Başak Burcu 2014

Başak Burcu 2014

2014 yılına girerken, son üç yıl içinde başarmış olduğunuz her şeyle gurur duymalısınız. Hem Satürn hem de Uranüs tarafından sonuna kadar test edildiniz ve herkesin yorucu ve zor sayacağı bir zaman geçirdiniz. Eylül 2010 ve Temmuz 2013 arasındaki sürenin tamamı sizin için çetin geçerken, Kasım 2011 ve Temmuz 2013 arasındaki son kısım, Satürn Uranüs’ün tam dereceyle direkt karşısına geçerken olayların büyük baskı noktasına gelmesiyle özellikle zorlayıcı oldu.

Birçok alanda sorunlar yaşamış olabilirsiniz; bu, önemli bir ilişki veya sağlık sorunu ya da her ikisi birden olabilir. Ağustos sonunda doğduysanız, Eylül 2010 ve Nisan 2011 arasında en zorlu zamanınızı yaşadınız. 15-20 Eylül civarında, burcunuzun sonuna doğru doğduysanız, 2012’nin sonları ve 2013’ün tamamı sizin en zor zamanınız oldu.

Bu kötü günler hızla mazide kalıyor. İyi olansa, ileride yaşayacağınız hiçbir deneyimin bu kadar uzun ve zor olmayacağı haberi. Aslında, Uranüs’ün 11 Mart 2014’de Balık burcundan (direkt karşıt burcunuz) çıkmasıyla ilerlemenin “ikinci evresine” geçeceksiniz. Bu tarihten itibaren, hayatınız boyunca Uranüs aynı konuma yeniden gelmeyeceği için rahat olacaksınız.

Son üç yıl boyunca iki dev gezegene karşı aynı anda mücadele veriyordunuz, ancak Satürn zaten Temmuz 2013’ün sonunda ayrıldı. 2003’ten beri etkisi altında olduğunuz bir gezegen olan Uranüs’ün ilerlemesine de yalnızca birkaç hafta kaldı.

Bir savaş alanında yaşamış olmanın ardından, hissedeceğiniz sükûnet ilk başta tuhaf gelebilir. Tıpkı tek gözü açık uyumaya alışmış bir asker gibi, bir sonraki sorunun ne zaman kapınızı çalacağını merak edebilirsiniz. Yüreğinizi ferah tutun; böyle bir şey olmayacak. Bu aynı iki gezegen 2056-57’de yeniden karşıt konumda buluştuklarında, Terazi - Koç burçlarının karşısında olacaklar. Sevgili Başak, Mart 2014’e ulaştığınız an, tamamıyla kurtulmuş ve rahatlamış olacaksınız.

Hem Satürn hem Uranüs, gelir evinize (ikinci ev) ve diğer insanların para alanına (sekizinci ev) dükkân açacağı için, gelecek yıllarda yeni hedefleriniz finans üzerine olacak. Birkaç aydır Satürn’le birlikte kazanç gelir bölümünüzde deneyim yaşıyorsunuz, böylelikle Yeni Yıl başladığında onun varlığına alışmış olabilirsiniz. Satürn dokunduğu her şeyi -bu durumda maaşınız- sıkar, böylelikle gelecek aylarda zam almanız zor olabilir. Yeni bir teklifi kabul ederseniz, büyük ihtimalle maaşınızın en az Ekim 2015’e kadar sabit kalacağını bilin. Ancak, Satürn’ün size yardımcı olacak birkaç bilgelik sözü var. Onun varlığı boşuna değildir.

2014 Aşk Yılı olabilir!

Ocak 2014, aşk için önemli bir ay olacak. Eğer yalnızsanız ve aşkı bulmayı umuyorsanız, 4 Ocak’ta Mars, Plüton, Güneş ve yeni ay tutulması, gerçek aşk evinizde olacak. Tam bu tutulmanın ardından sizde merak uyandıran biriyle tanışabilirsiniz. Özellikle Mars, 15 Ocak’a kadar size oldukça yardımcı olacak. Yılın ilk iki haftasında, olabildiğince gezinin!

Satürn bu tutulmada ters açıda olacak, bu yüzden ilgi duyduğunuz kişiyle beraber olmadan önce birkaç engeli atlatmanız gerekebilir. Başarabilirsiniz; bu meseleleri halledecek yolu bulabileceksiniz gibi görünüyor. Satürn para evinizde konumlanmış olacak, yani belki de sorunlar finansal açıdan yaşanacak ve farklı şehirlerde olduğunuzdan birbirinizi görmek için seyahat etmeniz gerekecek diyebiliriz.

