Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu Genel Özellikleri

Yönlendirici gezegeni calışma azmini ve kardeşliği simgeleyen Uranüs ve Satürn, element gurubu hava, Metabolizması hızlı olan Kova burcu Zodyak'ın on birinci burcudur. Evrenin kan dolaşımını ve bacaklarını simgeler. Sabit nitelik özelliklerini taşır. Kova burcu kardeşlik ve dostluk burcu olduğu için dostlarını içtenlikle seven, insancıl, çevre sorunlarıyla ilgilenen, bulunduğu ortama uyum sağlayan, akıllı, bilgili, bağımsızdır ve zor durumda kaldığı anlarda kendini kurtaracak beceriye sahiptir. Kova burcu dahilerin burcu olduğu için kimsenin aklına gelmeyen en uçuk fikirler ondan çıkar.

Çevresiyle olan ilişkisini iyi niyet ve dürüstlük üzerine kuran Kova toplum yararına çalışmaktan zevk alır. Çevreden yardım istenmesine ve çevreden yardım almaktan çok hoşlanırlar. Herkesin dertlerine ve sıkıntılarına ortak olmaya çok yatkındırlar. Her ortamda aranan biridirler.

Toplumun geleceği ile ilgilendiğiden dünyayı daha iyi bir yere getirmek için zekasını ve teknolojiyi birleştirerek insanlığın yaşam standardını yükseltmeye çalışır. Genel anlamda bir bütün olarak insanlığa faydalı olmak ister. Bu burcun insanı, insanların ırk, dil, din, cinsiyet ve sosyal durumuna bakılmaksızın aynı olanaklara sahip olması gerektiğini düşünüp savunur.

Alışılmışın dışında hayatı yorumlama anlayışları vardır. Konuşmaları ve tavırlarıyla çevresine gösterdiği saygı hemen göze batar. Bütün burçlar içinde en az önyargılı oldukları için her türlü insanla dostluk kurar. Önceden ne yapacağı belli olmayan bir yapısı vardır. Marka yerine özgürlüğün peşindedir. Başkalarından farklı olmayı arzulayan Kova en şaşırtıcı tiplerdir. Modern görünüşüne rağmen inatçı ve sabit fikirli olabilir. Her alanda başarılı olmalarına rağmen sevmedikleri bir işte onlardan asla başarı bekleyemezsiniz. İddialı projelerde çalışıp söz sahibi olmak isterler. İş hayatında demode olmuş yöntemler yerine modern ve sisteme dayalı yöntemler uygulamaktan taraflar. İşlerinde kolaylaştırıcı ve maaliyeti düşürücü yolları, yenilikleri hemen ortaya çıkarırlar.

İlerici ama radikal fikirlere sahiptir. Sabit nitelik taşıdığından düşünceleri kolay, kolay değişmez. Başkalarının beceremediği işleri yapmaya çalışarak kendilerini göstermeye çalışırlar. Dik kafalı ve özgürlüğüne aşırı düşkün, isyankar ve asi bir yapısı vardır. Rahatı ve huzurlu ortamı bulduğu için evine çok düşkündür. Boş vakitlerini sosyal faaliyetlerde ve değişik hobilerle uğraşarak geçirirler.

Bu burcun insanı hem çok sosyal hem de çok bireyseldir. Toplumsal olmayı sevdiği halde bağımsızlığından asla ödün vermez. Kova burcu dostluğa çok önem verir ve dostluğu ömür boyu sürebilir. Fakat kişisel özgürlüğü kısıtlandığı zaman en yakın ilişkilerini bile anında kesip atabilir. Dostlarını sevmesine rağmen arada her zaman bir mesafe bırakmayı becerir. Nedendir bilinmez ama genellikle kişiliğini gizler. Kova insanı felsefe, teknoloji, bilim ve yeniliklerden hoşlanan yetenekli biridir. Sevdiği işte çalışırsa çok verimli olabilir. Keskin zekası ve parlak fikirleri ile başka insanları yönlendirebilir. Yenilikler yaratmasını bildiği için gelenek ve alışkanlıklarla arası iyi değildir. Tutucu sosyal kurallar ve eski gelenekler onu fazla bağlamaz.

Geçerliliğini kaybetmiş sistemleri ve kalıpları yıkıp yeni bir düzen getirmek ister. Başka etkiler almadı ise geçmişe değil geleceğe dönük yaşar. Bilimin her alanında başarı elde edebilir. Doğa bilimleri, teknoloji ve politika ile uğraşabilir. Sıradan turistik bir tatil, maceracı ve bağımsız ruhlu Koca burcunu sıkacaktır. Kova burcu da İkizler burcu gibi tatilde yeni tecrübeler, yeni heyecanlar yaşamak ister. Bağımsız ruhlu Kova insanının açık alanlara ihtiyacı vardır. Doğa harikası ıssız yerlerde özgürlük ve keşif duygusunu yaşayacaktır.

Tatilde onu arada bir yalnız bırakmaya çalışın. Tek başına mağazaları dolaşarak, yürüyerek stresini atabilir. Gene de Kova sosyal bir burç olduğundan insanlarla bir arada olmak isteyecek ve çok uzun süre yalnız kalmak istemeyecektir. Kendi programını kendi yapacağı bir tatili tercih eder. Esintili bir karakteri olduğu için hiç bir gezinin katı kuralları ya da günlük programı olmamalıdır. Bu yüzden sürprizlere ve değişikliklere açık bir tatil düşünmelisiniz. İlginizi çekebilir: Kova Burcu Günlük

Burçlar Kova Burcu. Kova burcu özellikleri, Kova burcu erkeği, Kova burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.