Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yönlendiren gezegeni bereket ve hafızayı simgeleyen Ay olan Yengeç burcu Zodyak'ın dördüncü güneş burcudur. Ay aynı zamanda başkalarını başkalarını beslemeyi ve doyurmayı temsil eder. En önemli özelliği altıncı hissidir. Elementi su olan bu burcun yönetici bölgesi sindirim sistemidir. Yengeç burcu mideyi ve kadınlarda gögüsleri yönetir. Su elementi Yengeç insanına duygusallık ve sezme yeteneği verir. Yengeç insanının, dürüst ve iyi niyetli bir karakteri vardır. İnsanlara karşı oldukça sıcak olup yoğun bir merhamet ve şefkat duygusuna sahiptir. Ancak mütevazı olduklarında başkalarının çevresindekiler iç dünyalarını değil dış görünüşleri ile onları yargılarlar.

Yengeç insanı olaylara karşı, hayatın iniş çıkışlarına karşı derin iç dünyası yüzünden birçok insandan daha fazla etkilenir. Acıyı da sevinci de, yoğun olarak hissettiklerinden herhangi bir kişiden daha fazla acı çekerler. Yumuşak bir görüntüleri olmasına rağmen burcunun türü gereği öncü nitelik onları sürekli harekete geçmeye zorlar. Bu görüntüsüne rağmen önce grubun tüm özelliklerini aynı güçle taşır.

Yengeç insanının bir sorunu olduğu zaman içine kapanır ve bundan kimseye bahsetmez. Bu, Yengeç insanının savunma mekanizmasıdır. Zamanla aileniz ve arkadaşlarınız bu duruma alışırlar. Elementi su olan burçlar, sıkıntılı zamanlarında yalnız kalmayı seveler. Gene de zor zamanlarda şefkat ve ilgiye ihtiyaç duyduğunuzdan uzun süre sevdiklerinizden ayrı kalmalısınız. Duygularınızı açmazsanız bile sevdiğiniz ve güvendiğiniz kişinin yakınında olmalı ve ihtiyacınız olan ilgiyi görebilmelisiniz.

Bu burcun insanı kendi duygularına ve kendine çok yakın olan insanların duygularına çok önem verir. Hatta kendilerini birçok şeyden alıkoyarak onları sevindirmeye çalışırlar. Bu yüzdende şüpheci bir karakter çizer. Bunun nedeni de daha önce iyi niyetlerinin çoğunlukla suiistimal edilmesidir. Yengeçler yönetici gezegenleri olan Ay'ın hareketlerinden çok etkilenirler. Ay'ın enerjisi nasıl denizlerde gel-git olaylarına da sık, sık değişmesine neden oluyor. Yengeç insanı karmaşık bir yapıya sahip olduğu için onu anlamak hiç de kolay değildir. Hayat dolu ve neşeliyken birdenbire somurtkan ve hırçın olabildiği gibi ruh hali karmaşık olduğu zaman içe döner ve herkesten uzak durur.

Yengeç insanı duygusal olmanın kendisine bir şey kazandırmayacağını bilmesine rağmen bu huyunu asla terk etmez. Bu hallerine rağmen karşılaştıkları tüm olumsuzlukları kararlıkla alt edip başarılı olurlar. Bu burçtaki insanı ancak sevgiyle yönetebilirsiniz. Ona zorla bir şey yaptırmak ters tepki yaratabilir. Yengeç burcu çalışkan ve tedbirlidir. Para onlar için bir güvenlik aracıdır. Öncelikle evini ailesini rahat ettirmeye çalışır. Çalışkan ve tedbirli olmaları sayesinde para kazanmasını da, elinde tutmasını da iyi bilir. Müsrif olmadığı için kazandığı paranın büyük bölümünü biriktirir. Kuruntulu olan Yengeç insanı gelecekten korkar, kendini ve ailesini her yönden güvence altına almaya çalışır. Yumuşak ve hassas yapısına rağmen sevdiklerine çok bağlı olduğu için onları koruması gerektiği zaman çok cesur ve gözü kara olabilir.