Nişanlanmayı veya evlenmeyi mi umuyorsunuz? Eğer Aralık 2013’de çoktan belirlemediyseniz, ocak ayı plan yapmanız ve evlilik tarihini belirlemeniz için ideal bir zaman olacaktır. Jüpiter 4 Aralık’ta Uranüs’le birleştiğinde, o soru gelebilir! O gün veya hemen o günlerde her şey hızlı gelişecek; hazır olun! İdeal olarak, iyi şans gezegeni Jüpiter, evlilik evinizden 22 Ocak’ta ayrılmadan önce nişanlanacak veya evleneceksiniz. Jüpiter’in oraya yeniden dönmesi on yıldan fazla bir zaman süreceğinden, soruyu şimdi cevaplamak ya da evlenmek çok talihli olabilir! Gerçek aşk evi aynı zamanda bebekleri de yönettiğinden, ocak ayı hamilelik için denemelerde bulunmanız açısından istisnai bir zamandır.

Ocak ayında bir nişanlılık durumu olmazsa, 4 Mart’taki yeni ayda veya hemen onun ardından (iki hafta öncesi veya sonrasında), bir grup aşk gezegeni evlilik tarihi almanız için size yardım edecek. Mars, Uranüs, Merkür, Güneş ve yeni ay, sanki sevdiğiniz tüm akrabalarınız bir çift olmanız için çöpçatanlık yapıyormuşçasına sizinle beraber olacak.

19 Mart’ta Başak burcundaki dolunayla birlikte kendi kararınızı vermiş ve bir tür ilişki haberi kutluyor olacaksınız. Bu da önemli bir an olacak. Para yeniden sorun olacak gibi görünüyor, fakat bu konuya aşırı önem vermeyin. Bu dönemde çözümler bulabilirsiniz.

Nisan ayında, Neptün’ün Balık burcuna hareket etmesi muazzam bir olay olacak, çünkü Neptün Balık burcuna 1848’den beri hiç uğramamıştı. Ne zaman bir dış gezegen yeni bir burca doğru hareket etse, genellikle burada çok kısa bir süre kalır ve bize neler yaşanacağının bir ön izlemesini sunar. İşte 4 Nisan ve 4 Ağustos 2014 arasında bize kısa ön izlememizi gösterecek. Neptün, gelecek yıl nazik, müşfik Balık burcuna Şubat 2015’de geri dönecek ve orada Ocak 2026’ya kadar kalacak. Nisan ve ağustos ayları arasında Neptün, eşinizden ilham getirerek Plüton’dan sevgi dolu titreşimler gönderecek. Sonuçta Plüton gerçek aşk evinizde. Evlenirseniz, büyük ihtimalle bunu sizin için çok özel bir zamanda yapacaksınız!

15 Temmuz’daki dolunay aşk hayatınızda başka bir önemli zaman olacak; o cumayı ve hafta sonunu romantik açıdan duygu dolu günler olarak işaretleyin! Para yeniden kaygı getirecek gibi görünüyor. Eğer tatile gidecekseniz veya gece dışarı çıkacaksanız hesabınızı bilin, fakat bu durumun eğlencenizi bozmasına izin vermeyin. (Merkür ve Satürn o kadar samimiler ki bunu başarabilirsiniz!) 2014 yılında gerçek aşk evinizdeki tek dolunay bu olacağı için, yılın bu kilit zamanında dışarı çıkın ve eğlenmenize bakın. Bebek sahibi olmayı umuyorsanız, bu dolunayda hamileliği tartışıyor olabilirsiniz.

Ağustos ayı sonunda, 28 Ağustos’ta Başak burcundaki yeni ay, aşk ya da başka bir konudaki herhangi bir hedefte büyük bir ilerleme kaydetmenize izin verecek! Bu sevimli bir yeni ay, dolayısıyla bu hafta veya bunu takip eden iki hafta içinde önemli bir şey (yeni bir ilişki, proje, herhangi bir şey!) başlatmaya hazır olun.

