Aslan Burcu

Aslan Burcu

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Yönlendiren gezegeni güneş olan, dünyanın kalbini ve kan dolaşımını simgeleyen, element gurubu ateş olan bu burç Zodyak'ın beşinci güneş burcudur. Üstün yetenekleri, cesaretleri, yaşamdan zevk alan dost canlısı, kendine güvenen bir karakter çizerler. Yönetici gezegenleri güneş olanların her işin altından başarıyla kalkmalarında etkili olur. Aslan burcu ateş elementidir ve sabit niteliklidir.

Ateş elementi özelliklerini yaratıcı ve kültürel alanlarda gösterir. Ne iş olursa olsun mutlaka bu işte kendisi belirleyici olur. Yaptığı işlerin hepsinde de biraz gösteriş ve ukalalık vardır. Çok aktif olan Aslan burcu, liderliğe gereksinim duyulan bütün işlerde başarılı olur. Öyle ki işlerinde başarılı olmak ve kolayca üstesinden gelebilmek için hiç şikayetçi olmadan gece gündüz demeden çalışabilirler.

Aynı zamanda çok yaratıcı olduğundan yetenekli ressamların, yönetmenlerin, oyuncuların ve tasarımcıların burcudur. Aslan insanı sabit nitelik taşıdığı için tutucu, inatçı ve kararlıdır. Bir kere karar verdi mi onu bu kararından kolay, kolay vazgeçiremezsiniz. İlişkilerinde oldukça dürüst davranarak sahtekarlıktan ve ikiyüzlülükten kaçınırlar. Yapıcı fikirlere sahip olup düşüncelerini her an her yerde çekinmeden açıklarlar.

Emir altında çalışmak onlara göre değildir. Çünkü lider burç oldukları için emir vermekten hoşlanırlar. Büyük işlere kalkışır ancak ayrıntılarla ilgilenmezler. Büyük düşündükleri içim ufukları geniştir. Para bu burç için çok önemlidir. Düşlerinde hep servet olmak yatar. Sahip oldukları parayı da cömertçe harcarlar. İyi niyetli oldukları için ihtiyacı olan herkese yardım etmek isterler. Yönlendiricisi Güneş gezegeni olduğundan Aslan da Güneş gibi her zaman odak noktası olmak ve tüm dikkatleri üzerine çekmek ister. Bu burcun insanı lider olmak için yaratıldığına inanır ve davranışlarını ona göre ayarlar. Güçlü kişiliği sürekli karşısındakilere geri adım attırır.

Buna rağmen arkadaşlıklara çok önem verirler. Onlara zarar vermek istemez hatta zarar verdikleri zaman çok üzülürler. Bu üzüntüde onları sinir yapar, sinirlendikleri zamanda Aslan insanının gözünü hiçbir şey görmez. Bu dönemlerde onları sakinleştirmek oldukça zorlaşır. Her an bir yere patlayabilir. Ama bu patlamanın ardından hiçbir şey olmamış gibi davranacaktır. Çünkü Aslan burcu insanı kin tutmaz ve bağışlayıcıdır.

Aslan insanı, ilgiye ve sevgiye ihtiyaç duyan, cömert, sevecen, sıcakkanlı ve sosyal biridir. Bu yapınızı göz ardı etmeyin. Çevrenizdekilerden ne kadar çok ilgi ve destek görürseniz o kadar çabuk moraliniz düzelir ve sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Her şeyi abartmaya çok meyillisiniz. Bu yüzden paniğe kapılabilirsiniz. Soğukkanlılıkla durumunuzu hemen gözden geçirmelisiniz. Aslan, Koç gibi doğuştan liderdir ama sabit guruptan olduğu için insanlarla iletişimleri daha etkilidir. Yönetme ve liderlik mücadelelerinde isteklerini hiçbir zaman küçük tutmaz. Her zaman her yerde kendisinin çok önemli olduğuna inanır.

Küçük dağları kendilerinin yarattığına inandıkları için bazen bunun etkisinde kalarak fazla küstah ve kibirli olabilirler. Ama buna rağmen çok iyi kalplidirler. Aslan insanının hükmedici davranışları altında aslında yumuşak bir tavır vardır. Oldukça merhametli ve sıcakkanlıdır. Aslan içten, ateşli ve tutkuludur. Bu yüzden kolay evlilik yaparlar. Evlendiklerinde de ev yönetimini kesinlikle ellerinde tutmak isterler. Ama bunu tatlı dil ve sıcakkanlı davranışlarla yaptıkları için pek karşı koyan olmaz. Konuşması ve hareketleri dikkat çekicidir. Küçük olayların üzerine fazla gitmezler. Sevildiğini ve beğenildiğini bilmeye ve aynı zamanda övülmeye çok önem verirler. Çevresi tarafından ihmal edildiğini anlarsa morali çabuk bozulur. Dürüst, açık sözlü, merttir ve asla arkadan vurmaz ama aldatılırsa affetmez. Bu davranışlarıyla da elde edemeyecekleri bir şey yoktur.

Aslan insanı güler yüzlü, neşeli ve eli açıktır. Arkadaş edinmekte zorluk çekmezler. Bu yüzden arkadaş çevresi geniştir. Aslan burcu atletik ve yaratıcıdır, duygularını sürekli açıklayarak dışa vurur. Amatör bir tiyatro topluluğuna katılarak yeteneği olduğunu keşfedebilir. Hissettiği herhangi bir duyguyu rolüne yansıtabilir. Unutmayın en iyi oyuncular Aslan burçlarından çıkar. Aslan burcu insanı çalışırken müzik dinlemeyide sever. Bu burcun insanı eğlenmeyi, gezmeyi, gösterişli davetlere katılmayı çok sever. Zevki için para harcamaya bayıldığı için harcamaları hesapsızdır. Lükse ve gösterişe düşkün olduğu için her zaman borç altına girebilir. Para onu amacına ulaştırmak için bir araçtır. Savurgan olduğu için parayı elinde tutamaz. Kendine güvendiğinden gelecekten korkarak birikim yapmaya yönelmez. Her yerde kendi kurallarını uygulamak istemeleri ve kendilerine olan aşırı güvenlerinden dolayı baskıcı ve ihtiraslı olmaları bu burcun insanının kötü yönleridir.

Aslan insanı sosyaldir, kalabalık yerlerden hoşlanır. Kültürleri zengin olan eski kalabalık şehirler hoşuna gider. Issız tatil yerleri ona göre değildir. Tatile gittiği her yerde parasının en lüks otelde en iyi hizmeti almak ister. Aslan insanı gece hayatını sevdiği için onu dansetmeye, konsere ya da tiyatroya götürebilirsiniz. Nasıl yaşaması gerektiğini iyi bilen Aslan insanı kendini fark ettireceği ve herkesi görebileceği eğlence yerlerinden çokhoşlanır. Kendine olan güvenini kaybetmediği sürece çizdiği yolda rahatlıkla ilerleyebilir. Sabit burç olduğu için özellikle değişikliğe adapte olması oldukça zordur. Size en yakın arkadaşlarınızla beraber olun. Başarılarınızı hatırlayın, başarmak için neler yapmış olduğunuzu düşünün. İlginizi çekebilir: Aslan Burcu Günlük

Burçlar Aslan Burcu. Aslan burcu özellikleri, Aslan burcu erkeği, Aslan burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.