Yay Burcu

Yay Burcu

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yönlendirici gezegeni şans ve bolluk simgesi Jüpiter, element gurubu ateş olan Yay, Zodyak'ın dokuzuncu burcudur. Yay insanı, olaylar karşısındaki kararlılıkları, enerjisi, calılığı ve koşullara uyabilme özellikleri, ahlaksal ve toplumsal kurallara saygılı, hedeflerine ulaşmayı gayet iyi bilen, ileriyi görebilen, Jüpiter'in verdiği şans da buna eklenince başarılı bir karakter oluştururlar.

Her şeyden çabuk bıkma huyundan vazgeçip kendini disiplin altına sokması halinde hayatta pek çok istediğini elde edebilir. Çift kişilikli olan bu burcun insanı, değişikliğe ihtiyacı olduğundan aynı anda birkaç konu ile birden ilgilenir ve aynı işe bağlı kalmayı sevmez. Bu yüzden konulara yüzeysel yaklaşım gösterir.

Yay burcu bilmediği şeyleri araştırmaya ve keşfetmeye meraklıdır. Parlak bir zekay sahip olan bu burcun insanı felsefe ve hukuk konularına çok ilgi gösterirler. Yeni kültürler, yeni insanlar, yeni ülkeler tanımak ister, farklı kültürlerle ilgilenir. Ateş elementi gurubunun özelliği maceraya ve keşfe çok tutkundurlar. Yer ve mekan gözetmeksizin seyahat etmeyi ve gezmeyi sever. Seyahat onun ruhuna iyi gelir, buna ihtiyacı vardır.

Konuşma yetenekleri gelişmiş oldukları için iyi birer hatiptirler. Buna espri yeteneklerini de kattılar mı çevrelerini çok çabuk etkilerler. Moral bozucu olaylardan bile insanı gülümsetecek bir şeyler çıkarırlar. Bu burcun insanı Ateş elementinin verdiği enerji ile araştırır, varsayımlar üzerine kafa yorar ve tartışmalar yaratır. Bu yüzden de biraz filozof yanları vardır. Panellere, basın toplantılarına, açık oturumlara karşı zaafı olduğu için onları seyretmekten zevk alır. Ufukları geniştir ve büyük işler ve olaylarla ilgilendiğinden ayrıntılılar üzerine durmaz.

Dostluklara ve arkadaşlığa çok önem verdikleri için yalnız yaşamaktan hoşlanmazlar. Çabuk dostluk kurarlar ve onlara saygı ile yaklaşırlar. Dostlarına karşı gösterilecek yanlış harekete hemen tepki verirler. Başkalarının özgürlüğüne saygı duyması ve iyi niyeti ile toplumda kendisine iyi bir yer yapar. Bu özelliklerinden dolayı dostları arasında itibarları oldukça yüksektir.

Bu burcun insanı, sıcak ve çabuk heyecanlanan, kin tutmaz ve bağışlayıcı, içtenliği ve iyimser bakış açısı ile tanınır. Eli açık, neşeli ve zekidir. Bu yüzden toplumda aranılan ve beğenilen bir tiptir. Beyinlerine her türlü bilgiyi yerleştirmeye ve bu bilgileri yeri geldiğinde kendi bilgileri ile yoğurup kullanmayı çok iyi yaparlar. Açık sözlü, dürüst olan bu burcun insanı tüm iyi niyetine rağmen patavatsız konuşmaları ile çevresindeki insanları üzebilir. Açık hava sporlarından hoşlandığı için kapalı yerlerde sıkılır. Doğada, açık ve geniş alanlarda bulunmaktan büyük zevk aldığı gibi özellikle binicilikten hoşlanır. Merhametli olduğu için hayvanlarla arası iyidir.

Bazı sıkıntılarının nedenini açıklayamadan yaşamaya çalışırlar. Bu yüzden huzursuz olup hayata boş verirler. Yay insanı özgürlüğüne düşkün olduğu için onu kaybetmemek için sevdiğine bile kolay, kolay bağlanmak istemez. Ancak beğendiği ve kendisini seven ve onu kısıtlamayacağına inandığı birine delice sahiplenir. Bu burcun insanı kendisi gibi kültürlü ve akıllı bir eş arar.

Boşa geçirecekleri vakitleri yoktur. Her dakikalarını toplumsal hayata ayırmaya çalışırlar. Para onlar için bir araç olduğu için hiç bir zaman önemsemezler. Zaten şanslı olduğu için parayı bulmakta pek zorlanmazlar. Ama lükse düşkün oldukları için giderleri oldukça fazladır. Yay burcu insanının seyahat etmeye karşı müthiş bir tutkusu vardır. Ne kadar uzak ve egzotik yerlere giderse o kadar çok heyecan duyar. Kafaca zorlanmaya ve yeniliğe ihtiyacı vardır. Yolculuğa çıkmadan çok önce gideceği yerin kültürü tarihi hakkında bilgi toplar. Dil konusunda oldukça yeteneklidir ve gideceği ülkenin insanları ile hiç olmazsa biraz sohbet edebilecek kadar o ülkenin dilini öğrnemek ister. İlginizi çekebilir: Yay Burcu Günlük

Burçlar Yay Burcu. Yay burcu özellikleri, Yay burcu erkeği, Yay burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.