Boğa Burcu 2014

Boğa Burcu 2014

2014’e girerken önünüzde muhteşem bir dönemin uzadığının farkında olmayabilirsiniz. Yolculuğu sırasında Jüpiter, 4 Haziran 2014’de Boğa’ya girmek üzere olacak ve girdiği zaman da on iki muhteşem ay boyunca orada kalacak. 1999'un sonları ve 2000 yılından beri cömertliğin ve armağanların gezegeni sizi ziyaret etmemişti ve o zaman da Boğa’daki Satürn, Jüpiter’in talihinin bir kısmını çalıyordu, bu yüzden Jüpiter’in bu ziyareti çok daha güçlü ve hoş olacak!

Yılın ortasına geldiğinizde, 4 Haziran’da başlayarak, hayatınız boyunca uğraştığınız her şey için ödüllendirilmek üzere olduğunuzu göreceksiniz. Büyük ihtimalle çok daha fazla seyahat edecek ve bazıları oldukça nüfuzlu olan birçok yeni arkadaş edineceksiniz. Sağlığınız iyiye gidecek ve hayatınızın aşkının ortaya çıkma ihtimali de yüksek. gördüğünüz gibi, bağışçınızın Jüpiter olmasının birçok faydası var.

Her burç, Jüpiter’le yaklaşık bir yıl geçirebilir ve on iki burç bulunduğuna göre Jüpiter’in niye sizin burcunuza daha sık uğrayamadığını anlamak kolay. Haziranda hayatınızın altın çağına giriyorsunuz, o yüzden bunun öncesinde, şu anki döngünüzün sonuna yaklaşırken eski hayatınıza dair birçok şeyin sona erdiğini görebilirsiniz. Eskimiş bir iş, ilişki ya da yaşam koşulu 2014’ün ilk beş ayı içerisinde bir noktada gözünüzden düşebilir. Olması gereken de bu, çünkü evren hayatınızın her alanında yeni olanlara yer açmanız için size baskı yapacak.

Bazı durumlarda, artık uygun olmayan kimi unsurlar sizin müdahalenize gerek olmadan hayatınızdan çıkıp gidebilirler; bunun olduğunu görürseniz korkuya kapılmayın. Geçmişinizin parçalarına tutunmak istemek cezbedici olabilir, ama bunu yaparsanız evrenin size sunacağı tüm o yenilikler için yeterli yeriniz olmayacak. Hayatınıza giren birçok unsur tamamen yeni olacak; bunun olacağını tahmin edemediğiniz için şaşırabilirsiniz.

Kariyer Hamleleri Büyük Olabilir!

En önemlisi, 2 Şubattaki yeni aydan hemen sonra en büyük kariyer hamlenizi yapmaya hazır olun. Satürn o dönemde size oldukça yardımcı olacak, sizden yaşça büyük bir iş arkadaşınız ya da astınız, açılacak bir pozisyonla ilgili oldukça değerli olduğunu göreceğiniz bir bilgi verebilir. Bu dönemde kariyerle ilgili fırsatlar bulmak konusunda arkadaşlar da harika bir kaynak oluşturacaklar. Hakkında görüşme yapacağınız pozisyon oldukça yeni gibi görünüyor. Dijital formlar, bilgisayarlar, telekomünikasyon, yüksek teknolojili yenilikler, bilim, biyoloji ya da elektronik ortamla (internet ya da yayıncılıkla) ilgili olabilir. Şubat ayındaki tüm haberleri ciddiye alın ve bunları takip edin!

Mars, 15 Ocak’tan 22 Şubat’a kadar kariyer evinizi aydınlatacak, bu durumda 2 Şubat’taki yeni aydan önce haberler almanız muhtemel; böylece hazırlanmak için zamanınız olacak. 15 Ocak’a kadar bulunduğunuz seyahatten dönün, çünkü kariyerinizde, sonraki haftalarda uzakta olarak riske atamayacağınız kadar çok sayıda heyecanlı gelişme yaşanacak. Satürn bu yeni aya son derece destek olmak üzereyken, takip eden haftalarda geleceğiniz her türlü pozisyonu yıllarca korumanız ihtimali de yüksek olacak. Eğer serbest çalışıyorsanız, yeni müşteriniz yüksek ihtimalle sadık bir destekçiniz olacak; ileride birçok projede birlikte çalışmanız da mümkün.

Yılın ilerleyen dönemlerinde, 13 Ağustos’taki dolunayda da kariyeriniz size bir zafer kazandırabilir; o dönemde oldukça kıskanılacak bir ününüz olacak gibi görünüyor. Herkes görebilsin diye yüzünüz hep “ortada” olabilir; bir şeyler olmak üzere! Eğer serbest çalışıyorsanız, bu dönemde yaratıcı bir projeyi tamamlayabilir ve insanlardan tebrik ve övgü alabilirsiniz.