Yılın sonuna yaklaştığınızda hâlâ nişanlanmadıysanız veya evlenmediyseniz (ve âşıksanız, devam eden bir ilişkiniz varsa) 12 Eylül’deki dolunayda bir fırsatınız daha olacak. Bütün dolunaylarda dört gün ileri veya geri gidilir, dolayısıyla 11-12 Eylül hafta sonundaki veya 12 Eylül haftasının ertesindeki gelişmelere de dikkat edin; şeker, baharat ve her şey rahat!

Eylül ayı hatıralarınız muhtemelen hep acılarla doludur ve doğduğunuz ay eylül olduğu için bu iki kat daha zordur. Ne mutlu ki bu sene eylül ayı tam ters etkiyi yaparak size en sevdiğiniz şeyi, yalnızca neşeyi getirecek. Gerçekten eylül ortasında aşk sizin için parlak ve güzel olacak. Ayrıca yabancı bir ülkeye uzun mesafeli seyahat heyecan getirebilir. Yoksa bu bir balayı veya sadece ikinizin gideceği özel bir yolculuk olabilir mi? Bu fikre evet oyu kullanıyorum. Yıl boyunca işler hep daha iyiye gidecek ve 2014 yılı, olabilecek en romantik şekilde sona erecek.

Tutulmalar ve Kariyer, Seyahat, Ev

Ocak ayında, kariyerinizde ve özel hayatınızda, yaratıcılığınız şimdiye kadarki en yüksek seviyesine ulaşacak. Fikirlerinizden para kazanıyorsanız, ciddi olarak yaratıcı bir hobiye veya uğraşa sahipseniz ya da sanatçıları destekleyen bir çalışan konumundaysanız, ocak ayı müthiş ilerleme kaydedeceğiniz bir ay olacak. 4 Ocak’taki tutulma, tasarlamış olduğunuz büyük proje için onayla birlikte, işe başlayabilmeniz için fon da getirebilir. Ortağınız, işbirlikçiniz veya temsilciniz varsa, bu kişinin bir cevher olduğunu keşfederek özellikle ocak ayının ilk üç haftasında masaya oldukça büyük bir iş yatıracaksınız. Hâlâ gelir evinizde bulunan Satürn’le kârı görmeyi beklemeniz gerekebilir veya planınızın yaratıcı bütünlüğünü koruyup masrafları kısarak bir bütçe kapsamında projenizi gerçekleştirmek için bir yol bulabilirsiniz.

Mesleğiniz ne olursa olsun (yaratıcı veya değil) yılın kariyer açısından en önemli ayı haziran olacak. Bu ay içinde -1 Haziran ve 15 Haziran’da- iki önemli tutulma yaşanacak. Bunlardan ilki yeni bir girişim veya yüksek mevkide pozisyon vaat eden bir yol açacak; İkincisiyse ev hayatınızı veya ebeveynlerinizden biriyle ilişkinizi etkileyecek. Eğer taşınırsanız, bu, yeni bir konum almak için yer değiştirmeye karar verdiğiniz için veya daha iyi bir iş yaşam kalitenizi yükseltebileceği için olacak. Öncelikle kariyerinize odaklanalım.

1 Haziran’da Güneş (yeni ay) tutulmasının şeref, ödül, başarı ve şanla ilgili olan onuncu evinize gelmesiyle neler olacağına dikkat edin. Satürn, istediğiniz parayı elde etmeyi denemeniz gerektiğini önererek bu yeni ayla muhteşem bir açı oluşturacak; ki bu, 2014’de, hak ettiğinizi düşündüğünüz maaşı ödün vermeden alabileceğiniz tek nokta olabilir. Haziran ayında iki teklif alabilirsiniz. Bunların her ikisi de müthiş olacak, ancak bir tanesi sizi daha fazla cezbedecek ve işi alana dek hevesle peşinden koşacağınız kadar mutlu edecek.

Haziran ayında iletişim, medya ve yayıncılık, internet, telekomünikasyon veya başka bir şık olarak nakliyatçılık, kuryecilik ya da seyahat endüstrisi alanlarından birinde en iyi teklifi alacaksınız. Eğer yeni bir iş aramıyorsanız, yılın devamında, ya hemen ya da zaman içinde, üst düzey yönetimde, sizi etkileyecek değişiklikler bekleyebilirsiniz.

