Terazi Burcu 2014

Terazi Burcu 2014

Sevgili Terazi, bildiğiniz hayat son zamanlarda önemli ölçüde değişmeye başladı. Şu anda daha büyük hedeflere yönelik uğraş verdiğiniz için, yalnızca bir veya iki sene önce yapmaktan keyif aldığınız şeyler artık boş ve önemsiz gelmeye başladı. Hâlihazırda daha fazla sorumluluk alıyorsunuz ve bu ciddi tavrınız diğerlerinin de dikkatini çekiyor; akranlarınızın, ailenizin ve otoritelerin hayranlığını kazanıyorsunuz.

Sağlıklı Kalmak Daha Fazlasını Başarmanıza Yardımcı Olacak!

Bu yıl doğru beslenerek, egzersiz yaparak ve yeteri kadar uyuyarak sağlığınızı koruyun. Egzersizlerin size oldukça yardımı dokunacak; aktif kalmanız stres seviyenizi büyük ölçüde düşürecek. Önümüzdeki sene alışılmış olandan daha fazla şey yapmanız gerekeceği için sağlığınız biraz tehlikeye girebilir. Kansızlık, soğuk algınlığı ve gribe dayanıklılığınızı düşürmek istemeyeceksiniz; güçlü kalabilirsiniz!

Terazi sırtın alt kısmını yönetir, öyleyse ağır nesneleri düzgün şekilde kaldırdığınızdan emin olun; acele edip bedeninizin bu kısmını incitmek istemezsiniz. Sizden istenen her şeyle başa çıkabilmek için bedeninize karşı nazik ve özenli olmanız gerekiyor. Satürn’ün Güneşinizle aynı hizaya gelmesiyle, kemikleriniz ve dişleriniz kalsiyum eksikliğiyle zayıf düşecek, dolayısıyla doktorunuza diyetinizde değişiklik yapılmasına veya vitamin eklemesine ihtiyacınız olup olmadığını sorun. Diş hekiminizi ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin.

Bu yönelimle kilo vermeniz daha kolay olduğundan, burcunuzdaki Satürn sizi zayıflatacak. Satürn dokunduğu her şeyi sıkılaştırır ve bu sizin için de geçerli olabilir! Satürn size tutarlı bir egzersiz programı yapmayı öğretecek. Kilolarınızdan endişe duyuyorsanız Satürn’ün Güneşinizde olması sizin için muhteşem bir armağan olacak. Eğer zaten zayıfsanız, diyetinize biraz kalori ekleyebilirsiniz, çünkü aktif olacaksınız.

4 Mart’taki yeni ay, egzersiz ve beslenme programına başlamanız için en iyi zamandır. Dönüşümün gezegeni Plüton, bunu yeni bir sayfa açmanız için ideal zaman hâline getirerek, sağlıkla ilgili altıncı evinizdeki yeni ayı destekleyecek. Mars da bu esnada altıncı evinizde bulunan gezegenler arasında olacak, dolayısıyla enerjiye ve motivasyona sahip olacaksınız ki bunların her ikisi de başarı için gereklidir.

Mars demiri de yönetir, öyleyse Mars altıncı evinizi (sağlık eviniz) nisan ayı başında terk etmeden önce (hem erkekler hem de kadınlar) ağırlık kaldırma programına başlamanız için harika bir zaman. Eğer uzun süredir salonda veya bir antrenör eşliğinde ağırlık kaldırıyorsanız, aletleri karıştırın ve farklı bir teknik deneyin. Örneğin, yavaş kaldırma yapabilirsiniz veya hep ağırlıksız çalıştıysanız, halatları deneyebilirsiniz; fikri kaptınız.

Sizinle gelecek kimse yoksa, hatta varsa bile, haftada bir veya iki kez gelip sizinle çalışması ve ara devrelerde size “ödev” vermesi için bir antrenör tutmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca, bir partnerle yeni bir spora başlamak için de iyi bir zaman olabilir.

Kariyer Değişiklikleri ve Mücadeleler Kaçınılmaz!

Son zamanlarda kariyeriniz önemli bir odak noktanızdı, bu durum 2014’de de aynı şekilde devam edecek. Piyasa güçleri hayatınızda sert rüzgârlar estiriyor, mesajsa açık: Kendinizi yenileyin ve yeniden yaratın ya da geride kalma riskini alın. Endüstride gördüğünüz değişimler sizi etkilemeyecekmiş gibi davranmak akıllıca olmayacak, çünkü bu herkesi etkileyecek. Yeni şeyler öğrenmek için fazla yaşlı olduğunuzsa gerçekten doğru değil. Her zaman yeni şeyler öğrenebiliriz ve birçok işveren, uzmanlıkları, güvenilirlikleri ve bilgeliklerinden dolayı yaşça büyük çalışanları tercih eder. Amacınız, becerilerinizi güncelleyerek kendinizi olabildiğince arzulanır kılmak olmalı; eğer işiniz varsa, patronunuz için olabildiğince vazgeçilmez olmayı amaçlamalısınız. Gösterdiğiniz iyi enerji daha fazla iyi enerji çekmenize yardım edecek.

Satürn sizi birkaç makul risk almaya zorlayacak, tutulmalarsa sizi neredeyse farklı düşünüp farklı çalışmaya zorluyor. Geçmişte başarıyla kullandığınız formülleri yinelemek artık işe yaramıyor. Bu durum kafanızı karıştırabilir, zira daha zor şartlar altında sürekli kullandığınız şeylerin o zaman neden bu denli işe yaradığını merak edebilirsiniz. Denemeye devam edin, “neredeyse doğru” cevabı bulacaksınız ve Satürn gelip yolun geri kalanında size yardım edecek. Satürn böyle çalışır, öyleyse cesur olun. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Evlilik veya Ortaklık Altın Değerinde!

Haritanızın sizin için en aydınlık şekilde ışıklandırılmış ve en talihli olan kısmı, geleneksel olarak evlilik evi olarak bilinen ev. Modern zamanlarda, astrologlar haritanın bu alanına, çok ciddi ve romantik bağlar içeren (evlilik içinde ve dışında) tüm akdi ilişkilerle beraber, tüm iş ilişkileri ve yasal ortaklıkları kapsayan alan olarak bakıyor.

Eğer işten ayrılırsanız, eşiniz sizi 22 Ocak ve 4 Haziran arasında sizi idare edecek gibi görünüyor. Bundan sonra, eşinizin pek çok nedenden dolayı size yardımcı olması kolay olmayabilir, öyleyse bunu onun göreviymiş gibi görmeyin veya eşinize bu kadar yaslanmayın. Eşiniz size 4 Haziran’dan sonra finansal olarak yardımda bulunamayabilir, bu yüzden bu tarihten önce bir işe girmeyi amaçlayın.

2014’ün ilk beş ayında iş ararsanız, bir yetenek avcısı bulmaya çalışın; Jüpiter yedinci evinizde olacağından, böyle bir uzman birçok kapıyı sizin için açabilir.

Maaşsız Gelir Çok iyi Görünüyor!

2014’deki finansal olasılıklarınıza bakalım. Maaşınız sabit kalacak, fakat en büyük kazanç alanınız -Haziran 2014 ve Haziran 2015 arası- başka insanların parasıyla ilgili olan sekizinci eviniz tarafından oluşturulan fonlardan kaynaklanacak. Sekizinci ev, maaşı değil komisyonları, ikramiyeleri, telif ücretlerini ve lisans anlaşmalarını yönetir. Haritanızın bu aynı kısmı ayrıca miras, burs, üniversitenin finansal yardımı, vergi iadesi, sigorta ödemesi, mahkeme anlaşmaları, çocuk desteği gibi başka kaynaklardan gelen parayı -siz anladınız- yönetir. Bu alan Haziran 2014 ve Haziran 2015 arasında çok ama çok şanslı olacak!

Bu şu anlama geliyor: Eğer ekonomi ilerlemezse ve işinizi kaybedecekseniz (ille de öyle olacak değil, ama bunun başınıza gelmesi gerekiyorsa), muhtemelen son derece cömert bir ayrılık tazminatı alacaksınız; tabii eğer bu durum Jüpiter 4 Haziran 2014’de Boğa burcuna girdikten sonra yaşanırsa ve gelecek yıla uzanırsa. Bunu size göreviniz konusunda sesinizi yükseltebilesiniz diye söylüyorum.

Diğer taraftan, 2014’ün ikinci yarısında bir televizyon programına yarışmacı olarak katılıp ödül kazanabilir, mahkeme anlaşması kazanabilir veya bir seferliğine, boşanma esnasında mal taksimi için çok cömert bir meblağ alabilirsiniz. Bu ev için borç ve kredi de söz konusu olabilir, yani bankalar size çok iyi davranacak. Bir ipotek veya borç temdidi planı düşünürseniz, yılın ortasından sonuna kadar, büyük olasılıkla, sizi memnun edecek şartlara kavuşacaksınız.

Yalnız Olun veya Olmayın, Aşk Hayatınız Değişebilir!

Aşk hayatına gelince, yalnız veya ilişki içinde olan Terazilerin 2014’de biraz farklı bir perspektifleri olacak. Olaylar daha az sabit hâle geleceği için, ilişki içinde olan Terazilerin ilişkilerine daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Sürprizlerin ve beklenmedik olayların gezegeni olan Uranüs, 11 Mart’ta evlilik kısmınıza girip önümüzdeki yedi yıl boyunca orada kalacak. Günlük ilişkiniz daha iyiye veya kötüye gidebilir, ancak çoğunlukla her ikisinden de biraz olacak. Bir sorun olduğunda, en beklemediğiniz anda olacak; bu da sinir bozucu olabilir.

Elbette bu yönelime alışmak gerekiyor, fakat doğru şekilde ele alındığında, eşiniz sizin için teşvik, sürpriz ve mutluluk kaynağı olabilir. Her ikiniz de rutin tarzınızdan çıkıp birlikte yeni maceralar deneyimleyeceksiniz.

Yine de bu yönelim eşinizi hiç etkilemeyebilir, zira ilişkiler evi bütün ciddi ilişkileri kapsar; yalnızca eşinizi veya uzun süreli sevgilinizi değil, aynı zamanda iş ortaklarınızı da. Bu, “en değişken” olarak düşündüğünüz kişinin sevgiliniz veya eşiniz değil, iş ortağınız, temsilciniz, müdürünüz veya hatta avukatınız olabileceği anlamına gelir. Bu noktayı aklınızda bulundurun!

Başlarda, Jüpiter Uranüs’e eşlik edecek, böylece 2014’ün ilk beş ayı yıldırım gibi gelen haberlerle muhteşem olacak. Bu ilk beş ay boyunca eşinizin tamamen bir cevher olduğunu hissedeceksiniz.

Jüpiter’in Haziran 2014’de gidişinin ardından artık onun koruması altında olmayacaksınız; bu durumda, bir ilişkiniz size yılın daha erken zamanlarındaki gibi keyif ve fayda sağlamamaya başlayabilir.

Uranüs’ün yedinci evinize girmesi, bağımsızlık ve alana duyduğunuz ihtiyacın arttığını gösterir. Takdirkâr olun ve eşinizi ilgisiz bırakmaktan kaçınmak için yapabileceğiniz her şeyi yapın. Eşiniz tuhaf davranmaya başladığında veya beklenmedik şekilde davranmaya başladığında, bunun sebebi zor bir dönemden geçiyor olması olabilir ve sizin, her ikinizin de iyiliği için yardım etmeniz gerekebilir.

Sizin de en yakın ortağınız -konuşup bir şeyler öğreneceğiniz biri- tarafından teşvik edilmeye ihtiyacınız olacak; eğer bu tür bir deneyiminiz olmazsa sıkılabilir ve huzursuz olabilirsiniz.

Alternatif olarak, evliliğinizi yürütme biçiminizi yeniden tasarlayabilirsiniz. Her ikinizin de biraz daha farklı ve daha az geleneksel yaşaması gerektiği konusunda eşiniz de hemfikir olabilir. Yedinci evdeki Uranüs, zaman zaman kişiyi toplumu kendi kurallarına uydurmaya sevk eder. Aşırı nevi şahsına münhasır bir eşiniz varsa, ihtiyacınız olan tüm itkiyi bu kişiden alabilirsiniz, ancak ilk başta size çok çekici gelse de bu kişinin hareketlerinin önceden kestirilememesi ve sürekli sürpriz yapması işinizi zorlaştırabilir. Uranüs’ün yedinci evde bulunması herkeste farklı deneyimler yarattığından, işlerin nasıl gideceğini görmeniz gerekecek.

Eşiniz veya siz ilişkide mutsuzsanız, daha önce boşanma fikri hiç aklınıza gelmemiş olsa dahi, yedinci evinizdeki Uranüs ani bir ayrılık getirebilir. Gelecek yedi yıl boyunca olaylar çok hızlı ilerleyecek; Uranüs şimşek gibi çalışır, fakat sizi kısıtlayan bağları serbest bırakır, dolayısıyla bunun için minnettar olabilirsiniz.

Astroloji, sonucu değil, yalnızca durumun şartlarını tanımladığı için, ilişkinizin sonucu daima size bağlıdır. Astroloji alnınıza yazılmış olayları tahmin etmez.

Eğer yalnızsanız ve romantik anlamda ilgileneceğiniz biriyle tanışmak istiyorsanız, şubat sosyalleşmeniz için harika bir ay olacak. Yeni ay gerçek aşk kısmınızda göründükten hemen sonra, 2 Şubat’ta ve bunu takip eden 2 hafta boyunca, dışarıda olacağınıza ant için. Mars size yardım edecek; böylesi bir desteğe uzun zamandır sahip olmamıştınız! Emin olun kafalar size dönecek ve auranız unutulmaz olacak.

Uzun zamandır flört ediyorsanız ve âşık olduğunuzu biliyorsanız, nişanlanma veya evlenme söz konusu olduğunda Jüpiter’in bulunabileceği daha iyi bir yer olmadığından, evlilik evinizdeki bu iyiliksever gezegenin korumasıyla daha ileri gidebilirsiniz. Bundan da önemlisi, Uranüs henüz evlilik evinize girmemiş olacak (bu 11 Mart’ta gerçekleşecek), bu yüzden eğer sevgilinizin “o” kişi olduğundan eminseniz, durmayın, imzayı atın; 2014’de ne kadar erken o kadar iyi.

Ağustosta geleceğe yönelik planlar yapmak hiç akıllıca olmayacak. Yavaş olun, sevgili Terazi, süreci hızlandırmak için baskı hissetmeden romantizmin tadını çıkarın. Her şey size zamanında gelecek.

Terazi Burcu 2014. Burçlar Terazi 2014, Terazi burcu 2014 falı.

Kahve Falı