Burçlar ve Cinsellik

Burçlar - Koç Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Koç Burcu ve Cinsellik Seks de oldukça atılgan bir yapıya sahiptirler. Değişiklikleri seven Koç kısa zamanda rutin bir cinsel hayattan da zevk almamaya başlıyacaktır. Birlikte olduğu insanın da cinsellikte, kendisi kadar hareketliliğe sahip olmasını bekler. Birlikte olmak istediği insanla birlikte olmak için herşeyi yapacaktır. Cinsellikte de inisiyatifi elden bırakmak istemez. Sevişmenin sonuna kadar ipleri elinde tutar. Koç için cinsellik, rahatlatıcı, gevşetici, zevkli bir deneyimdir.

Burçlar - Boğa Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Boğa Burcu ve Cinsellik Cinselliğe ve erotizme doğuştan yatkındır. Dış görünüşünden hiç anlaşılmayacak kadar tutkulu, ihtiraslı ve aktif bir cinselliğe sahiptir. Her alanda olduğu gibi, bu alanda da kolayca harekete geçmesi mümkün değildir. İçindekileri karşıdaki kişinin onayından sonra ortaya çıkarmaya başlar. Değişimlere direnen boğa cinsellikte kuralların dışına çıkabilir. Boğa isteğini, arzularını açık açık belli etmekten çekinen bir yapıdadır. Ancak cazibesini, çekiciliğini ve aşk oyunlarını kullanmaktan da geri kalmaz. Adım adım ilerlemeyi tercih eden bir yapısı vardır. Boğa duyarlı bir aşıktır. Onun mutluluğu için elinden geleni yapar. Bildiklerinden uzaklaşmak cinsellikte bile olsa Boğa için oldukça zordur.

Burçlar - İkizler Burcu ve Cinsellik

Burçlar - İkizler Burcu ve Cinsellik Değişken bir yapıya sahip olan İkizler, karşısındaki kişiye her beraber oluşlarında başka biriyle beraber oluyormuş hissi verir. Özel ilişkilerin sürekli olanlarından kaçar. Farklı kişilerle farklı deneyimler arayışındadır. İkizleri cinsel olarak tatmin edebilmek için farklı davranış biçimleri gerekir. İkizler tek gecelik aşklara çok yatkındır. Kontrol edilmeye dayanamaz ve izin vermez. İkizler'in cinsel aktivitesi meraktan kaynağını almaktadır.

Cinselliğin de tam ortasında sıkıntı hissederek, hiç bir açıklama yapmadan vazgeçebilir. Cinsellik sırasında bile başka şeyleri düşünebilir. Konsantrasyonu çabuk dağıldığı için paylaşımdan uzaklaşabilir. Cinsellik sırasında bile susmaz. Bir çok konuyu sevişme sırasında anlatan İkizler çoktur.

Burçlar - Yengeç Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Yengeç Burcu ve Cinsellik Cinsellik konusunda da geri planda kalarak karşısındaki kişiden emin olmak ister. Özellikle yoğun duygular içindeyken, cinsel anlamda da aktif bir hal alır. Uzun yıllar beraber oldukları eşlerine bile, fantezilerini açıklamaktan çekinirler. Oldukça sabırlı bir tiptir. Basit cinsel macera bile olsa, aldatılmayı asla kabul edemez. Birlikte olduğu insanın ihtiyaçlarına ve isteklerine karşı inanılmaz hassastır.

Burçlar - Aslan Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Aslan Burcu ve Cinsellik Aşk oyunlarında tam bir ustadır, Sevdiğini göstermekten, cinsel isteklerini sergilemekten hiç kaçınmaz, ama her zaman yöneten olmayı ister. Doğası gereği, cinsellik hayatının temel özelliklerinden biridir. Cinsel olarak da son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir. İlişkiyi domine etmeyi ister. Eşinden beklediği tek eşliliğe ve anlayışa karşılık, kendisi genellikle çok eşli davranışlarla karşılık verir.

Cinsellikte hızlı hareket eder ve ilk adımı atmaktan çekinmez. Kendilerine çok güvendikleri için, karşı tarafın kendilerini reddedeceğini hiç bir zaman düşünmezler. En küçük kötü bir tepki kırılmalarına neden olur. Bir kez hayır cevabını alırsa, bir daha asla o insanın yanına yaklaşmaz. Beraber olduğu insanın özel insan olduğunu düşünür ve cinsellikte, bu insana karşı duyarlı ve düşüncelidir. Karşısındaki insana yaşattıklarıyla, kendi gücünü, kendi becerisini ve kendi dayanılmazlığını gösterir bu onun kişisel gösterisi gibidir. Cinsel hayatında da, birlikte olduğu insandan itaat bekler. İsteklerine yanıt alamaması, tüm keyfinin kaçmasında ve isteğinin yok olmasında önemli rol oynar.

Burçlar - Başak Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Başak Burcu ve Cinsellik Başak diğer insalara oranla cinsellikte daha az aktiftir. Her şeyi düşünüp, planlayan ve analiz eden yapısı, cinsellikte hızdan, anilikten hoşlanmaz. Cinselliğin hayatında çok yer kaplamasını, problemler yaratmasını istemediği için, tek eşliliği tercih eder. Birisiyle bir beraberlik istediğinde bunun için hem kendisine hem de karşısındaki insana zaman tanır. Ufak detaylar cinsel olarak uyarılmasında, istekli hale gelmesinde büyül rol oynar. Cinsellikte bile bir zihinselliğin yaşanması gerektiğine inanır. Cinsel partnerinin entelektüel olması uyarılmasında önemli etkendir. Sınırlarını belli etmekten, kurallar koymaktan ve uygulamak için diretmekten hiç kaçınmaz.