Mesleki anlamda ikinci önemli dönüm noktasıysa 10 Aralıktaki Ay tutulmasıyla gelecek. Bu dostça bir tutulma olacağından, tanınırlığınız artabilir veya maaşınızda küçük bir artış yapılmasına ilişkin iyi bir haber alabilirsiniz. Yaratıcı bir alandaysanız, Neptün güzel bir açıda olduğundan, yeni projenize başlamak için onay alabilir veya 10 Aralık itibarıyla beş gün içinde biten yeni projenizi gururla teslim edebilirsiniz.

Yılın ortasında üç tutulma göreceğiz ve bunların üçüncüsü ı Temmuz da yaşanacak. Bu tutulma sizi arkadaşlarınızla temasa geçirecek, ancak borç para verdiğiniz veya aldığınız bir arkadaşınızla anlaşmazlığa düşebilir veya gergin zaman geçirebilirsiniz. İçinizden birisi parayı beklemekten bıkacak, bu durumda eğer parayı ödünç alan sizseniz, arkadaşınıza geri ödediğinizden emin olun. 1 Temmuz’dan önce bunu yapın, çünkü bu tarihten sonra bir arkadaşınızla oldukça gerilim yaşayabilirsiniz. Eğer konu para değilse, arkadaşınızın flört ettiğiniz kişi hakkında yaptığı ve sizin hoşunuza gitmeyen yorumlar olabilir. 1 Temmuz’da veya civarında ya da 16 Ağustos civarında, Mars tutulmayla aynı dereceye geçtiği zaman bir arkadaşlığın bozulması olası görünüyor. Eğer arkadaşlığınıza önem veriyorsanız, ne söylediğinize ve nasıl söylediğinize dikkat edin, çünkü bazen kızgınlıkla sarf edilen sözleri geri almak zordur.

Bu yılın sonlarında üniversiteye girme planınız mı var? Eğer varsa, şans sizden yana olacak. Haziran ayı başında Jüpiter finansal alanınızı terk ederken, haritanızın seyahat ve yüksek eğitim kısmını aydınlatacak. Haziran 2014’den Haziran 2015’e kadar on iki ay boyunca her iki alan da bundan büyük ölçüde fayda görecek. Cömert Jüpiter girer girmez, şu anda ve gelecekte, hayatınızın daha panoramik bir manzarasının keyfini çıkarmak için sıradan konulardan sıyrılmanın yollarını bulabilirsiniz. Yabancı bir ülkeye gidebilir, yabancılarla iş yapabilir veya yeniden üniversiteye dönebilirsiniz.

Bu yönelim resmen Haziran 2014’de başlayacak (ve Haziran 2015’e kadar devam edecek) olsa bile bir ay öncesinden, mayıs ayında, ortaya çıkacak olan iyi şansın yaklaşan güçlü ipuçlarını göreceksiniz. Evinizi uzak mesafe seyahatleri ve ilişkilerle dolduran gezegenlerden dolayı, mayıs ayında havaalanına gidiyor veya yabancı ülkelerde bulunan insanlarla normalden daha fazla telefon veya e-posta yoluyla görüşme yapıyor olabilirsiniz.

Heyecan verici bir maceranın zirvesinde olduğunuz hissine kapılabilirsiniz ve bunda haklısınız. Bu noktadan itibaren (Haziran 2015’e kadar) en büyük şansınız yabancı insanlar, yabancı yerler ya da akademiyi ele alırsak, öğretim üyeliğiniz veya öğrenciliğiniz etrafında dönecek.

Aynı konu -uzun mesafeli seyahat ve ilişkiler- yılın geri kalanı boyunca zikzaklar çizecek. Önemli fırsatlar getirecek olan iki tarihse, Jüpiter ve Plüton’un nefes kesici bir fırsat sunmak için kusursuz bir işbirliğiyle çalışacakları, 7 Temmuz ve 28 Ekim günleridir. Neler olacağına dikkat edin.

10 Kasım’daki dolunay sonrası bilhassa parlak; neler getireceğini not edin! Seyahate çıkmaya karar verirseniz harika zaman geçirebilirsiniz! Seyahatiniz iş amaçlı değil, daha çok kişisel olacak. Aileyi görmek, bir gayrimenkule bakmak veya sadece eğlenmek için olabilir!

