Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç burcunun insanı için sağlığına dikkat etmesi gereken aylar Temmuz Ağustos aylarıdır. Bu devrede yiyeceğinize içeceğinize önem gösterip rahatsızlık durumunuzda hemen doktora başvurmalısınız. Soğuk havalardan kendinizi koruyup çok çalışarak vücudunuzu yormazsanız yaşam sizin için daha kolay olur. Hatta ömrünüz bile uzayabilir. Etrafınızdakilerle fazla ilgilendiğiniz için kendinize fazla zaman ayıramıyorsunuz. Üstelik geçmişe pişmanlıkla baktığınız için geleceğe konsantre olamıyorsunuz. Bu yüzden geçmişte onları unutmaya gayret edin.

Yengeç insanı sürekli kuşkucu olduğu için bu durumdan sindirim sistemleri çok kolay etkilenir. Morali bozulduğu zaman ya hiç yemek yemez ya da çok fazla yer. Ama böyle durumlarda en iyisi ne kendinizi tamamen yemeğe verin ne de açlığa terk edin. Yengeç insanının yönetici gezegeni Ay olduğundan sağlığınız için özellikle dolunay zamanlarında kendinizi ve çevrenizdekileri fazla ciddiye almayın. Bu dönemlerde gevşemeye çalışın. Yengeç, Zodyak'ın doyuran ve besleyen burcudur.

Hazırladığınız güzel yemekleri fazla yemeniz şişmanlamanıza sebep olabilir. Bu yüzden düşük kalorili yemekler yapmanız yararınızadır. Hassas olan cildinizi düneşten ve soğuk havalardan koruyun. Güneş koruyuculu nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Yengeç insanı kendini iyi hissetmediği zamanlarda deniz kenarında çıplak ayakla dolaşarak ya da yelkenle açılarak sakinleşebilir.

Eğer yalnız başınıza dolaşmaktan hoşlanmıyorsanız yanınıza size uyum sağlayacak ve en az sizin kadar hassas bir Balık ya da Oğlak burcundan birini alabilirsiniz. Hatta bu burçlardan biriyle sakin, sessiz bir yerde piknik bile yaparak moralinizi yükseltebilirsiniz. Moralinizin bozuk olduğu sıkıntılı dönemlerde hafif yemekler yiyerek beslenmeye çalışın. Sıkıntınız geçip moraliniz düzeldiğinde diğer yemeklere devam edebilirsiniz. Yemek yapmayı sevdiğiniz ve bundan zevk aldığınız için, stresli olduğunuz dönemlerde mutfağa kapanıp aileniz için yemekler pişirip rahatlayabilirsiniz.

Kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda çocuklarla oynayarak da stresinizi atabilirsiniz. Mesela bir bebekle birkaç saat geçirdikten sonra tüm sorunlarınızı unutmuş olursunuz. Çünkü Yengeç burcu insanı, huzuru çocuklarda bulur. Spor yaparken birilerinin sizin dikkatinizi dağıtması, sporunuzun yarım kalması sizin pek hoşunuza gitmez. Bu yüzden Yengeç insanı spor yapmakta kararsız kalır. Böyle durumlarda bırakın sezgileriniz sizin için en sağlıklı spor ya da egzersiz şeklini seçsin.

Yengeç insanı duyarlı bir yapıya sahip olduğu için kendisine iyi gelen sporu yapmaya devam eder. Elementiniz su olduğu için su sporlarından çok hoşlanırsınız. Stresli zamanalrınızda suyun üzerinizde güçlü sakinleştirici etkisi vardır. Bu yüzden fırsat buldukça yüzüp deniz kıyısında yürüyüş ya da spor yapın. Spor yaparken aşırı derece yorucu, ağır egzersizlerden kaçının. Yengeç insanı düzenli olarak yapılan sporlardan zevk alır.

Yengeç Burcu Sağlık. Yengeç burcu erkeği sağlık, Yengeç burcu kadını sağlık, Yengeç burcu kadını, erkeği sağlığı.