İkizler Burcu 2014

İkizler Burcu 2014

Tutulmalar geri döndü ve burcunuz İkizler de ve karşıt burcunuz Yay’da meydana gelecekler. Önümüzdeki yılda yaşam tarzınızda gerçekleşecek önemli değişikliklere hazırlanın. Uzun süreden beri bu burçlarda tutulma görmemiştik, bu yüzden onlara hazırsınız ve hayatınızda üzerine düşüneceğiniz yeni unsurlar olması size fayda sağlayacak. Yeni tutulmalar, dikkatinizi geçen yıl odaklandığınız asıl alan olan kariyerinizden uzaklaştıracak. Kariyeriniz 2014’de sizin için önemli olsa da yaptığınız her şeyin merkezinde bulunmayacak. Bu açıdan, kendinize ve eğlenceye daha çok zaman ayırdığınız, daha dengeli bir kişisel hayatın tadını çıkaracaksınız. 2014’de hem bunlara sahip olabilir hem de kariyer alanında etkileyici bir ilerleme gösterebilirsiniz.

2014'de Kariyeriniz İyi Görünüyor!

Öncelikle kariyer gelişiminiz için en iyi olacak dönemlere bakalım. Ocak ayının ilk üç haftasında ve sonra şubatın sonu ile mart ayının büyük bir kısmında olağanüstü bir ilerleme yaşayacaksınız. Açıkça görülüyor ki, ilk çeyrek kariyer gelişimi açısından son derece olumlu olacak; anlaşmalara hazır olmalısınız. Bundan sonra, kısa ama muhteşem bir kariyer aktivitesi patlamasının ortaya çıkması için eylül ayının ortasını beklemeniz gerekecek.

Kariyeriniz Üzerine!

Paranız için son derece güçlü olacak iki tarih 7 Temmuz ve 28 Ekim; çünkü her ikisi de size Jüpiter’den Plüton’a, sıra dışı bir şekilde dostça yansıyan bir ışığın faydalarını getirecek. Bu çok nadir bir açıdır; bunu büyük anlaşmalar yapmak için kullanın, çünkü eğer yaparsanız, girişiminiz fasulye sırığı gibi büyüyecek. Yapacağınız anlaşma yüzde üzerinden gerçekleşecek, o yüzden bu anlaşmayı iyi karşılayın; size büyük bir getirisi olacak. Bu tarihleri unutmayın! 7 Temmuz ve 28 Ekim.

3 Şubat’taki yeni ayla başlayarak şubat ayında bir seyahat olması muhtemel. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyeceksiniz ve gitmelisiniz, çünkü deniz aşırı ülkelerde yeni bir iş geliştirilebilir. Medya ve yayıncılık fırsatları da bu dönemde dikkat çekecek. Birlikte olduğunuz kişi ilişkinizi işinizden daha az önemsediğinizi düşündüğünden kişisel yaşantınızın kötü gittiğini hissediyorsanız, o zaman onu da yanınıza almalısınız; eğlenirsiniz.

Kariyerinizde ilerleme için en önemli ay mart olacak. 4 Mart’taki yeni ay, ün ve itibarla ilgili onuncu evinize yıldızlardan bir taç getiriyor: Mars (hareket), Merkür (iletişim, haber ve ayrıca bu gezegen yöneticiniz olduğundan, gerçekleşecek olaylarda benliğinizi de ilgilendirecek), Uranüs (sürpriz), Güneş ve yeni ay (otorite ve yeni fırsatlar). Doğruyu söylemek gerekirse bu ay başarı için yılın en iyi ayı. Mars, 22 Şubat’taki yeni aya “öncülük” edecek ve 1 Nisana kadar orada kalacak. Bu dönemde başarınızı kanıtlayabileceksiniz.

Uranüs, 2003’ten beri meşgul ettiği kariyer bölgenizi hayatınız boyunca tekrar dönmemek üzere terk etmek ve Koç’a ve umut ve dilek evinize ilerlemek üzere. Bu yeni ay, Uranüs’ün gitmeden önce son bir gösteri olarak havai fişekler patlatmasını sağlayabilir.

İleride de kariyerinizde zaferler kazanmak için fırsatlarınız olacak, o yüzden Uranüs’ün gitmesine üzülmeyin. Aslında, bu yıl 12 Eylül’deki yeni ayda bir gelişme yaşayacaksınız ve haberler olumlu ve onaylayıcı olabilir. Konumunuz giderek yükseliyor, sevgili İkizler; böyle devam edin.

