Aslan Burcu 2014

Aslan Burcu 2014

İyi haber şu ki para durumunuz 2014’de belirgin şekilde iyileşecek ve bu gerçekleşmeye başladığında gördüklerinize inanıp inanamayacağınızı merak edebilirsiniz. İnanabilirsiniz! Bu yeni istikrarı tersine döndürecek hiçbir şey yaşanmayacak ve bunun için minnettar kalacaksınız. Para o kadar uzun süredir Aslanlar için sıkıntı verici bir endişe kaynağıydı ki kaygısız olduğunuz günleri hatırlamıyor olabilirsiniz. Ne kadar kazandığınızın önemi yok; milyoner Aslanlar bile para akışıyla ilgili beklenmeyen sorunlar, iptaller, terslikler ve kayıplar yaşadılar. Yaşadığınız zorluklar, tahmin edilemez gezegen Uranüs’ün, kredi, borçlar ve diğer kişilerin parasıyla ilgili sekizinci evinize yerleşmesinden kaynaklandı. Uranüs 2003’te Balık burcuna girdiğinde, para durumunuza büyük bir istikrarsızlık getirdi ve o zamandan beri de bu eve yerleşti.

Para Durumunuz Nihayet Düzeliyor!

Satürn Eylül 2014’de borç ve krediler evinin karşısındaki kazanılmış gelirle ilgili ikinci evinize girerek, finansal durumunuza iki buçuk yıllık sıkıntı getirecek çift taraflı bir tehlike yarattı. Satürn zaten sıkıntılı olan bir dönemde çok daha fazla stres oluşturdu, çünkü kredi ve borç alanlarında zorluklarla başa çıkmaya çalışıyorken ve başkalarından gelmesini beklediğiniz paraları alamıyorken, aynı zamanda artan masraflar ve azalan ya da durgun bir gelirle de uğraştınız. 2011’in sonlarından 2013’ün ortalarına kadar Satürn Uranüs’e karşıttı; bu açı istenmeyen sonuçlar yaratabilecek beklenmeyen sorunlar getirdiğinden son derece zor bir açı olarak kabul edilir. Bu açılar sona erdi, fakat henüz ayrıldıklarından, son aylarda bu kozmik fırtınaların ardından finansal durumunuzun parçalarını toparlamaya çalışıyor olabilirsiniz.

Satürn Temmuz 2011’de kazanılmış gelir bölgenizi terk etti; bu durumda nihayet daha iyi bir maaş talep edebilirsiniz, fakat değişken gezegen Uranüs yerinden oynamadı; hâlâ karmaşa yaratabilme imkânı var. İyi haber, Uranüs 11 Mart’ta Balık’ı terk edecek ve hayatınız boyunca bir daha diğer kişilerin parasıyla ilgili sekizinci evinize dönmeyecek. (Uranüs’ün Güneş etrafında 84 yıllık bir yörüngesi vardır; bu eve yakın bir zamanda tekrar gelmeyecek.)

Eğer bir boşanma anlaşması yapmak ya da çocuk yardımı almak konusunda sorunlar yaşadıysanız; borç, vergi, üniversite bursunda değişiklikler, bir davayla ilgili beklenmedik sorunlar ya da miras nedeniyle zorluklar yaşadıysanız; düzgün bir mortgage bulmakta, komisyonlar ya da lisans anlaşmalarında zorlandıysanız -bunlar karşılaşmış olabileceğiniz sorunlardan bazıları- bu tür sorunlara tamamen veda edebilirsiniz. Satürn on yıllar boyunca dönmemek üzere çoktan gitti ve Mart 2014’de Uranüs nihayet Balık’ı terk ettiğinde tamamen farklı bir duruma gireceksiniz. 4 Mart’taki yeni ay da bütün bu konularda size yardımcı olacak. Sessizlik sizi şaşırtacak; bu dönem sona erdiğinde yaşayacağınız sakinlik bir mucize gibi gelebilir.

Geliriniz Şimdi Artışta!

4 Ocak özel bir günün habercisi olabilir. Ayrıca gelirinizde filizlenen artışla ilgili iyi haberler sunan başka tarihler de olacak. Bunların hepsi, gelir evinizin yöneticisi Merkür ile büyük hayırsever Jüpiter’in buluşmasıyla ilgili. O yüzden 4 Ocak, 15 Mart, 11 Nisan ve 11 Mayıs tarihlerini bir kenara not edin; hepsi para için altın değerinde günler olacak.

Daha sonra, 28 Ağustos’taki yeni ay, zam istemek ya da iyi bir ücreti olan yeni bir işte maaş pazarlığı yapmak açısından sizin için yılın en iyi dönemi olacak. Yeni ay size harekete geçmeniz için iki hafta verecek; bu yeni ay ortaya çıktıktan hemen sonra konuşmalar yapmaya başlayın! Gökyüzünde yeni ayı ve Venüs’ü (para) birleştiren altın bir üçgen, ün ve itibar evinizde Jüpiter (daha çok para) ve iş atamalarıyla ilgili evinizde Plüton (yine para) varken, bu dönemde herhangi birinin sizi reddettiğini düşünmek zor!

Hak ettiğinizi istemelisiniz; utangaç olmanın zamanı değil! Daha fazlasını elde edebilmeniz için yılın en iyi yeni ayı! Ağaçtaki sarı eriğe uzanın, sevgili Aslan. Olgunlaşmış ve sizin için hazır.

Sağlığınızın İyi Olduğundan Emin Olun!

