Yükselen Burç

Yükselen Burç

Yükselen Burç Hesaplama

Bir insanın dünyaya geldiği tarihte ki güneşin içinde bulundu burç o insanın burcu olarak kabul edilmektedir. Dünya çevremizde yirmi dört saatte bir devir yapmaktadır. Bir burç yaklaşık olarak iki saatte 30 derece ile doğudan batıya doğru ilerlemektedir.

Bir insanın doğum anında dünyanın doğu kısmında yükselen bir burç vardır. Bir insanın doğduğu anda dünyanın doğu kısmında yükselmekte olan burç o insanın yükselen burcu olarak kabul edilir.

Yükselen burcu kesin olarak bilmek için, o kişinin doğum saati ve dünyaya geliş yeri (enlem, boylam) tam olarak bilinmelidir. Doğum yerine göre ortaya çıkacak olan saat farkları yükselen burcun yanlış hesaplanmasına sebep olabilir.

Bir insanın yükselen burcu, o insanın kendi burcu kadar kişiliği ve yaşanılacak olayları üzerinde etkili olabilmektedir. Bazı astrologlar tarafından yükselen burcun, insan hayatının yarısından sonraki dönemlerinde oldukça etkili oldugu düşünülmektedir. İnsanların hayatının bir döneminden sonra kişiliklerinde olacak değişiklikler için yükselen burc etkili olabilir.

Yükselen Burç tavırlarımız, düşüncelerimiz, dışarıya yansıtmış olduğumuz duygular ve fiziksel görünümümüzün başlangıç noktasıdır.

Yükselen burç nedir? Yükselen burç özellikleri. Yükselen burç hesaplama, yükselen burç öğrenme.