Eğer haziran ya da temmuzda (muhtemelen) bir sözleşme imzalarsanız, satır aralarına çok dikkat etmeniz gerekecek. İmzalamakta acele etmeyin; ortalık biraz karışık olacağından, bu ara aylarda avukatlar ağırlıklarınca altın değerinde olacaklar.

Satürn’ün Ekim 2015’e kadar iş sektörünüzde kalacağını unutmayın; bu yüzden ne iş yapıyor olursanız olun, öyle görünüyor ki çok çalışıyor olacaksınız ve projeleri tamamlamakta astlarınızdan yeterli yardımı da göremeyeceksiniz. Bunun nedeni kesintiler ya da önerdiğiniz maaşla çalışacak nitelikli çalışanlar bulamamanız olabilir. Nerede çalışırsanız çalışın, aynı durumu yaşayacaksınız. Kollarınızı sıvayıp normalde başkalarına yaptıracağınız işlerin bir kısmını üstlenmekten başka çare bulamayacaksınız. Bu yıl işin başında fazla insan olmayacağını bildiğinize göre tüm projelerinize biraz fazladan zaman eklemek isteyebilirsiniz.

Tutulmalar Finansal Durumunuzu İyileştirmenize Yardımcı Oluyor!

Finansal açıdan, önümüzdeki iki yılda gelir elde etme şeklinizde değişiklikler yaşamak üzeresiniz. Yengeç ve Oğlak tutulmaları bu yıl etkisini yitiriyor (1 Temmuz’da da bitmiş olacak), ardından İkizler ve Yay’da iki yıllık yeni bir tutulma serisi hayatımıza giriyor.

İkizler ve Yay finansal sektörlerinizi yönetirler ve dokuz yılda bir yaşanan bu tutulmaların gelişi, değişimin yolda olduğunu gösteriyor. Bir Boğa olarak finansal konularda her şeyi “olduğu gibi” tutmayı ve tam bir istikrar görmeyi seviyorsunuz, fakat bu iki özellik de 2014 ve 2015’de size sorun yaşatabilir. Önümüzdeki iki yılda, çeşitli dönemlerde kontrolünüz dışında olaylarla karşılaştığınızda daha esnek ve uyumlu olmak ve elinizden geldiğince dış koşullara ayak uydurmak zorunda kalacaksınız.

Bir gelir kaynağı tükendiğinde, eğer zihninizi açık tutarsanız, daha iyi bir kaynağın onun yerine geçtiğini görerek şaşırabilirsiniz. Tabii ki bu yeni kaynağı ararken çaba göstermek zorunda kalacaksınız ve çaba gösterirseniz emeğinizin karşılığını alacaksınız.

İkizler - Yay serisindeki ilk tutulma, aslında geçtiğimiz yıl 21 Aralık 2013’de İkizler de yaşandı, yani şimdiden nerede ya da nasıl para kazanacağınızla ilgili olarak bazı değişiklikler görmüş olabilirsiniz. Bu serideki diğer tutulmalar 1 Haziran (Güneş) ve 15 Haziran (Ay) tarihlerinde gerçekleşecek. Bunlar verdikleri mesajlarda daha fazla zorluk barındıran sert tutulmalar olacak. Herkes biraz gerilim hissedecek, o yüzden her şeye hazır olun.

Daha sonra, 25 Kasım’da gerçekleşecek yeni ay Güneş tutulması ortak paralarla ilgili evinizi öne çıkaracak. Bu kasım tutulması hukuki bir dava, boşanma anlaşması, çocuk yardımı, sigorta ya da miras konusu, risk sermayesi, telif ücretleri ya da lisans ücretleri hakkında ciddi konuşmalar yapmanıza neden olabilir. Bunlar yalnızca örnek, ama ana fikri anladınız. 25 Kasım’daki bu tutulma dost canlısı olacak, bu nedenle bu tür tartışmaları yapmak için iyi bir zaman gibi görünüyor.

Şimdi Forma Girme Zamanı!

