Terazi Burcu

Terazi Burcu

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Elementi Hava, vücutta temsil ettiği yer böbrek olan Terazi burcunun yönlendiren gezegeni güzelliği, zarafeti, işi adaleti temsil eden Venüs'tür. Sürekli başkalarıyla bir arada olmak isteyen içten, iyiliksever samimi ve hayat doludurlar. Terazi insanı ekip çalışmalarında ve ortaklıklarda çok başarılıdırlar. Ama tek başlarına kalınca ne yapacaklarını bilemezler. Terazi harika bir arabulucu ve iyi bir hatiptir. Konuşmaları ve güzel sözleri sayesinde insanları birbirleri ile tanıştırarak neşeli sosyal ortamlar yaratırlar. Kendilerine küskün olan insanları bile bu yönleri ile sakinleştirip yatıştırırlar.

Buna rağmen göründükleri kadar yumuşak değildir: otoriter bir yapısı olmasına rağmen duygularını ve mantıkları arasında sağlam bir ilişki kurarlar. Terazi burcunun sevimli karakteri ile hoş bir şekilde birleştiği için herkezi parmağında oynatabilir. Kendi dediğini tatlılıkla ama mutlafa yaptırır. Terazi insanı inanılmaz derecede dürüst olmasına rağmen ancak düşündüğünü her zaman söylemez.

Venüs tarafından yönetilen Terazi insanları gerektiğinde neyi ön plana çıkaracaklarını çok iyi bilirler. Başkalarının hakkını aramada da çok becerikliler. Onlar için uyum ve güzellik huzurlu olmaları için çok önemlidir. ültürel faaliyetlerden hoşlanan bu burcun insanı sanatla uğraşmasa bile sanata çok düşkündür. İlgilerini çeken ve başarılı oldukları bir diğer alanda Güzel Sanatlardır. Yani güzellik ve güzelleşmekle ilgili her türlü alan onlara uygundur.

Terazi insanı, güçlü bir adalet duygusuna ve insanlara güven veren bir karaktere sahiptir. Burcun simgesi terazi adaleti temsil eder ve Terazi'nin en temek özelliklerini yansıtır. Yalnız bu burcun insanı her zaman böyle olacak diye bir şey söz konusu değildir. Onlarda dengeyi sağlayan terazinin fazla hassas olduğunu biliyoruz. Olaylardan etkilenerek terazinin kefelerinden birinin bir tarafa ağır basabileceğinin unutmayalım. Terazi insanı, herkese kendine davranılmasını istediği gibi davranmaya çalışır. Haksızlıklar karşısında çok etkilenip vicdani rahatsızlık duyarlar.

Üstesinden gelinmesi zor olan işlerde çalışıp çabalayarak yüzlerinin akıyla çıkarlar. İlişkilerinde her zaman dengeyi ön plana çıkarırlar. Bir çok avukat, hakim ve savcı Terazi burcudur. Terazi insanı zor ve geç karar verir. Çünkü olayların farklı yönlerini, geçmiş ile geleceği, bilinenler ile bilinmeyenleri karşılaştırmaya ve bunlar arasında tam bir denge oluşturmaya çalışır. Olayları tartarak dengeyi bulmaya çalışan Terazi insanı yaşamın haksızlıklarla dolu olduğunu düşünür ve zaman zaman haksızlıklardan şikayet eder. Bu yüzden düşüncesiz ve sorumsuz insanlarla kesinlikle dostluk kurmazlar.

Kavga ve sertlikten hoşlanmadıklarından gürültüsüz ve sakin bir hayatı tercih ederler. Terazi insanı nazik, çekici ve neşeli bir insan olarak tanınır. Nerede eğlenceli sosyal olaylar varsa Terazi de oradadır. Yalnızlığı hiç sevmeyen Terazinin geniş bir arkadaş çevresi vardır. İyi huylu fakat çirkin görünüşlü insanlardan hoşlanmazlar. Güzel olan her şeyden büyük zevk alırlar. Toplumda en beğenilen tipler Terazi burcundan çıkar. Sosyal, dışa dönük, özgürlüğüne çok bağlı ve gezmeyi seven bir burçtur. Para ve servetle araları pek yoktur. Cömert oldukları için para harcama gibi bir tutkularıda vardır. Terazi burcu aynı zamanda evlilik burcudur. Eşiyle birlikte olmaktan ve paylaşmaktan büyük zevk alır. Gittiği her davete eşini mutlaka götürür.

Oldukça sosyal ola Terazi insanı, tatil için büyük bir şehri ya da hareketli bir tatil töresini tercih eder. Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, çadırda bir tatil ona göre değildir. Terazi burcu, müzeleri, sanat galerilerini dolaşmayı, alışveriş yapmayı sever ve gece hayatından çok zevk alır.

Gittiği yerlerde oranın yerli halkı ile de hemen samimi olabilir. Tek başına ya da yalnızca bir kişi ile tatile çıkma fikrini hayal bile edemez. Onun için tatil demek, kalabalık ve neşeli insanlarla bir arada eğlenmek demektir. İlginizi çekebilir: Terazi Burcu Günlük

Burçlar Terazi Burcu. Terazi burcu özellikleri, Terazi burcu erkeği, Terazi burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.