Sağlık açısından 4 Ocak’taki tutulma sırasında kendinize dikkat edin, çünkü o dönemde ortaya çıkan bir sağlık sorunuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu yeni ay, yeni bir başlangıç demek; yeni bir yaşam tarzı planlıyor olacaksınız. Bu dönem düzenlemeler yapmak ve egzersiz yapmaya, kilo vermeye ve daha sağlıklı beslenmeye başlamak için harika bir zaman olabilir. Eğer ocakta başlarsanız, çok geçmeden sahilde bakışları üzerinize topluyor olacaksınız.

Eğer ameliyata ihtiyacınız varsa, bunun ocak ayında dönüşümler ve ameliyatlarla ilgili sekizinci eviniz dopdoluyken gerçekleşmesi mümkün. Ameliyatınızı, Jüpiter’in sağlığınıza ve iyileştirici Güneşinize oldukça güzel bir açıda olduğu, 22 Ocak ve 3 Haziran arasındaki bir tarihe almak akıllıca olur.

Eğer sağlığınız için kötü bir alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekiyorsa, 1 Temmuz’daki güneş tutulmasında bu alışkanlıktan sonsuza kadar kurtulma kararı vermeniz için yeni bir nedeniniz olacak gibi görünüyor. Zor bir tutulma olsa da, bazen değişmemiz için işlerin belirli bir noktaya gelmesi gerekiyor. Âşık olabiliriz, yeni erkek/kız arkadaşımız bu konuda bir şey söylediğinde ya da doktorumuz ya da değer verdiğimiz bir akrabamız bir yorum yaptığında, aniden bu alışkanlığın artık devam edemeyeceğini anlarız. Hayat, bazen gerekli bir değişiklik için bize açık bir neden yollar. Bu tutulma o görevi görebilir.

Yeni Tutulmalar Aşk Hayatınızda Gerçekleri Ortaya Çıkarıyor!

Aşk açısından baktığımızda, eğer biriyle görüşüyorsanız ve bağlanmaya hazırsanız, görünen o ki birlikte olduğunuz kişi de bağlanmaya hazır! Unutulmaz bir an yaşayabileceğiniz 18 Şubat’ta Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay sırasında neler olacağına dikkat edin. Kova burcunda, bağlılık evinizde toplanan gezegenlerle bu hafta ay ışığı ve güllerle dolu olabilir. Tüm dolunayların dört, beş günlük bir etki alanı olduğuna göre 14 Şubat’taki Sevgililer Günü de işin içine giriyor. Nişanlanabilirsiniz; bakalım neler olacak!

Bu kez İkizler ve Yay’da yeni bir tutulma serisi başlıyor ve iki yıl boyunca beş ayda bir gelecekler. Aslında, serinin ilki 21 Aralık 2013’de İkizler’de yaşandı ve arkadaşlık evinizi aydınlattı. Bu zor bir tutulmaydı, o yüzden bir arkadaşınızla hayal kırıklığı yaratan bir olay yaşamış olabilirsiniz ya da tersine bir arkadaşınız yaşadığı kriz nedeniyle yardımınızı istemiş olabilir (dolunay tutulması her zaman bir kadına işaret eder). Tutulmalar gerçeği su yüzüne çıkarır ve olayların hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Serinin 1 Haziran’daki diğer tutulması da dikkatinizi yine bir arkadaşınıza ya da bir toplulukla olan ilişkinize yönlendirecek. Zor olmak yerine, 1 Haziran’daki tutulma size en azından bir, belki daha fazla yeni arkadaş kazandırabilir.

Gözünüzü ayırmamanız gereken daha önemli bir tutulma 15 Haziran’da gerçek aşk evinizi aydınlatacak olan Ay tutulması olacak. Bekârsanız ve biriyle görüşüyorsanız, o dönemde -tutulma birlikte olduğunuz kişiyle ilgili bir şeyi ortaya çıkaracağından, kalıp aşkınızı itiraf etmek ya da pişman olmadan ayrılmak konusunda- ilişkinizle ilgili bir karar vermeniz gerekecek. Bu önemli bir dönüm noktası olacak; gözlerinizi açık tutun. İşlerin nasıl gideceği ilişkinizin bir süredir aldığı, ama sizin fark etmemiş olabileceğiniz yöne bağlı. Evren üretkenlik görmek ister, bu nedenle eğer ikiniz durgunlaştıysanız, olaylar sizi beraber ve ileri doğru tekrar harekete geçirecek şekilde gelişecek. Ama eğer birbiriniz için uygun değilseniz ve bunu bir süredir hissediyorsanız, evren oldukça yüksek sesle, “Bu kişiyle ne işin var?” diyecek.

15 Haziran’daki tutulma tatlı bir sürpriz ya da sarsıcı bir şok getirebilir, ama 25 Kasım’daki kısmi yeni ay Güneş tutulması büyük ihtimalle görüştüğünüz kişiyle ilgili mutlu haberler getirecek.

Bunlar zaman çizelgenizdeki anahtar noktalar olacak ve tutulmaların getirdiği haberler pek çok şey anlatacak. Bir tutulma bazen haberleri derhâl getirirken, bazen de birkaç ay sonra getirebilir; fakat şaşırtıcı haberler geldiğinde, bunları getirenin tutulma olduğundan şüpheniz olmayacak. Yalnızca bir tutulma bu kadar şaşırtıcı haberler getirebilir ve yaşamınızı bu kadar belirgin bir şekilde değiştirmeyi başarabilir.

Aslan Burcu 2014. Burçlar Aslan 2014, Aslan burcu 2014 falı.

Kahve Falı