Sağlık ve formla ilgili konularda, Satürn sağlıkla ilgili altıncı evinizde olduğu için hoşunuza gidecek ve gelecek yıllarda da takip etmek isteyeceğiniz yeni bir rota belirlemek için harika bir fırsat elde edeceksiniz. Satürn dokunduğu her şeyi küçültmeye meyillidir; bu seferki siz olacaksınız! Tabii ki çaba göstermeniz gerekiyor, ama bu kilo vermek ve forma girmek için harika bir yıl. Aktif olmanız için bir neden daha var. Boğa’daki Jüpiter daha fazla sosyalleşmenizi ve seyahat etmenizi sağlayacak, normalde evde olduğu gibi ne yediğinize çok dikkat etmeyebilirsiniz. Jüpiter size kilo aldırabilir, ama Satürn o kiloları uzakta tutmanız konusunda size yardımcı olacak. Bu süreçten kıskanılacak bir formda çıkabilirsiniz, ama bunu istemeniz gerekecek. İstiyorsunuz! İstediğinizi biliyorum!

3 Mayıs’taki yeni ayda doğum gününüze yakın bir tarihte yeni bir egzersiz planını uygulamaya başlayın ya da Mars 11 Mayıs’tan 20 Haziran’a, Boğa burcuna girene kadar bekleyin. Mars yanınızdayken egzersiz yapmak için enerjiniz ve hevesiniz fazla olacak. Yeni bir spora da başlayabilirsiniz. Ağırlık kaldırmayı rutininize dâhil edebilirsiniz; Mars demiri yönettiğinden sizi daha hızlı şekle sokacaktır.

Yılın ileri ki döneminde, 27 Eylül’deki yeni ay sırasında, koruyucu sağlık evinizde rutini seven gezegen Satürn de dâhil en az beş gezegen olacak. Venüs de orada olacak ve en iyi şekilde görünmeniz konusunda size yardım etmeye can atacak. Şekle girmek için çabalarınızı ikiye katlamak ve -örneğin yeni bir ders ya da yeni bir antrenör gibi- yeni bir şeyler deneyip süreçten zevk almak için harika bir zaman olabilir.

Aşk Sonunda Sizin Olacak!

Aşk açısından 2014, önümüzdeki on yıldaki herhangi bir zamandan daha çok göze çarpıyor. İyimser olmanız için çok fazla neden var! 4 Mart’taki yeni aydan sonra sosyal aktiviteler için alacağınız birçok davet sayesinde, mart ayı olaylara ön ayak olacak. Arkadaşlarınızın çöpçatanlık yapmaya gönüllü olmaları muhtemel, bırakın yapsınlar! Bir çok arkadaş edinecek gibi görünüyorsunuz ve her biri yeni partnerlerle tanışmanız için bir aracı olabilir.

Mayıs ve haziran birkaç nedenden ötürü aşk için oldukça güçlü aylar olabilir. İlk olarak, 15 Mayıs’tan 9 Hazirana kadar Venüs burcunuzu şereflendirecek, sevgili Boğa. Bu dönem dolabınıza özel parçalar eklemek ya da eğer kadınsanız yeni makyaj malzemeleri almak için çok uygun bir zaman olabilir. Her iki cinsiyet de yeni bir saç stili deneyebilir ya da yeni bir koku edinebilir.

Yöneticiniz Venüs, Ekim 2013’den kasıma kadar geriledi ve bu gerileme sizi yavaşlattı. Herhangi bir gezegen gerilemeden önce yavaşlamaya başladığından zayıflar ve tüm gerileme dönemi boyunca zayıf bir durumda kalır.

Bu yıl Venüs gerilemeyecek ve sabit yörüngesi, 2014’ün, sevindirici bir ilerlemenin görüleceği yıl olacağının kesin bir işareti. Yönetici gezegeniniz ne olursa olsun, pozisyonuna bakılmaksızın yıldız haritanızda önemli bir yer tutar ve sizin burcunuzu Venüs yönetiyor.

Jüpiter’in Venüs’le buluştuğu her zaman sizin için mutlu bir zaman olacak, çünkü çıkarlarınız diğerlerininkilerden öncelikli olacak. Bu durum 11 Mayıs 2014’de gerçekleşecek. Venüs, Jüpiter’le yıldız haritanızın en gizli, özel bölümünde buluşacak; bu durumda daha önce tanışmadığınız biriyle olan bir randevunuz da her türlü özel diyalog kadar iyi geçebilir.

Bundan birkaç gün önce 3 Mayıs’ta, yeni ay Boğa’da ortaya çıkacak ve bunu takip eden iki haftalık dönemde, mükemmel gününüz 11 Mayıs da dâhil olmak üzere 3-17 Mayıs arasında, size iyi şans getirecek. Aşk, mayıs ayında oldukça heyecan verici olabilir.

Mars, Boğa burcuna girecek ve 11 Mayıs-20 Haziran arasında temeli atılacak yeni bir iki yıllık döngüye girmenize yardımcı olacak. O dönemde oldukça cezbedici olacaksınız ve varlığınız çok güçlü olacak. Mars sizin burcunuzdayken insanları kendi görüşünüze ikna etmekte ve etkili kişilerden onay almakta zorlanmayacaksınız.