Yengeç insanı sağlıklı çevresini düşünen, aileye ve yuvaya düşkünlüğü ile bilinen iyi dürüst ve toplumsal değerlere saygı gösteren biridir. Yengeç insanı kendisini anlayan ve evine bağlı bir eş ister. Çünkü en huzurlu olduğu yer evidir. Tıpkı bir yengeç gibi evi kalesidir. Sıcak, güvenli ve sevgi dolu aile ortamında çok mutlu olur. Bazı koşullara enerjinizi gerektiğinden fazla harcamayarak kendinizi de düşünmeli ve fazla geç kalmadan harekete geçmesini öğrenmelisiniz. Olumsuz yanları ise dikkatsizliktir. Konuşmaları, olayları, düşünceleri ve onlara yaklaşımları dikkatsizlik yüzünden yanlış anlayıp kırgınlıklara neden olabilirler.

Yengeç insanı kendine yapılan haksızlıkları katiyen unutmaz. Fırsat bulunca karşılık verir. Oldukça alıngandır, eleştirilmeye hiç gelemez ve çok çabuk küser. Hafızası çok kuvvetlidir. Bir şeye kırıldığı zaman karşısındakine hiç belli etmeden bu kırgınlığı senelerce içinde taşıyabilir. Kendilerine haksızlık yapan insanın en zayıf anını kollayarakintikamnı kat, kat fazlasıyla alır. Aynı zamanda çok kıskanç olabilir. Geçmiş onun için çok önemlidir, bir türlü geçmişten kopamaz, sonsuza dek köklerine bağlı kalabilir. Bu burcun insanı duygusal, hassas ve çekindendir. Kolay, kolay bir ortama giremezler. Derin duygularını saklama çalışır, bu duyguları açıklamakta zorluk çeker. Yengeç dünyaya duyguları ile bağlıdır. Yumuşak, sevgi dolu ve koruyucudur. Kırıldığı, rahatsız edilmek ya da duygularından söz etmek istemediği zaman burcunun sembolü gibi kabuğuna saklanır. Başkalarının iyi niyeti, düşünceleri, davranışları onu çok etkiler ve eleştirilmekten, alay edilmekten çok korkar.

Sizin gizli silahınız derin sezgilerinizdir. Sorunlarınıza çözüm bulmada altıncı hissinizden faydalanırsanız size doğru yolu gösterecektir. Mantığınız size ne derse desin sezgilerinize kulak verin. Mantık ve sezginiz arasında kalırsanız sezginizi dinleyin. Sonucu hemen göremezseniz de sonuçta sezgilerinize güvenebileceğinizi göreceksiniz. Öncü nitelik taşıdığınız için farklılıklara daha kolay başa çıkmanıza ve değişik olasılıkları araştırmanıza yardımcı olacaktır. Duyarlılığı yalnızca insanlara karşı değildir. Sezgilerinin güçlü olması onu tüm çevresinden kolay etkilenen biri durumuna getirir. Etrafındakilerin ne istediğini onlar söylemeden anlayabilir. Her şeyi içine attığı ve dertlerini büyüttüğü için sindirim sistemi kolaylıkla bozulabilir. Yeri gelince hayır demeyi, çekingenliği ve aşırı duygusallığı kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Bu burcun insanı, sıvıyla ilgili konularda başarı gösterir. Denizcilik, balıkçılık ona göredir. Ayrıca çok merhamatli olduğundan doktorluk ve hemşirelikte başarılı olabilir. Yengeç mideyi temsil ettiği için bu burçtan iyi aşçı çıkar. Paraya önem verdiği için de finans sektöründe ve ticarette başarılı olabilir. Duygusal Yengeç yıllar geçtikten sonra bile yaptığı seyehatleri unutmaz. Yengeç insanı tatilde mutlaka yanında birisi olsun ister ve o kişiyle tatilde geçirdiği zaman onun için çok önemlidir. İlginizi çekebilir: Yengeç Burcu Günlük

Burçlar Yengeç Burcu. Yengeç burcu özellikleri, Yengeç burcu erkeği, Yengeç burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.