Akrep Burcu 2014

Akrep Burcu 2014

2014’de, evlilik ve bağlılıkla ilgili olasılıklarınız hiç bu denli iyi olmamıştı. Balık burcunda bulunan -geçen yıl, gerçek aşkla ilgili beşinci evinizden kalma-, büyüme, mutluluk ve iyi talih gezegeni Jüpiter'in son derece nadir ziyaretiyle yıla başlayacaksınız. Jüpiter orada muhteşem üç hafta boyunca, 22 Ocak’a kadar kalacak. Bu sene Jüpiter üç burçtan geçecek, ki bu alışılmadık bir durumdur. Jüpiter 2014'ün ikinci yarısına kadar üçüncü burcu olan Boğa'ya yerleşecek ve sizin evlilik ve bağlılıkla ilgili yedinci evinizi aydınlatacak. Heyecan verici! Eğer kalbinizi vermeye hazırsanız, bu yıl heyecanlı romantik deneyimler yaşamanız için olasılıklar taşıyor.

Nadir Görülen Bir Olay Aşkı ve Romantizmi Canlandırıyor!

Geçen yıl Jüpiter’in yeni aşk alanınıza fevkalade parlak bir enerji getirdiğini ve bu enerjinin, ocak ayının büyük kısmında gücünü koruyacağını belirtelim. Eğer yalnızsanız ve hâlâ özel biriyle tanışmadıysanız, bu, ocak ayının ilk üç haftası boyunca gezinmek için bir sebep. Bu süre içinde, mutluluk gezegeni Jüpiter’in sürpriz gezegeni Uranüsle karşılaşacağı 4 Ocak gününe özellikle dikkat edin. Bu, hayatınız boyunca Balık burcunda Jüpiter ve Uranüs’ün son karşılaşması olacak; bu iki gezegenin gerçek aşk evinizde buluşması ne kadar muhteşem. Neler olacağını görün ve algılarınızı açık tutun; bu mucizevî şekilde iyi olabilir.

Bu olayın bu denli nadir ve özel olmasının nedeni, Jüpiter ve Uranüs’ün yörüngelerinin çok yavaş olmasıdır. Zaman zaman, böyle nadir yapılanmalar olur ve bu yaşandığında, bundan sonuna kadar faydalanmanın bir yolunu bulmaya değerdir. Bu nadir kozmik olayın ardından, âşık olmak için başka şanslarınız da olacak, fakat bu seferki kadar elektrik yüklü ve unutulmaz olmayabilirler. Hakikaten, Jüpiter ve Uranüs’ün karşılaşması yaşamınızı tamamen değiştirebilir ve oluş şekliyle neredeyse “kader” gibi görünebilir.

Ayrıca aynı tarihte (4 Ocak), seyahatle ilgili üçüncü evinizde yeni ay Güneş tutulması da olacak; bu zamanda eğlence amaçlı kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz. En iyisine bakın, çünkü Aşk Tanrısı ve onun melek filosu, kalıcı aşkınızı bulmanız ve keyfini sürmeniz için yardıma gelecekler.

Eğer doğum gününüz 21 Kasım’dan önceki beş güne denk geliyorsa, bahsettiğim bu pırıltılı gün, 4 Ocak, aşk için size çifte şans getirecek. Bu dönemde doğmadıysanız bile, ne zaman doğduklarının önemi olmaksızın bütün Akreplerin sevineceği bir şeyler olacak. Eğer yalnızsanız, 4 Ocak’ta yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eğer flört ediyorsanız, bir aşk itirafı duyabilirsiniz. Evliyseniz, ilişkinizi tıpkı tanıştığınız ilk günlerdeki gibi hissedeceğiniz şekilde canlandırma şansınız olacak.

Yıl Boyunca Aşk İçin Daha Fazla Fırsat!

Jüpiter’in geçen yıl sizin için sıkı çalıştığı sırada ve bu olağanüstü ocak ayı süresince hâlen gerçek aşkınızı bulamadıysanız (buna inanmak zor ama olabilir de), mart ayına, gerçek aşkınızı bulmanız için bir sonraki büyük fırsatınız olarak bakın.