Burçlar - Akrep Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Akrep Burcu ve Cinsellik Duygusal olarak aktif bir yaşam sürdüğü için, aktif bir cinsel yaşamın da kapılarını rahatlıkla açar. Kendi çekim güçlerinin farkında oldukları zaman, bunu istedikleri insanları elde etmek kullanmaktan hiç geri durmazlar. Aşkın cinsel paylaşım olmadan, platonik seviyede yaşanmasına olanak yoktur. Oldukça derin düşünen ve yaşayan bir insan olmasından dolayı, sevdiği insanla her şeyi paylaşmayı, onun her anını bilmeyi ister. İsteklerini bastırmak zorunda kalırsa zorbalaşabilirler.

Büyük bir cinsel gücü olduğu için, genellikle karşı taraftan da bu beklenti içindedir. İhtiraslarını tutkularını kontrol altına almak oldukça zordur. Cinselliği her zaman her yerde yaşayabilir. Hayal dünyası son derece doludur. Fantezilerini birlikte olduğu kişiyle rahatlıkla paylaşır ve uygulamaya döker. Afrodizyaklar kullanmak, kimsenin aklına gelmeyen uyarıcılar yaratmak, cinsel hayatının doğal parçalarıdır.

Araştırmacı bir yapıya sahip olduğu için, karşı cinsin fiziksel yapısını en ince ayrıntısına kadar en az kendi vücudu kadar bilir ve ona göre davranır buda cinsel çekiciliğinin, vazgeçilmez bir hal almasına neden olur. Cinsellikte genellikle dominant olmayı seven bir tarzı vardır.

Burçlar - Yay Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Yay Burcu ve Cinsellik Farklı deneyimlerde, farklı insanlarda farklı çekicilikler bulur ve uyarılır. Aşırı duygusal olmadığı için, cinsel yaşantı onu farklı ufuklara taşıyan, gündelik hayatın sıkışıklığından çıkaran bir araçtır. Dışarıdaki hayata çok meraklı olan Yay, geniş bir çevreye sahip olduğu için çok farklı deneyimler yaşamak şansını da yakalar. Ancak oldukça dürüst ve açıkyürekli olan Yay, partnerine bu deneyimlerinden bahsetmekten de hiç çekinmez. Bu hareketli yaşama dayanabilecek bir partner de pek olamayacağı için, Yay genellikle terkedilir. Aslında çok eşliliğinin bir nedeni de, hayallerinde aradığı insanı bulmak arzusudur. Ama sevdiği yanında olmadığı zaman, yanındakini sevmeyi tercih eder.

Bedensel yapısı doğuştan uygun oranlara sahip olan Yay, samimi, sıcak ve açık yapısıyla genellikle karşı cins için oldukça caziptir. Kendilerini cinsel olarak da eğitmeye önem verirler. Zihinsel olarak da aktif olan Yay, cinselliği paylaştığı partneriyle uzun uzun konuşmaktan zevk alır. İlişki sona erdikten sonra bile, arkadaş kalmaya, iletişimde olmaya önem verir ve çalışır.

Burçlar - Oğlak Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Oğlak Burcu ve Cinsellik Cinsel hayatlarında da bir düzene ve rutine ihtiyaç duyarlar. Programlı bir cinsel hayat, kendini daha iyi hissetmesine neden olur. Ne kadar tutkulu olursa olsun, tekeşliliği tercih eder. Sadece cinsellik için karşı cinsin peşinden koşması mümkün değildir. Cinsel dürtüleri yoğundur ve oldukça istekli bir yapısı vardır.

Geleneklere, kurallara ve değerlere verdiği önem burada da kontrollü olmasına nedendir. Cinsellikte de baskın rolü üstlenmekten hoşlanır. Partnerinin duygularına ve ihtiyaçlarına karşı cevapsız değildir. İstenmediğini düşünürse, karşısındakine diretmez. Sınırlarını ortaya koymaktan ve isteklerini açıklıkla paylaşmaktan hiç çekinmez.

Burçlar - Kova Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Kova Burcu ve Cinsellik Özgürlüğüne ve yeniliklere düşkünlüğü cinsel alanda da tek bir eşe bağlanmasını mümkün kılmaz. Bağımsızlığına olan düşkünlüğü kendisini hiç bir zaman tam anlamıyla karşısındaki insana vermesine olanak sağlamaz.

Kova, cinsel yaşamda da oldukça farklı alışkanlıklara ve davranış biçimine sahiptir. Cinsellikte oldukça yavaştır. Cinsellik hayatında çok önemli bir yer tutmaz. Cinsellikte de her zaman eşitlik ilkesine göre hareket eder. Kova ilk adımı atmaktan çekinmez ama, sonraki davranışlarını karşı tarafa göre ayarlar. Tek gecelik aşkları çok ender tercih eder.

Burçlar - Balık Burcu ve Cinsellik

Burçlar - Balık Burcu ve Cinsellik Cinsellik de duygusallığın başka bir boyutudur. Önsezileri kuvvetli olduğu için kimin tarafından isteneceği yada reddedileceğini sezer ve ona göre davranır. İstediği duygusal paylaşımdır, cazibesini bunu elde etmek için kullanır. Gizemli görünüşüyle karşı tarafın ilgisini çekmekte tam bir ustadır. Kimi zaman hangi duygular içinde olduğunun ayrımına varamaz.

Cinsel dürtüyle hareket etse bile, bunun duygusallık olduğu konusunda ısrarcıdır. Kendini anlamaya, başladığı zaman, cinselliğini daha rahat kabul edip, yaşayabilecektir. Hayal dünyasının zenginliği fantezi dünyasınada yansıyacaktır. İstekli olmadığı zamanlarda bile, partnerine hayır demeyi bilmez.