İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcunun farklılığı, iletişimi ve zekayı temsil eden Merkür gezegenini yönetir. Merkür saniyede şekil değiştirdiği için cıva gezegen olarak da bilinir. Bu burcun insanı esprili ve her ortama uyan bir karakter çizerler. Başkalarıyla iletişim kurma onlar için çok önemlidir. Bilgi toplaması ve öğrendiklerini hemen başkalarına aktarması gerekir. Çok meraklıdır, leb demeden leblebiyi anlar ama ağzında bakla ıslanmaz dedikoduyu sever. İkizler insanı esprili olup çabuk düşünür ve çabuk hareket eder. Ancak belirsiz tavırları ve değişken düşünceleri yüzünden eleştiri alabilen İkizler insanının gereksiz tedirginlikleri kendilerine sıkıntı yaparak kendilerine eziyet edebilen ayrı bir karakterleri de vardır. Olayları duygularıyla değil, akıl ve mantığıyla algılarlar.

Çift karakterlidir ve çok değişkendir; bir an şakacı ve sevimli, hemen ardından hırçın ve huysuz olabilir. Bu yüzden bu burcun insanını anlamak çok zordur. Nasıl tepki göstereceklerini tahmin edemezsiniz. Bu burcun insanının bir anı diğer anına uymaz. Sembollerinde olduğu gibi iki ayrı yönleri vardır. Bugün yanınızdadır ama ertesi gün üstelik arkasında hiçbir açıklama bırakmadan gitmiş olabilir. Çabuk sıkıldığı ve konsantre olamadığı için daldan dala atlamaya bayılır, maymun iştahlıdır.

Değişkenlikten büyük zevk alır ama aynı zamanda huzursuzdur ve yerinde duramaz. Pire gibidirler, bu yüzden onu uzun süre bir yerde tutmak imkansızdır. Sinirli olduğu için zihinsel ve bedensel olarak tam anlamıyla gevşeyemez. Bundan dolayı huzursuzluğu durmadan bir şeyler yapmasına ve oradan oraya koşuşturmasına sebep olur.

İkizler insanı aynı anda birkaç işi birden yapmayı sevdiği için çift karakteri pek çok alanda kendini gösterir. Mesela, iki aşkı, iki veya daha fazla planı, hatta iki mesleği bir arada yürütebilir. Aynı anda iki işi birden yapmak İkizler burcunun alışkanlığıdır. Hemen, hemen her konuya ilgi duyar ve her konuda söyleyecek pek çok şeyleri vardır. Zekalarına aşırı bir şekilde güvenirler. Hoşlanmadıkları bir işte çalıştıkları zaman zekaları atıl durumda kalır. O zamanda işi gevezeliğe vururlar. Bu yüzden gevezeliği sakin insanların başını ağrıtabilir ve sözleriyle sizi aptallaştırır. Müthiş bir konuşma yeteneğine sahiptir ve çok hazır cevaptır. Konuşmadan ya da yazmadan duramaz. Çok fazla alana dağıldığından öğrendikleri yüzeyde kalır ve hiçbir konunun derinine inemez.

Her attıkları adımın daha önceden hesabını yaparlar. Gevezelikleri ikna kabiliyetlerinide geliştirmiştir. Bu yüzden pazarlamacılıkta çok başarılı olabilirler. Bu burcun insanları el sanatları, resim, mimarlık, müzik gibi konularda da oldukça yeteneklidir. Yönetici gezegeni Merkür iletişimi yönettiğinden konuşma, yazı, fiki alışverişinin önemli olduğu alanlarda da başarılıdır. Yazılı ve sözlü basında en sevilen konuşmacılar İkizler burcundandır. Pazarlama, yazarlık, muhabirlik, editörlük, halkla ikişkiler, reklamcılık, veya tam bu burca göredir. Her şeyi çok çabuk kavrar ve öğrendiklerini hemen uygulamaya başlar. Bukalemun gibi girdiği ortama hemen uyum sağlar. Çabuk uyum sağlama yeteneği onun en büyük savunma mekanizmalarından biridir. Ayrıca entrikalı işlere yatkındır.

Espri anlayışlarından dolayı olaylara mizahi yönden yaklaşırlar. Beğenilme isteği bu burçta önemli bir faktördür. Ama başkalarını beğenmede ise durum değişir. İkizler insanı esprili, sempatik ve samimi davranışları ile kendisini hemen sevdirir ama gerçekte bir yere ya da bir kişiye bağlı olmayı sevmez. Buna rağmen kardeşlerine bağlıdır. Aslında onlarlada karmaşık bir ilişkisi vardır. Kardeşleri ile ya çok iyi geçinir ya hiç geçinemez. Başkalarıyla konuşma ihtiyacı duyduğundan kolay ilişki kurar. Oldukça çabuk ilişki kuran İkizler insanı kendilerini tatmin ettikten sonra heveslerinin azalmasıyla bu ilişkiyi hemen unuturlar. İlginç ve aktif kişilerle arkadaşlık kurmayı tercih ederler. İkizler insanı kur yapmaktan ve flört etmekten hoşlanır. Onunla birlikteyseniz bu durumu kabullenmeniz gerekir.

Cıva gibidir, Onu elde tutmak çok zordur. İkizlerin kalbini çalmak istiyorsanız onun gibi zekanızı ön plana çıkarmalısınız. Birbirinizden hoşlansanız bile, aklına hitap etmeyi bilmelisiniz. Onların ilgi alanlarına onun gösterdiği ilgiyi gösterir, onu kısıtlamaz ve sıkmazsanız yaşamın sonuna kadar sizinle birlikte olabilir. Aynı zamanda çok şakacı ve esprili olduğu için, onun yanında hiç sıkılmazsınız. Bu burçtaki insan bir kitapçıda yeni kitaplarla ilgilenip kendini çok mutlu hissedebilir. Kitaplar arasında dolaşın, özetlerini okuyun. Size sıkıntı veren konu ile ilgili yardımcı bir kitap bulabilirsiniz ya da hızlı bir şekilde okuyabilceğiniz çok satan kitaplardan birini alarak kafanızı dağıtabilirsiniz. Zeki oldukları için öğrenmeye ve öğretmeye de meraklıdırlar. Başkaları için çok zor olan konuları onlar hemen öğrenirler. Öğrendiklerini ustaca uygularlar. Bu uygulamalardan çevresini de yararlandırmasını bilir.

Gezip eğlenmeyi seven İkizler insanı uykusuz kaldığı zaman asabileşir. İşi tartışmaya götürmediği sürece çevresiyle olan sosyal ilişkileri oldukça iyidir. İkizler insanı için seyehat, yeni şeyler öğreneceği, heyecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişletebileceği ve hayatına yeni bir bakış açısı kazanacağı harika bir fırsat demektir. İkizler insanı tatile dinlenmek için değil farklılık içi gider. Tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konu, gittiği yerde kafaca ve fiziksel olarak tamamen meşgul olabileceği aktivitelerin olmasıdır. İlginizi çekebilir: İkizler Burcu Günlük

Burçlar İkizler Burcu. İkizler burcu özellikleri, İkizler burcu erkeği, İkizler burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.