Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Yönlendirici gezegeni yalnızlık ve disiplini simgeleyen Satürn, element gurubu toprak, metabolizması orta hızlı olan Oğlak Zodyak'ın onuncu burcudur. Evrenin eklem ve iskeletini simgeler. Bu burcun insanı, güvenilir, disiplinli, mantıklı ve çalışkan olup ayaklarını yere sağlam basarak ne yöne gittiğini iyi bilir. Hedeflerine planlı ve disiplinli bir şekilde ulaşmaya çalışarak acele etmeden düşünerek hareket eder. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir.

Lider olabileceği işlerde çalışmak, isim yapmakve tanınmak ister. Oğlak burcu hiyerarşi düzenin olmadığı yerlerde karmaşa olacağının bilincindedir. Emirkomuta zincirini iyi anlar ve hiyerarşiye saygı gösterir. Bu yüzden de devlet içinde, büyük kuruluş ya da şirketlerde yönetici ve yetki sahibi bir kişi olur. Oğlak insanı ciddilik, tutuculuk ve güçlü iradeleri ile tanınırlar. Burçların en çok çalışan tiplerinden biri olup, başkalarının saygısını kolayca kazanırlar. Gerçek bir Oğlak iki temel özellik taşır, güvenilirlik ve dürüstlük. Gelişmiş bir görev duyguları vardır. Başkalarına borçlu kalmaktan hoşlanmazlar.

Genellikle azimli insanlar olduklarından kimseden geride kalmak istemez sürekli önde olmak isterler. Çok iyi bir iş adamı olurlar. Oğlak kadınları eşlerinin ve kendilerinin yükselmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Oğlak insan, amacına ulaşmak için dayanıklı bir biçimde çalışır. Güvenilir insanlardır. Onlara hiç çekinmeden paranızı ya da sırlarınızı verebilirsiniz.

Kendilerini eleştiren kişilerle alay ederler. Duygusuz olduklarından fazla maddeci görünebilirler. Eleştirici yönleri başkalarının başarısızlıklarını abartmalarına neden olur. Sosyal ya da ahlak düzeyini kendilerine eşit görmedikleri kişilere acırlar. Kendinden aşağı gördüğü kişilerle bir arada bulunmak zorunda kalırsa bu kez de kendine acır. Uzun süreli kalıcı arkadaşlıklar kurmakta zorlanırlar. Somurtkan, kolayca altüst olan kişilerdir. Kesinlikle gevşemezler, yakınlarına ve eşlerine karşıda acımasız davranırlar.

Oğlak insanı maddi yönden çok dikkatli ama genellikle eli açık insanlardır. İhtiyacı olan birini geri çevirmez. Ona yardım için kendi ihtiyaçlarını geri plana atar. Buna karşı bir teşekkür onlar için yeterlidir. Zor zamanlarda yardım elini uzatanların iyiliğini hiç unutmazlar. Teşekkür etmek onlara zor gelmesine karşılık yardımınız karşılığında bunu kesinlikle yaparlar. Bu burcun insanı çok bağlı kişilerdir. Bir kişiye inanır ve güvenirlerse ömür boyunca ona bağlı kalırlar.

Güçlü bir mizah yönleri vardır. Konuşmaları birkaç geçmez ama kısa cümleleri çok eğlenceli olabilir. Oğlak burcu insanı geleneklerine çok bağlı olduğu için genç kuşaklarla pek geçinemez. Genellikle yalnız insanlardır. Enerjilerinin büyük bölümünü mesleklerine yönelttiklerinden yaşamın birçok güzel yanlarından yoksun kalırlar. Oğlak en çalışkan burçlardan biridir. Yönlendirici gezegeni Satürn olan nefes aldırmadan yapması gereken işleri ve sorumlulukları hatırlatır. İyi plan yapmasını, ayrıntılara dikkat etmesini, genç yaşta olgunlaşmasını sağlar. Hayatı fazla ciddiye alır ve bu ciddiyet onu çocukken bile olduğundan daha büyük gösterir. Kendinden büyük kimselerin dostluğunu tercih eder.

Geleceklerini ayrıntılı bir biçimde planlarlar. Oğlak insanını kolay kavrama yeteneği yoksa da bir öğrendiğini bir daha unutmaz. Oğlak insanı, insanlarla zor ilişki kurar. Bu ya utangaçlıklarından ya da işlerine aşırı bağlılıklarından ileri gelir. Bu yüzden kuruntulu ve depresyona yatkın kişilerdir. Buna karşın kendilerini yalnız hissetmezler. Bu burcun insanının tutucu karakterleri evlerine de yansır. Sağlam ve iyi inşa edilmişse, eski evlerde oturmak hoşlarına gider. Gösterişi sevmez, yalnızca eşyalarının ölçülü, işe yarar olmasını isterler.

Düzenli ve geleceği parlak işleri severler. Çabuk zengin olma gibi bir hayalleri yoktur. Düzenli ve planlı yaşamaya gayret ederler. Tembellikten asla hoşlanmazlar. Ailelerine karşı ciddi bir sorumluluk duydukları için aile bağları kuvvetlidir. Oğlak, iyi bir eş bulunca onun maddi manevi her istediğini vermeye çalışır ve ona hayat boyu bağlı kalır. Belki nefesinizi kesecek ateşli bir sevgili olmayabilir. Fakat sadık ve güvenilirdir. Buna rağmen sevdiklerinden biraz uzak dururlar. Oğlak insanı yaşlandıkça kendini bulur ve daha çekici olur. Fazla maddeci görünebilir ama onu asıl motive eden şey para kazanmaktan çok toplum içinde saygın olmaktır.

Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. Oğlak, tatilinde biraz iş yapabilirse çok mutlu olur. Bu yanındaki insanı çıldırtabilir ama onun için iş, hayatın bir parçasıdır, ona büyük zevk verir ve bu yüzden de çok başarılıdır. Seyahatinde işle ilgili bir fırsat yakalayabilirse tatil daha da zevkli olacaktır. İlginizi çekebilir: Oğlak Burcu Günlük

Burçlar Oğlak Burcu. Oğlak burcu özellikleri, Oğlak burcu erkeği, Oğlak burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.