“Mars birinin burcundayken o kişiyle tartışma, çünkü kaybedersin!” diyen o eski inanç işte burada geçerli. Mars 11 Mayıs’tan 20 Haziran’a kadar Boğa’dayken inandığınız şeyi sonuna kadar savunmak ve en değerli arzularınızı gerçekleştirmek konusunda istekli olacaksınız ve her cephede son derece etkili olacak olmanızın nedeni de işte bu. Etkileyici ve baş döndürücü şekilde çekici olacaksınız -mayıs-haziran döneminde Venüs Boğa’da olacağından gözler kesinlikle size dönecek- ve Mars da size yardım edecek! Harika bir dönem sizi bekliyor!

Jüpiter 4 Haziran 2014’den 11 Haziran 2015’e bir yıllık bir ziyaret için Boğa burcuna girdiğinde, gerçek aşkınızla tanışmak için çok daha görkemli bir döneme giriş yapacaksınız. Jüpiter sizi kariyerden paraya, sağlıktan seyahate birçok konuda fırsat yağmuruna tutacak, ama aynı zamanda aşk hayatınıza da yardım edecek. Bu durum evli ya da bekâr olmanız fark etmeksizin geçerli olacak. Bu altını çizmeye değer bir nokta, o yüzden bir de şöyle söyleyelim: Her açıdan eşsiz, uzun süreli aşkı kolayca bulmak için Jüpiter’in olmasını isteyebileceğiniz en iyi yerin kendi burcunuz olduğu düşünülür. Siz haziranda başlayarak bu fırsattan 12 ay boyunca yararlanacaksınız. Bunun tadını çıkarın, sevgili Boğa!

28 Ağustos’taki yeni ay, aşkı bulmak için çok daha heyecan verici bir tarih olacak. Cansız geçen birkaç yıldan sonra, sosyal yaşantınızın son hızda ilerlemeye başlamasına şaşırabilirsiniz. Ağustosun sonu tatile çıkmak için çok uygun bir zaman olabilir, çünkü gittiğiniz yerde sizinle çok uyumlu biriyle tanışabilirsiniz.

Venüs ve Mars, 22 Mayıs’ta nadir bir birleşme için Boğa’da buluşacak. Bu dört yıldızlı bir gün olacak ve sizin de dikkatinizi çekmeli! Bu tarih pazar gününe denk geliyor, ama iki kozmik aşk gezegeni hafta sonu boyunca, 21-22 Mayıs’ta, birbirlerine yeterince yakın konuma gelecekler. Bu dönemde parıltıyı hissedeceksiniz. Cumartesi başka bir nedenden de özel bir gün; ay, burcunuzla çok iyi uyum gösteren bir burçta, Oğlak’ta olacak.

Karşıt burcunuz Akrep’teki dolunay, 21 Mayıs’ta Venüs ve Mars birbirine bu kadar yaklaşıyorken hâlâ etkili olacak ve bu dolunay, evlilik ve bağlılık evinizi aydınlatacak. Bu dönemde nişanlanabilirsiniz (doğum gününüzde olabilir) ve eğer bu gerçekleşirse, 21-22 Mayıs hafta sonu boyunca ya da ertesi gün 23 Mayıs’ta bunu arkadaşlarınıza ve ailenize (ve hatta sokaktaki yabancılara) söylemek isteyeceksiniz. Bu kadar önemli bir adımı planlamak için daha iyisini yapamazdınız. Birçok açıdan mayısın ilk üç haftası sizin için baş döndürücü olacak!

Yılın ileriki dönemlerinde, aşk için başka muhteşem günleriniz de olacak. Yönetici gezegeniniz ve aşk gezegeni Venüs, 21 Ağustos’tan 14 Eylül’e kadar gerçek aşkla ilgili olan beşinci evinizde ilerliyor olacak ve bu da evrenin aşkı bulabilmeniz için sıkı çalıştığını gösteren başka bir işaret. Bu dönem içerisinde, 28 Ağustos’ta yeni ay geldiğinde işler hareketlenecek ve 14 Eylül’de Venüs ayrılana kadar da etkisi sürecek. Eğer o zaman biriyle tanışırsanız, ciddi ve tam size göre bir ilişkiye başlama şansınız olacak. Ama aktif olmaya devam etmelisiniz! Mutlaka devam edin!

İlginizi çekebilir: Boğa Burcu Günlük
Boğa Burcu 2014. Burçlar Boğa 2014, Boğa burcu 2014 falı.