Balık Burcu Erkeği

Balık Burcu Erkeği

Burçların içinde en mütevazı erkek balık erkeğidir. O her zaman yardımseverdir. Onu rahat bırakıp, rüyalarını yaşatmak gerek. Hedef koyarsa eğer, ona ulaşmak için çok çalışır ve bütün gücünü harcar. Yanındakiler de onun mütevazı ve sakin halini tekdir ederler. Balık adamı unvan için hırs yapmaz,(rüyalarında başbakan olsun ister). Parayla olan ilişkisi de fazla gelişmemiştir. Rüyalarında büyük oyunlardan elde edeceği kazancı düşlerselerde, hiçbir zaman o paraya sahip olamaz ve buna da üzülmez. Bu parayla olan farklı ilişkisi, balık adamını şans oyunlarına duyduğu istek çok delişmiştir. Para ile satın alınamayan ideallere romantik bir biçimde erişmeye çalışır.

Balık erkeği aşkta ve evlilikte de ideallerini arar. Ancak ararken elinde kelebek gibi uçar gider, idealleri hüsrana uğrar. Romantik duygularını kalkan gibi saklamaya çalışır ve hayattaki o güvensizliklerini bazen saygısızca gösterir. Bazen muhalefet olur, böylece kendilerini saydırmak isterler. Halbuki o kadar uyumludur ki, uçan kuşa bile zarar vermez. Onu kabul eden, onu çok sevdiğini anlar.

Aşkta da çok seçicidir, ilişkiye karar verene kadar çok gelişmesi lazımdır.

Balık erkeği evlilikte çok mutlu olmaz. Eşinin anlayışlı, dürüst ve ideallerini yıkmayan biri olması gerekir. Ona onu rahat bırakan, fazla konuşmayan (balık erkeği kendisi konuşmaya bayılır) ve kalbi sevgi dolu olan kadın gerekir.

Mali durumunun iyi olmasa da biraz uygundur. Balık adamı amniyet arar, çünkü balıkla evli olan kadın evlilikte de mesleğinde çalışır.

Balık erkeğini anlayan kadın, tarafından çıok mutlu edilir, onun için gökyüzünü dünyaya taşır. Çocuklarına iyi bir baba olur. Onların problemlerini çözer ve onlara arkadaş gibi yakındır. Balık adamı hiç önyargılı değildir. Arkadaşı için kendini ateşe atar. Yanlış yaptıklarında bile, o yine de onları analmaya çalışır ve özür bulur.

İş yaşantısında ona duyulan düveni, hiç sarsmaz. Mesuliyetli, titiz ve zoru başaran bir çalışandır. Karakter olarak içe kapanıktır ve gizmeli olduğu için, sır tutmasını iyi bilir. Ondan iyi bir öğretmen olur. Şef olarak bile insancık yaklaşım ve birlikte çalışıp, üretmekten yanadır. Koltukta kurulup, şan şöhret istemez

Gelişmesi için balık adamına anlayış, sabır, çok sevgi vermek, rüyalarına ortak olmak ve bazı hayallerini birlikte gerçekleştirmek gerek. Bazen dışa karşı sert tutumu kendi içindeki o yumuşak benliğini saklaması ve kendine gelebilecek zorluklara karşı bir savunma duvarı geliştirmesi bu nedenlerdendir.

Balık Burcu Erkeği. Balık burcu erkeği özellikleri, Balık burcu erkeği nelerden hoşlanır, Balık burcu erkeğini etkilemenin yolları.