Yay Burcu Sağlık

Yay Burcu Sağlık

Bu burcun insanının sağlık açısından en dikkat etmesi gereken dönem Şubat ayının ikinci yarısı ile Mart ayıdır. Bu dönemlerde gıdasına dikkat edip yorucu işlerden uzak durup üşütmezse yıl içinde fazla sağlık sorunu yaşamayabilir. Yay burcu karaciğer, uyluk ve dişleri yönetir. Hareketli olan Yay insanları, gerekli fiziksel ve zihinsel egzersizleri yapmazlarsa zor hareket ederler. Bu durum özellikle kadınlarda kalçada fazla kilo almasına neden olur. Erkeklerin ise aldıkları kilo daha çok bel bölgesinde toplanır. En zayıf yanınız yağlı yiyeceklere olan düşkünlüğünüzdür. Kalorili yiyeceklere oldukça fazla merakınız var. Bu yüzden dikkatli olun.

Kısıtlanmayı ve engellenmeyi sevmediğinizden diyet yapmanız zor olacaktır ama gene de çok hareketli olduğunuz için aklınıza koyarsanız kolayca zayıflayabilirsiniz. Bu burcun insanlarının zayıf noktalarından biri sinir sistemleridir. Açık hava eylemerini ve sporu çok sevdiklerinden, sinirsel enerjilerinin yüksek hem de sabırsız olmaları onların bu alanda kazaya uğramalarına neden olabilir. Güçlerini iyi kullanmaya ve dinlenmeye özen göstermezlerse hastalanabilirler.

Yay'lar genellikle romatizma ağrıları çekerler. Sinirden doğan hastalıklara yatkındırlar. Oysa kendilerini kolay toplarlar. Genel olarak çok yemezler. Formlarını korur, yaşlanıncaya dek formdan düşmez, şişmanlamazlar. Yay'lar romatizmaya neden olabilecek koşullarla soğuk algınlığına korunmalı, enerjilerini dengeli kullanmaya çalışmalıdırlar. Spor yapma konusunda disiplinsiz davrandığı için sağlığıyla ilgili sorunlar yaşayabilir. Sporda başarılı olanların çoğunun burcu Yay'dır. Bu yüzden sizde bir spor dalında çok başarılı olup ödül bile alabilirsiniz.

Binicilik, Okçuluk, eskrim, dağcılık, kürek gibi sporlarla formunuzu korurken heyecanlanacak konsantre olacak ve eğleneceksiniz. Burcunuzun sembolü yarı insan yarı at şeklindeki mitolojik yaratıktır, atlara özel bir ilginiz olabilir. Bu burcun insanı tüm spor dallarına meraklıdır ve bu yüzden vücudu arkadaşlarını kıskandıracak yapıdadır. Yay burcu, sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunun farkındadır ve düzenli olarak ikisini güçlendirmek için yollar bulur. Atletik Yay burcu tatil programını bol fiziksel aktivitelerle doldurmalıdır. Bol aktiviteli, spor faaliyetleri olan tatil köyleri Yay insanı için idealdir. Doğada yürüyüşler, tenis oynamak, yüzmek, koşmak, at binmek ve açık havada aerobik dersleri ile çok mutlu olacaktır.

Yay Burcu Sağlık. Yay burcu erkeği sağlık, Yay burcu kadını sağlık, Yay burcu kadını, erkeği sağlığı.