4 Mart’taki yeni ay, aşkı bulmanız için bir sonraki büyük fırsat pencereniz olacak; bu tarihten itibaren iki hafta süre verin. Yeni ay göründükten sonraki günler en güçlü günlerdir ve bu iki haftanın sonuna yaklaştıkça gitgide bu güç azalmaya başlar.

Martta programınız bir hayli yoğun olacak! Bu yeni ayla birlikte Güneş, Merkür ve Uranüs minik, dost çöpçatanlar gibi, önemli bir başka tesadüfi buluşma yaratmak için birlikte hareket edecekler. Bu, yaşadığınız şehirde, evinize çok yakın bir yerde, muhtemelen bir partide veya sosyal etkinlikte olabilir. Eğer evliyseniz, yine bu gezegenler size mutluluk ışınları yağdıracak. Mart başından ortasına kadar çok eğlenceli ve gurur okşayıcı geçecek; talep göreceksiniz!

Bu ışık ve sevgi dolu zamanın ardından, 19 Mart’taki dolunayla birlikte sorun yaşayacağınız, ancak meselenin sevgilinizle değil bir arkadaşınızla ilgili olacağı konusunda size küçük bir uyarıda bulunmalıyım. Normalde bundan bahsetmezdim, ancak ayın başı ve ortasındaki dolunay arasındaki zıtlık yüksek olacağından, gardınızın düşeceğini hissediyorum. Bu dolunayın hemen yakınlarında, gözünüzü geçimsiz bir arkadaşınızın üzerinden ayırmayın.

Bu yılın, romantizm için güçlü bir zaman olabilecek son noktasıysa, 12 Eylül’de, gerçek aşk evinizde yaşanacak dolunay. Ocak başı ve mart başı aşkı bulmanız için daha büyük pencereleri temsil ederken 12 Eylül’deki dolunay ve dört gün öncesi veya sonrası da yine özel olacak. Bu dolunayı ve çevresindeki günleri takviminizde işaretleyin!

Jüpiter yılın ortasında, haziran ayında, evlilik ve bağlılık bölümünüze giriyor. 1999 ortası ve 2000’den bu yana Jüpiter ilk defa evlilikle ilgili konularda size önemli ölçüde yardımcı olmak için bu bölümü turluyor. Eski astrologlar Jüpiter’in bu konumlanmasının evlilik için en iyi konumlanma olduğunu düşünürlerdi.

İkinci Yarıda Kariyeriniz Sıçrayışta!

Jüpiter’in evliliğinizdeki/ortak evinizdeki bu enerjisi, iş ortaklıkları kurmak için de verimli bir biçimde kullanılabilir. Üst seviyede bir pozisyonla ödüllendirilmeyi umuyorsanız, haziran sonrasında bir yetenek avcısı, bir aracı, temsilci veya menajer tutmanız akıllıca olur. (Size yardım edecek aracıya sahip olmanız haziran öncesinde sizin için bu denli kritik olmayacak. Bunun yanı sıra sizi temsil edecek doğru kişiyi 2014’ün ilk beş ayında bulamayabilirsiniz, o yüzden eğer bulamazsanız acele etmeyin.) Bu kişi haziran itibarıyla, gelecek on iki ay boyunca size çok fayda sağlayacak.

Eğer aktör, yazar, stilist, tasarımcı, fotoğrafçı veya film yapımcısıysanız ya da bunlara benzer yaratıcı bir mesleğiniz varsa ve bir temsilci, idareci veya reklamcıyla anlaşacaksanız, bunu yine bütün ikili işbirliklerinin olumlu olacağı zaman çerçevesinde, 4 Haziran ve sonrasında, gerçekleştirin.

Yaşam Alanınız Bu Yıl Muhtemelen Değişiyor!

Taşınmayı mı düşünüyorsunuz? 2 Şubat’taki yeni ay size olağanüstü bir fırsat getirecek. Ev bölümünüzde yardımsever gezegenlerin birikmesiyle, gökten fırsatlar yağacak. Yeni bir yer bulmak veya satmak üzere dışarıda olun! Evinizi seviyor musunuz? Öyleyse onu donatın; evinize eklemek için göz alıcı parçalar bulacaksınız ve eviniz favori mekânınız olacak. Satürn bu aya bereket saçacak, dolayısıyla yaptığınız değişiklikler size denge ve rahatlık hissi verecek.

13 Ağustos’taki dolunay, dört gün öncesi veya sonrası da taşınmak veya değişiklik yapmak için önemli bir zaman. Bu zamanda Mars, Yengeç burcunda olacak; evinizi davetkâr ve stil sahibi bir yer yapmak için ideal konumda.

Sağlık, Egzersiz ve Zayıflama; Hepsi Birden ilerleme Kaydediyor!

Şimdi sağlığınıza dönelim, çünkü önümde bu konuda verecek harika haberlerim var. 22 Ocak - 4 Haziran 2014 arasında sağlıkla ilgili altıncı evinizdeki Jüpiter tarafından muhteşem şekilde korunuyorsunuz, dolayısıyla bu zaman zarfında sağlığınızı sizi memnun edecek herhangi bir şekilde ilerletmek için adım atmak isteyebilirsiniz.

Kronik bir rahatsızlıktan dolayı sorun yaşadıysanız veya yaşıyorsanız, yeni tıbbi buluşların bilincinde ve sizin durumunuza duyarlı olan zeki bir doktor bulacağınız konusunda rahat olun. Doğru hekimi arayın; sizi rahatlatacak bir tanesini bulacaksınız. 2014’ün ilk beş ayı testler veya işlemlerde bulunmak, yeni teknikler denemek veya cerrahi müdahale geçirmek gibi şeyler için ideal. Jüpiter harika bir şifacıdır!

Jüpiter’in burada olmasının en büyük artılarından biri de, kilo vermeye çalışıp bazı şeyleri doğru yapamadığınız için hayal kırıklığına uğradıysanız, yeniden deneme zamanınızın gelmiş olması. Ocak sonundan haziran başına kadar olan dönem sağlığınızı geliştirmeniz, incelmeniz ve sıkılaşmanız için son derece sihirli olacak. Bu dönem, zayıflamanız için on yılı aşkın bir süredir yaşanan en iyi dönemlerden biri olacak. Bu, nadir ve “her şeyinizi” vermeniz gereken bir fırsat. Jüpiter mucizelerin gezegenidir ve tüm kudretiyle size yardım edecektir. (Biliyorum, bazen kilo vermek için ancak bir mucize gerekir.)

Bütün araştırmalarım, Jüpiter’in altıncı evde olmasının -1999’dan beri Jüpiter’in ilk defa geleceği eviniz- kilo vermek ve kesinlikle müthiş görünmek için en iyi fırsat olduğunu gösteriyor. Jüpiter’in bu nadir ziyareti 2014’ün ilk kısmında gerçekleşecek; öyleyse tamamıyla yararlanmadan bu zamanın geçmesine izin vermek yazık olur.

Kariyeriniz için Sürekli Gelişme!

Haydi şimdi başarıya giden yolun inişli çıkışlı olabileceği, fakat açıkça bütün işaretlerin günlük güneşlik bir yere varacağınızı gösterdiği kariyerinize bakalım.

Önemli ilk anınız 18 Şubat’ta gelecek. Dolunay, bu tarihten dört gün öncesi veya sonrası, önemli bir kariyer konusu veya bolluk başlangıcı getirecek. Daha önce görüştüğünüz bir iş için haber alabilir, terfi edebilir veya gerçekten olumlu başka mesleki haberler alabilirsiniz. Tam aynı zamanda, aile ve evle ilgili kaygılarınız olacak, dolayısıyla iki yöne birden çekildiğinizi hissedebilirsiniz. Bu dönemde kariyerinizle ilgili konuşmalar sizi memnun edecek, ancak fırsat penceresi kısa olacak. Yıl içinde daha sonra kariyer gelişiminiz için çok daha istikrarlı bir süreciniz olacak, fakat 18 Şubat civarında işlerin kesinlikle lehinize olmasını sağlayabileceksiniz.

Sadece birkaç gün sonra, 25 Şubat’ta, yüksek seviyede Para anlaşmalarına bağlı bir gezegen olan Plüton, Jüpiter’e meydan okuyacak. Bu, düzenleme yapmanız gereken bir anlaşmayla ilgili kaygılarınızın olacağını gösterir. İş hayatınızda faydalı ve üretken bir şey yapmaya veya inisiyatifi ele almaya istekli görünebilirsiniz, fakat en azından başta tam olarak ne yapmak istediğinizi bilemeyebilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, süregelen bir iş durumunu veya anlaşmayı yeniden müzakere etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Girişiminizin gidişatı hakkında tahmininiz başarısızlıksa, kayıplarınızı durdurmaya ve bu girişime son vermeye karar kılabilir ve sonrasında yıl içinde yeniden başlamak üzere başka bir tane daha tasarlayabilirsiniz. Başkaları için çalışıyorsanız bir projeyi bitirebilir, düzeltebilir veya tamamen bırakabilirsiniz ya da yeni bir iş arayabilirsiniz.

Yıl içinde daha sonra, Jüpiter ve Plüton 7 Temmuz’da, altın rengiyle daire içine alınacak bir günde, nadir ve çok faydalı bir şekilde güzelce konumlanmış olacaklar. Bu, bütün yeni iş girişimlerinin çok iyi gitmesi gerektiği dört yıldızlı bir gün (bir gün öncesi veya sonrası). Bu durum, basın ve yayıncılık girişimleri gibi medyayı veya yurtdışında ya da yabancı firmalarla yaptığınız işi kapsayabilir.

Bahsi geçen bütün bu tarihlerin dışında, kariyerinizi geliştirmeniz için en güçlü dönemlerden biri, 18 Eylül ve 10 Kasım arasındaki dönem olacaktır. Bu zaman zarfında, 26 Ekim’de Akrep burcunda olan yeni ayda ve bundan sonraki günlerde ve haftalarda, elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız. Olaylar üzerinde ciddi bir kontrolünüz olacağını bilerek en büyük girişimlerinizi yapabilirsiniz.

28 Ekim de 7 Temmuz’dakine benzer parlak bir gün getiriyor, fakat Jüpiter yılın bu sonraki döneminde gerilediği için o kadar özel olmayacak. Gerileyen gezegen zayıf olduğundan, yeni bir işe başladığınızda Jüpiter’in ilerlemesine ihtiyaç duyacaksınız. Jüpiter parayı ve kazancı yönetir; herhangi bir anlaşmada ilerlemeden önce, Jüpiter’in 25 Aralık 2014’de yörüngesini düzenlemesini beklemeye değecek olmasının nedeni işte budur.

Şimdi, 2014’deki günlük iş deneyiminize bakalım. Kendi işinizi yapmıyor ve basitçe geçici bir işte ilerlemek istiyorsanız, ocaktan mayısa kadar aramaya başlayın; çabalarınız bol bol ödüllendirilecek. Yeni görevler tıpkı bir ağaçtaki olgun meyveler gibi toplanmak için orada olacaklar, sevgili Akrep. Eğer serbest çalışıyorsanız 2014’ün ilk beş ayında, ocak ortasından mayıs sonuna kadar, kolaylıkla yeni müşteriler ve işler bulabilirsiniz.

Eğer yöneticiyseniz veya kendi işinizi yönetiyorsanız ve işletme personeli, ev için temizlikçi ya da çocuk bakıcısı tutmanız gerekiyorsa, bunu yalnızca çok iyi niteliklere sahip olmakla kalmayan ve aynı zamanda sadık ve hevesli oluşuyla sizi memnun edecek birini bulmanızın yüksek ihtimal dâhilinde olduğu mayıs veya ekim ayında yapın.

Finansal olarak, inişli çıkışlı her türden haber alacaksınız; ancak yılın sonunda ortalık yine günlük güneşlik olacak.

İlginizi çekebilir: Akrep Burcu Günlük
Akrep Burcu 2014. Burçlar Akrep 2014, Akrep burcu 2014 falı.