Kova Burcu Erkeği

Kova Burcu Erkeği

Kova erkeğinden daha sempatik, sevimli bir grup yoktur yeryüzünde. Ama yinede değişik hareketleri ile insanları şok etmesini başaran kova, ne pahasına olursa olsun özgürlüğüne düşkündür.

Hava grubu insanı çok zekidir, ancak bilgisini göstermek ve kanıtlamak isterken çok mücadelerci davranır. Görüşlerini bitmek tükenmek bilmeyen bir arzu ile karşısındakine empoze etmeye çalışır. Neyse ki zorla fikilerini kabul ettirmek isteyen bu tipler daha az sayıdadır.

Kova erkeği derinlemesine düşünür ve gizli olan her şeyi deşifre edene kadar uğraşır. Kadınları çözmeye uğraşması adının "Playboy"açıkmasına neden olur. Halbuki o insanlara yakın olmak, dost olmak, arkadaş olmak niyetindedir. Kadınlar ise duydukları yakınlık nedeniyle ona zaten kolaylık gösterirler.

Başkası pul biriktirir o ise tecrübe. Duygularını göstermez, ama başkalarının, buna kadınlar da dahildir, duygularını etüt etmeye çalışır. Ta ki kendisini araştırıp çözen birini bulana kadar; onunla da nikah masasına oturur. Ancak genelde o yakalanmaz, kendisi uzun arayışlar sonunda evliliğe adım atmak ister. Karşısındakinin akıllı, bilgili daima hoş sohbet olması gerekir. İdealleri sık değişir ve bu şekilde sevdiği kadın da onu kaybetme korkusu olur, onun için onun arkadaşı olan, mücadeleci ruhuna ayak uyduran kadın yanında ömür boyu kalır. Onun için hep var olmak lazım. Çocukları ile övünür ve onları kendisinin ve ettiği görüşüyle, onları şımartır (annelerinin dünyaya getirmesindeki payı hiç hesaba katmaz).

Arkadaşları onu sadık bir dost olarak severler. Çalışkanlığı ve ürettikleri ile yükselmek ister. Bazen de yeni değişimler ararken bulunduğu yerde fazla kök salmaz. Herkesle iyi dost olduğu için bazen ciddiye alınmayabilir, bu da onun gururnu kırar, ancak kin tutmaz.

İyi bir patron olur, kendi kendine verdiği kararlar isabetlidir; kimsenin ona dikte etmesine izin vermez. Halbuki o uyumlu aklı ile dünyanın en iyi şefi olabilir, insan tecrübesi ile en iyi ortamı yaratabilir. ancak onun hep değişen idealleri işte onun değişken olan hayatıdır.

Kova Burcu Erkeği. Kova burcu erkeği özellikleri, Kova burcu erkeği nelerden hoşlanır, Kova burcu erkeğini etkilemenin yolları.