Eğer lisansüstü eğitim almak için üniversiteye geri dönüyorsanız, sizi alıp almayacaklarından tam olarak emin olamadığınız en saygın okul da dâhil olmak üzere çeşitli kurumlara başvurun. 2014 ortası itibarıyla, Jüpiter’in haritanızın bu bölümündeki varlığı cömert bir paket alabileceğinizi belirttiği için, ihtiyaç duyuyorsanız üniversite başvurularınızda finansal yardım talebinde bulunun. Bu sizin şans alanınız ve daha önceden reddedilmiş olsanız dahi, Jüpiter’in eskiden kapanan kapıları açtığı bilinir. Bir işgücünün parçasıysanız işvereniniz, bazı şirketlerde olduğu gibi, size burs sağlayabilir, bu yüzden bunu araştırmakta fayda var. Üniversitede veya yüksekokuldaysanız, Haziran 2014 ve Haziran 2015 arasında fevkalade iyi ilerleyeceksiniz ve en azından bir öğretim elemanının üzerinizde kalıcı ve yararlı bir etkisi olacak. Eğitiminizin, konunuzda uzmanlaşmak için gösterdiğiniz onca çabaya değdiğini göreceksiniz.

15 Haziran’da Yay burcundaki dolunay tutulmasında eviniz ve aileniz dikkatinizi çekecek. Taşınabileceğiniz, mülk alabileceğiniz veya satabileceğiniz, yenileyebileceğiniz, tadilattan geçirebileceğiniz ya da değiştirebileceğiniz için yıl içindeki kilit nokta bu olacak. Tutulmalar çoğu kez ani haberler getirir, bu yüzden hazırlıklı olun; ev içinde herhangi bir değişiklik planlamıyor olabilirsiniz, fakat haberler çabucak harekete geçmenizi gerekli kılıyor. Haziranda hemen harekete geçebilir veya gelecek aylarda bunu gerçekleştirmek için gerekli zemini hazırlayabilirsiniz.

Evinizle veya mülkünüzle ilgili herhangi bir fiziksel değişiklik görmüyorsanız, sizinle birlikte yaşayan insanlarda veya alanınızda size yardımcı olan insanlarda değişiklik olabilir. Örneğin, bir oda arkadaşı gelebilir veya gidebilir veya mal sahibi binayı satabilir ve bu da yaşam şartlarınızda ani değişikliğe yol açar.

Dördüncü kısım ebeveyninizi de idare eder, yani tutulma esnasında ebeveyninizle, özellikle de annenizle yakın ilişki içinde olun, çünkü bu bir Ay tutulmasıdır (genellikle “dişi” olarak okunur) ve haber getirebilir. Ebeveynlerinizden birinin yardıma veya tavsiyeye ihtiyacı olabilir; siz de bunu sağlamak için müsait olmak isteyeceksiniz. Dolunay, bir konuyu zirveye taşır veya sonunu belirler. Örneğin, ebeveyniniz sıcak iklime sahip olan başka bir memlekete taşınmak isteyebilir veya bunun gibi başka örnekler de olabilir.

Şu anki eviniz, mülkünüz veya ailenizle ilgili daha fazla haber, yıl içinde daha sonra, 25 Kasım’daki yeni ay Güneş tutulmasında gelecek. Bu sefer, haziranda aldığınız haberlerin aksine (ki bu stres yaratabilir) 25 Kasım tutulmasını çevreleyen olaylar daha pozitif ve daha kolay sindirilebilir olacak. Yeni bir ev almak için veya evinizde değişiklik yapmak için paraya ihtiyacınız varsa, belki şaşıracaksınız ama para doğrudan size gelecek.

Kasım ayı boyunca evinizde olan Venüs’le alanınızı daha sıcak ve daha çekici kılmak için ideal bir ay geçireceksiniz. 24 Kasım itibarıyla Merkür’ün gerilemeye başlayacağını unutmayın. Elektronikler, mutfak gereçleri ve pahalı mobilyaların alımını eğer mümkünse ocak ayına kadar erteleyin. Merkür 13 Aralık’ta direkt gidiyor; şimdi tamirat, yapısal değişiklikler veya badana yapabilirsiniz, ancak gerçekten büyük ve pahalı değişiklikler için Ocak 2015’e kadar beklemeniz akıllıca olur. Zaten bütün indirimler de o zaman oluyor.

Başak Burcu 2014. Burçlar Başak 2014, Başak burcu 2014 falı.

Kahve Falı