Koç Burcu

Koç Burcu

Koç Burcu Genel Özellikleri

Bu burç Zodyak'ın ilk burcudur ve başlangıçları temsil eder. Koç burcu girişimci, atılımcı ve yeniliklere açıktır. Koç burcunu yönlendiren gezegeni liderlik cesaret ve hareketliliği simgeleyen Mars'tır.

Koç burcu ateş elementi olduğundan canlı ve isteklidir. Kendi işinin başında olmak ya da en azından, yeni bir alanda öncülük etmek ister. Kendilerinin denetlenmelerinden asla hoşlanmazlar. Yarışmayı ve rekabeti sevdiği için sürekli galip gelmek, her konuda önde olmak ister. Espriyi çok sever konuşmayı fazla sevmezler. Ama her konuda düşüncelerini açıklayacak kadar bilgiye sahiptirler. Tartışmaya da oldukça yatkındırlar. Çevreye çok samimi olup gerçek dostluklara önem verirler. Ve dost oldukları insanların sorunlarına ortak olmayı çok isterler. Dostları, onların zekalarından ve güvenilir yanlarından dolayı onlara çok değer verirler. Onlar için fakir ve zengin arasında fark yoktur. Kendinden küçük insanlarla arkadaşlık kurmayı tercih eden Koç insanı çocukları çok sever.

Hastalıktan hiç hoşlanmayan bu burcun insanı hastalığı sürekli ayakta geçirmeye çalışır. Sanatsal faaliyetlere çok önem verip doğayı ve seyahat etmeyi çok severler. Servet peşinde koşmazlar. Ama para bulmada da fazla zorlanmazlar. Fakat eli açık olduklarından ve eğlenceye düşkün olduklarından para biriktirmezler. Rahatlıktan çok çalışmayı ve ün peşinde koşmayı tercih ederler. Bir işi yapmadan önce daha çok düşünme ve plan yapma alışkanlığı edinirse çok daha başarılı olabilirler. Genellikle verdikleri kararlarda başkalarının sözlerini dinlemezler. Tavırlarıyla, davranışlarıyla kendilerine has bir kişilik oluştururlar.

Sürekli acele bir işi varmış gibi bir izlenim bırakır. Girdikleri her ortamda kolayca uyum sağlarlar. Öncü nitelik taşıdığı için de eyleme yönelik ve hareketlidir. İddialıdır, her şeyi en iyi kendisinin bildiğine inanır ve dik kafalıdır. İlişkilerinde yöneten taraf olmak ister ve bağımsızlığına çok düşkündür. İçlerindeki başarılı olma isteği hiç kaybolmaz. Mars tarafından yönetildiğinden Mars'ın özellikleri çok belirgindir. Mars enerji verir, gerilim yaratır ve tehlikeyi sever. Ateşli, cesur, saldırgan, özellikleri vardır. Bu yüzden kavga etmeye meyilli olabilirler. Çabuk parlayan bir yapısı vardır, ama asla kinci değildir ve siniri çok çabuk geçer. Fazla düşünmeden, kavga eder gibi konuşabilir ve açık sözlülüğüyle insanları kırabilir. Konuşması akıcıdır ama karşısındakini etkilemek için abartıya kaçabilir. Başkalarına yardım etmeyi sevse bile temelde kendine dönüktür. Aslan burcu gibi kendine çok beğenir.

Koç burcundaki insan kendi yeteneklerini gösterebileceği işlerde çalışmayı tercih eder. Kavrayabilme yetenekleri çok gelişmiş olduğu için yatkın oldukları işleri hep başarıyla sonuçlandırırlar. Koç burcundan biriyle duygusal yönden beraber olmak çok zordur. Her şeye rağmen beraber oldukları insana çok sadıktır. Koç burcundaki birinin dikkatini çekmek için en az onun kadar hareketli ve coşkulu olmak gerek. Aksi takdirde bu burcun insanı ile uyum sağlamakta zorlaşır. Aşırı kıskançlıktan hoşlanmazlar. Özgürlüklerine düşkün oldukları için kısıtlamalardan nefret ederler.

Koç burcu insanları genellikle hareketli oldukları için merkezi yerlerde yaşamayı severler. Sürekli iyi giyinip güzel kadınları tercih ederler. Hareketli bir yaşamdan dolayı da güzel kadınlara ulaşmaları zor olmuyor. Koç burcu insanı boş zamanlarını, spor, sanatsal faaliyet ve arkadaşlarıyla sohbet ederek geçirirler. Tabi ki eğlence zamanlarının çoğunu alır. Koç insanı için tatil demek, heyecanlı yeni olaylarla gücünü ve dayanıklılığını ölçmek ya da daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapmak demektir. Koç diğer burçların aksine tatilinde günlük hayatından çok farklı şeyler yaşamak ister. Koç burcu macera ve keşifleri temsil ettiğinden tatilinde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporlar yapmayı tercih eder. Doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir. İlginizi çekebilir: Koç Burcu Günlük

Burçlar Koç Burcu. Koç burcu özellikleri, Koç burcu erkeği, Koç burcu kadını, nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları.