Balık Burcu 2014

Balık Burcu 2014

Sevgili Balık, geçtiğimiz birkaç yılda sıkıntılara göğüs gerdiniz ve zaman zaman herhangi başka bir burçtan daha şiddetli bir biçimde sınandınız. Bir tarafta görev yöneticisi Satürn Eylül 2010'dan Temmuz 2013’e kadar Güneşinizle tam olarak karşıt konumdaydı. Bu dizilim size, kişisel ya da işle ilgili yakın bir ilişkinizde, sağlığınızda ya da her ikisinde birden ciddi bir sorun yaşatmış olabilir.

Her ne olduysa, görmezden gelmek ya da olanlardan kaçınmak mümkün olmadığından, durumun üzerine gitmek gerekiyordu. Olaylarla doğrudan yüzleştikten sonra yolunuza devam edebildiniz, ama süreç zahmetliydi ve sorun bir gün, hafta ya da ayda çözülemedi; çözülmesi daha uzun bir zaman aldı. Neyse ki bu dönem geçen temmuz ayında sona erdi, ama hâlâ çözülmemiş ve yolunuza devam ederken ilgilenmeniz gereken birkaç detay olabilir.

Oldukça Zorlu Bir Sınavla Baş Etmek Zorunda Kaldınız!

Satürn’ün Güneşinize karşıt olması zaten herkes için baş etmesi oldukça zor bir durum olurdu, ama aynı zamanda 2003’ten beri Uranüs Güneşinizde, Balık burcundaydı. Bu, özgürleştirici, yaratıcı bir açı olabilir, ama olmasını en az beklediğiniz şeyi gerçekleştiren gezegen olarak bilinen Uranüs, her zaman istediğimiz türde sürprizler getirmez.

Genel olarak, Uranüs’ün Balık’ta olması -hayatta bir kez yaşanacak türden ve hâlâ geçerli bir durum, ama bu yıl sona erecek- yaratıcılığınız için muhteşem bir lütuftu. Zaten sanatçı ruhlu ve hayal gücü yüksek birisiniz ve Uranüs de zihninizi biraz daha açmanıza yardım etti. 2003’ten beri yaptığınız özgün işlerle ya da sorunlarla yaratıcı şekillerde uğraşıp çözümler bulmanızla tanınmış olabilirsiniz. Uranüs Güneşinizdeyken sizi oldukça ünlü yapabilir.

Güneşinizin haritanızın geri kalanıyla nasıl bir ilişki içinde olduğuna bağlı olarak, Uranüs bazen garip durumlar yaratabilir ve eğer Güneşiniz haritanızdaki başka bir gezegenle iyi bir açıda değilse, bir şekilde nadir görüldüğü ya da olağandışı olduğu ortaya çıkan garip bir sağlık sorunu yaşamış olabilirsiniz ya da sorunlar bunun yerine bir ilişkide ortaya çıkmış olabilir. Bu gezegenin 2003’ten beri düzenli olarak sizi güçlü ve heyecan verici bir biçimde harekete geçirmesine alıştığınızdan, sizin için Uranüs, Balık burcundayken ele avuca sığmaz ama eğlenceliydi. Satürn’ün resme girmesiyle her şey çok daha zor olmaya başladı.

Aniden kendinizi Balık burcundaki Uranüs ve Başak burcundaki Satürn arasında, 4 Kasım 2011’den 21 Temmuz 2013’e kadar süren, ani sorunlar ve sarsıcı şansızlıklar getiren, uzun ve şiddetli bir savaşın ortasında buldunuz. Bu iki gezegenin Balık ve Başak burçlarında birbirlerine tam olarak karşıt oldukları tarihler 4 Kasım 2011,1 Şubat 2012, 15 Eylül 2012, 26 Nisan 2013 ve 26 Temmuz 2013’dü. Bu tarihlerden bir ya da ikisine yakın birkaç gün ya da hafta büyük ihtimalle sizin için önemli noktalar oldu.

18 ayı kapsayan bütün bu dönem içerisinde, gezegenler tarafından düzenli olarak yaylım ateşine tutuldunuz. Daha önce de söylediğim gibi, Uranüs 2003’ten beri Balık’ta olmasına rağmen 2011’in sonlarında Satürn’le kapışmaya başladı ve aynı zamanda Güneşinizle tamamen aynı hizaya geldi. Her iki dizilim de tek başına başa çıkması yeterince zor olurdu, fakat sizin durumunuzda ikisi de aynı anda meydana geldi.

Dış gezegenler Güneş’e daha yakın yörünge izleyen iç gezegenlerden çok daha kuvvetli kabul edilirler. Yarış alanının en dış kulvarında koşan atlar gibi, dış gezegenlerin Güneş’in etrafında dönüşlerini tamamlamaları daha uzun zaman alır. Karşılaştırmak gerekirse, Venüs’ün tüm burçlardan geçmesi ve başladığı yere dönmesi yaklaşık bir yıl alır. Mars’ın aynı yolculuğu yapması yaklaşık iki yıl alırken, Ay’ın ki 28 gün alır. Satürn’ünki 28,5 yıl ve Uranüs’ün yolculuğu ise 84 yıl alır. Bu iki gezegen 2056 yılına kadar tekrar karşıt olmayacaklar ve bu karşıtlık Koç ve Terazi’de meydana gelecek.

Bazı zamanlar Uranüs, parmaklarınızı iki prize sokmuşsunuz gibi hissetmenize neden oldu, çünkü Uranüs(gerçekten de elektriği ve şimşekleri yönetir) size çabuk tepki vermeyi ve esnek ve uyumlu olma gerekliliğini öğretiyordu. Aynı anda Satürn de soyutlanmış ve hatta bazen yalnız hissetmenize neden oldu, çünkü bu, Satürn’ün size güçlü ve özgür olmayı öğretme biçimidir. Satürn’ün sınavlarından kurtuldunuz ve işte size dünyanızı sarsacak kadar iyi bir haber: Uranüs’le işinizin bitmesine de yalnızca birkaç haftanız var. Uranüs 11 Mart’ta ayrılacak ve hayatınız boyunca bir daha Balık burcuna dönmeyecek. 2003’ten önce nerede olduğunuza dönüp bakın, ne kadar yol kat ettiğinizi göreceksiniz. Kendinizi kutlayın; oldukça fazla yol kat ettiniz!

Uranüs'ün Yeni Konumu Para Durumunuzu İyileştirecek!

Özellikle nisan ayı, maddi kazanç açısından oldukça heyecan verici olabilir ve oldukça yeni ve girişimci bir iş hakkında konuşuyor olabilirsiniz. Acele etmeyin. Merkür, 30 Mart’tan 23 Nisan’a kadar gerilemede olacağından, bazı bulanık noktaların açıklığa kavuşması için nisan sonunu ve mayısı beklemeniz gerekecek. Aslında, mayısın en başı (1 Mayıs) başlangıç yapmak için ideal bir gün olacak, çünkü kazanılmış gelir bölgenizin yöneticisi Mars, Jüpiter’le bir araya gelerek para durumunuz açısından şenlikli bir gün yaşamanızı sağlayacak. O gün, projenize resmî bir başlangıç yapmak adına imzaları atmak için uygun bir gün olur. Bunun yerine, yeni bir pozisyona geçmek ya da iş kurmak da isteyebilirsiniz.

Uranüs 11 Mart’ta Balık’ı terk ettikten sonra, onu 2019’a kadar kazanılmış gelirle ilgili ikinci evinizde misafir edeceksiniz. Uranüs gerçekleşmesini en az umut ettiğiniz şeyleri meydana getirmesiyle tanınır, bu nedenle önümüzdeki yedi yılda her türlü finansal harekete -iniş ve çıkışa- hazır olmanız gerekecek.

Bu kötü bir haber gibi gelebilir, ama eğer dikkatli olursanız, önünüzdeki bu uzun döngünün uç noktalarından kaçınabilir ve iki ucu ortada buluşturmaya çalışabilirsiniz. Şu ana kadar katlandıklarınızla karşılaştırıldığında, bu daha kolay olacak. Uranüs Koç’tayken zaman zaman finansal sorunlar yaşayabileceğiniz doğru olsa da, aynı zamanda -şu ana kadar hayatınızda gördüğünüz herhangi bir finansal başarının ötesinde- sizi nefessiz bırakacak zaferler görme şansınız olacak.

Yaşanabilecek herhangi bir zor dönemi atlatmanıza yardımcı olması için 2014’ün ilk yarısı geldiğinde, eğer mümkünse biraz para biriktirmiş olmanız akıllıca olur. Balıklar genelde para idaresiyle uğraşmayı sevmez -yaratıcı fikirler ve kavramlarla uğraşmayı tercih eder-; parayı oldukça iyi idare edebilseniz de, bu sevdiğiniz bir aktivite değildir. Şimdi, evren kozmik bir İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapmanızda size yardımcı olmanın zamanının geldiğini düşünüyor.

Jüpiter 2014'ün İkinci Yarısında Kariyerinizi Kesinlikle Geliştirecek!

Şimdi de başka konulara geçelim; örneğin, armağanlar dağıtan Jüpiter’in Boğa’ya girdiğinde geleceği yere!

Gerçekten de yılın ikinci kısmının vurgulayacağı şeyler farklı olacak. 4 Ocak’tan başlayarak önümüzdeki on iki ay boyunca Jüpiter Boğa burcuna ilerleyecek ve iletişimle ilgili üçüncü evinizi aydınlatacak. Jüpiter buraya bir kez ulaştığında iletişim yeteneğinizi büyük ölçüde geliştirecek. Kısa sürede, yazma ya da konuşma kabiliyetinizin altın değerinde olabileceğini ve size oldukça fazla başarı, para ve hatta ün kazandırabileceğini görebilirsiniz.

Bu dönemde kendi televizyon programınıza sahip olabilir, kitap anlaşması yapabilirsiniz ya da senaryonuz seçilebilir. Eğer dergilerde yazıyorsanız, yardımcı editör olabilirsiniz ya da yazdıklarınız diğer ülkeler için tercüme edilebilir. Eğer zaten yazarsanız, çeşitli ortamlarda sık sık görünmeye başlayabilirsiniz. Jüpiter dokunduğu her şeyi genişletir. Editörler, metin yazarları, reklamcılar ya da satış sorumluları da bu yönelimi sevecekler, çünkü işleri verimli ve kazançlı olacak. Yalnızca bu da değil, bir projeniz büyük bir başarı yakalayarak o kadar büyük bir patlama yapabilir ki, şehirde herkes sizi konuşuyor olabilir; hatta bu sınırların ötesinde bile!

Balık, oldukça yaratıcı, sıklıkla oyunculuğa meyleden bir burçtur. Eğer bu durum sizi anlatıyorsa, 2014’ün ikinci yarısında seslendirme yapmak, ses bandı satmak ya da bir filmde, lehçe eğitmeniyle çalışmanızı, hatta yabancı bir dilde konuşmanızı gerektirecek bir rolde bulunmak gibi harika bir fırsat elde edebilirsiniz. Şarkıcıysanız yine şanslısınız; Boğa burcu boğazı yönettiğinden söylediğiniz, bestelediğiniz ya da sözlerini yazdığınız bir şarkı listelerde bir numara olabilir. Filmlerde müzik danışmanı olabilir ya da makyaj ve kostümlerle ilgili çalışabilirsiniz; bu da Boğa-Balık burçlarına oldukça uygun bir meslektir.

Eğer serbest çalışıyorsanız, mayıs ya da haziranda bir tanıtım kampanyası hazırlamak akıllıca olur, çünkü bu oldukça işinize yarayabilir. Tahmin etmiş olabilirsiniz; üçüncü ev, tanıtım ve reklamcılığı da yönetir. Eğer reklamının yapılması yararlı olabilecek bir ürününüz ya da hizmetiniz varsa, Haziran 2014’den Haziran 2015’e kadar, gerçekten işinize yarayacak doğru mesajı bulacaksınız. Görüyorsunuz, Jüpiter size birçok şekilde yardım edecek ve daha fazlası da var!

Sözleşme ve anlaşmalar da üçüncü evin kapsamına girer; eğer imzalamanız gereken kâğıtlar varsa, bunu Jüpiter’in Mars’la güçlerini birleştirdiği 1 Mayıs’ta ya da sırasıyla hem Merkür hem de Venüs’le güçlerini birleştirdiği 11 Mayıs’ta yapın. Bu günler çok önemli!

Ya da eğer bekleyebilirseniz, Jüpiter’in güçlü bir şekilde ve doğrudan, güç ve finansal başarının gezegeni Plüton’a sinyal göndereceği 7 Haziran çok daha iyi bir gün olacaktır. Büyük ihtimalle bütün bu tarihler parayla ilgili dönüm noktaları olacak. (Jüpiter ve Plüton 28 Ekim’de tekrar buluşacak olsa da, Jüpiter o tarihte gerilemede olacağından, faydaları temmuzun başında imzaladığınız anlaşma kadar çok olmayacak.)

Şans ve mutluluğun içten gezegeni Jüpiter kısa mesafeli yolculuklarla ilişkilendirilen üçüncü evinizde ilerlerken, sürekli hareket hâlinde ve yolda olacaksınız. Seyahatler dinç kalmanızı sağlayacak ve en iyi müşterileri evinizden pek de uzak olmayan birkaç yüz kilometrelik mesafelerde bulacaksınız. Ya da müşteriniz yaşadığınız şehirde olabilir, ama sizi kısa bir uçuşla varabileceğiniz şehirlere gönderebilirler. Ocak ayının ilk üç haftası, mayısın ilk yarısı ve kasımın büyük bir kısmı seyahat etme ihtimalinizin yüksek olduğu dönemler olacak.

Aşk ve Romantizm İçin İyi Bir Fırsat!

Şimdi de favori konunuz aşk ve romantizme dönelim!

Temmuz 20012’den beri Yengeç ve Oğlak’a düşen tutulmalar aşk hayatınızı canlandırmak ve güçlendirmek için uğraştılar. Eğer o zaman bekârdıysanız ve biriyle görüşmüyorduysanız, büyük ihtimalle şimdiye kadar biriyle tanışmışsınızdır ve umarım hâlâ mutlu bir şekilde birliktesinizdir. Eğer bu olmadıysa, özellikle sosyal hayatınızın oldukça canlı olacağı Ocak ayında daha çok şansınız olacak.

4 Ocak’taki ilgi çekici bir güneş tutulması size biriyle güçlü bir romantik buluşma (ya da iş buluşması) ayarlamayı teklif eden bir arkadaş getirebilir ya da bir arkadaşınızla ilgili olarak paraya ilişkin endişeleriniz bulunabilir. Bu tamamen farklı bir konu, ama yine de Ocak parlak bir ay olacak.

19 Ocak’ta sizin için yılın en romantik dolunaylarından biri gerçekleşecek ve o günde biri tarafından ayaklarınızın yerden kesilmesi ihtimali oldukça yüksek.

Şubatın en sonu ve Mart da aşk açısından sizin için en mutlu aylardan olacak. Balık burcunda ilerleyen birçok gezegen olacak ve bu gezegenler size hayran olan ve sizi mutlu görmek isteyen sevgi dolu akrabalar gibi çevrenizi saracak. Bunların arasından Mars, Balık burcunda bulunacak ve görüntünüzü ön plana çıkaracak; insanların bakışlarını üzerinize çekeceksiniz ve kendinizi tam formunuzda hissedeceksiniz!

İlginizi çekebilir: Balık Burcu Günlük
Balık Burcu 2014. Burçlar Balık 2014, Balık burcu 2014 falı.