Burçlar ve Çiçekler

Burçlar - Koç Burcu

Burçlar - Koç Burcu İlkbahar koç burcunun zamanıdır. Koç burcu Sümbül çiçeği ile ilk baharda mutlu olur. Pembe, mavi, beyaz ve mor renkler koç burcunu etkiler. Koç burcu ilkbahar çiçeklerini genellikle ev ortamında cam kenarında yetiştirirler.

Çiçeği
"Sümbül"

Burçlar - Boğa Burcu

Burçlar - Boğa Burcu Boğa burcu yaşama sevinci ile dolu olduğundan dolayı, canlı renklere sahip çiçeklerden hoşlanır. Boğa burcunun çiçeği laledir. Boğa burcu için evinde bir bahçe yoksa laleler ile doldurulmuş bir vazo da yeterli olacaktır.

Çiçeği
"Lale"

Burçlar - İkizler Burcu

Burçlar - İkizler Burcu İkizler burcunun sembolü güldür. İkizler burcunu çiçeklerin kraliçesi özellikle etkiler. İkizler burcu gülün çekiciliği ile birlikte gülün nasıl yetiştirileceğinide bilir. Bu çiçeğin bakımı ve diğer işleri konusunda uzmandır.

Çiçeği
"Gül"

Burçlar - Yengeç Burcu

Burçlar - Yengeç Burcu Yengeç burcunu bir Akdeniz çiçeği olan anemon güçlü renkleri ile büyülemektedir. Anemonlar kendilerine özgü yapısıyla yengeçleri yansıtmaktadırlar. Anemon çiçekleri küçük gruplar halinde rahatsız edilmeden yetiştirilmelidir.

Çiçeği
"Akdeniz Lalesi"

Burçlar - Aslan Burcu

Burçlar - Aslan Burcu Aslan burcu gösterişli çiçeklerden hoşlanır. Aslan burcunun favori çiçeği bu yüzden orkidedir. Orkidenin büyüleyici renkleri aslan burcunu fazlasıyla etkilemektedir.Orkidelerin günümüzde 25.000 den fazla çeşidi bulunmaktadır.

Çiçeği
"Orkide"

Burçlar - Başak Burcu

Burçlar - Başak Burcu Başak burcu bakımı kolay çiçeklerden hoşlanmaktadır. Her yere uyum sağlayabilmesi sebebiyle margit çiçeği başak burcu için uygun bir çiçektir.Parlak beyaz ve renkli halleri ile başak burcunun dikkat çeker.

Çiçeği
"Margit"

Burçlar - Terazi Burcu

Burçlar - Terazi Burcu Terazi burcu kendisi gibi oldukça şık ve barok güzelliğine sahip dalya çiçeklerini tercih eder. Yarım, tam dolu dalya çiçekleri değişik renkli ve yapraklıdırlar. Dalya çiçeğinin türleri her yıl artmaktadır.

Çiçeği
"Dalya"

Burçlar - Akrep Burcu

Burçlar - Akrep Burcu Akrepler burcu hareketi yapıları nedeniyle dağlarda bulunan dikenlerin güzelliği ilgisini çekmektedir. Centiyane çiçeği gibi dağ çiçekleri akrep burcunu etkilemektedir.

Çiçeği
"Eşek Dikeni"

Burçlar - Yay Burcu

Burçlar - Yay Burcu Yay burcunun çiçeği zambaktır. Zambağın güzelliği ve kokusu yay burcunu büyüler. Yay burcunun genellikle tercihi beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı da yay burcunu mutlu edecektir.

Çiçeği
"Zambak"

Burçlar - Oğlak Burcu

Burçlar - Oğlak Burcu Çalışkan yapısı ile tanınan oğlak burcu uzun boylu amariller çiçeğinden hoşlanır. Kırmızı ilk tercihidir. Oğlak burcu Amaril çiçeğinede kendisi gibi ilgi ve özen gösterir.

Çiçeği
"Amaril"

Burçlar - Kova Burcu

Burçlar - Kova Burcu Kış ayından sonra ilk açan çiçeklerin başında gelen Kardelen çiçeği Kova burcunu etkilemektedir. Kardelen çiçeği ilkbaharın gelişini haber verir. Parlak renkleriyle çimleri dolduran ve etrafına güzel kokular yayan kardelen çiçeğini çok sever.

Çiçeği
"Kardelen"

Burçlar - Balık Burcu

Burçlar - Balık Burcu İlkbaharda balık burcunun doğumu ile birlikte nergis çiçekleride çiçek açmaktadır. ilkbahar çiçeği nergise aittir. Parlak sarı rengi ile birlikte özellikle trompet nergisi balık burcu için büyüleyicidir.

Çiçeği
"Nergis"