Uranüs 2003’te kariyer bölgenize girdiğinden beri başardıklarınız, yeteneklerinizi etkili bir şekilde sergilemenizi sağladı ve bu sıkı çalışmanız gelecekte sizi ilerleyebileceğiniz harika bir konuma getirecek. Değişken Uranüs’ün işle ilgili evinizde bulunması, başarısızlıklara sebep olarak işleri aksatabilir; geçtiğimiz yedi yılda bunun doğru olduğunu görmüş olabilirsiniz. Şimdi Uranüs yoluna devam edecek ve size kişisel kazançlarınızı sağlamlaştırma ve beklenmedik bir şeyin işi bozacağı korkusu olmadan, kariyenizle ilgili kazanımları pekiştirip kendi planladığınız hızda yükselme şansı verecek. Uranüs genelde en iyi arkadaşınız olsa da hiçbir zaman işlerin ne yöne gideceğini bilemiyordunuz. Uranüs de iyi olduğunda çok, çok iyiydi, ama kötü olduğunda korkunçtu. Artık çok daha istikrarlı olacaksınız.

Kariyerinize gelince; Uranüs gidiyor olabilir, ama Neptün işe daha yeni başlıyor! Neptün’ün ileri ki yıllarda kariyerinize büyük bir etkisi olacak. Açıklayayım: İlham ve yaratıcılığın gezegeni Neptün, 4 Nisan’da Uranüs’ün aynı evden ayrılmasının hemen arkasından ünle ilgili onuncu evinizde Balık burcuna girecek ve 4 Ağustos 2014’e kadar orada kalacak. Neptün yalnızca bir ön gösterim sayılabilecek kısa, üç aylık bir ziyarette bulunacak ve 2026 yılına kadar kalmak üzere Şubat 2015’de geri dönecek. Gördüğünüz gibi bu önemli ve gerçekleşmek üzere olan bir yönelim.

Neptün Balık burcunu yönetir, o yüzden bütün o yıllar boyunca ana üssünde olacak ve önümüzdeki 14 yıl boyunca en iyi ve en güzel niteliklerini oldukça doğal bir şekilde gösterecek. Uranüs çok fazla heyecan yarattı, ama bazen bu heyecan gereğinden fazlaydı. Artık her şey yerli yerine oturacak ve yeteneklerinizi daha yaratıcı bir şekilde ifade edebileceksiniz. Neptün sizi daha çok görsel, sanatsal ve manevi düşünmeyle ilgili “sağ beyin”e yönelik aktivitelere yönlendirecek. Kariyerinizde izlediğiniz yol daha çok maneviyata yönelebilir ve eğer işiniz yazarlıksa, yazdıklarınız daha şiirsel ve sanatsal olacak. Neptün Balık burcunda olduğunda, insanları daha derinden etkileyebileceksiniz ve bu muhteşem bir armağan.

Şimdi Evinizde Yenilik Yapmanın Tam Sırası!

2014’de hayatınızı tekrar dengeleme ihtiyacınıza uygun olarak yuvanızı güzelleştirme ve hatta yuvanızı yeni bir adrese taşıma ihtiyacına kapılacaksınız. Bunu gerçekleştirmek için yılın en dikkat çekici yeni aylarından biri olan 28 Ağustostaki yeni aydan daha iyi bir zaman seçemezdiniz. Ağustos’ta biraz fazla para harcayacak olsanız da sanki o para harcamanız için var ve parayı evinizi yeniden dekore ettirmek, mutfağınızda değişiklik yapmak ya da bir ev alıp satmaktan daha yararlı bir alana yönlendiremeyebilirsiniz.

Evle ilgili yaptığınız değişiklikler hoşunuza gidecek ve birçok yönden 28 Ağustostan hemen sonraki dönem evinize çeki düzen vermeniz için yılın en mutlu dönemi olacak. Evren size yardım etmek için hazır bekliyor, o yüzden bu enerjiyi dizginleyin ve 28 Ağustos’u takip eden iki haftada harekete geçmeye hazır olun. Eğer bir aile üyesinin iyiliğinden endişe ediyorsanız, aynı dönemde, 28 Ağustos’tan hemen sonra iyi haberler alacaksınız.

Aşk Uyanışa Geçiyor!

Çalışmanızı isteyen, eğlenmenizi istemeyen gezegen Satürn gerçek aşkla ilgili beşinci evinize girdiğinden beri aşk, hayatınızda ikinci plana atılmış gibi görünüyor. Satürn sizi asla aşktan mahrum bırakmayacak, ama aşkı aramak konusunda sabırlı ve uyanık olmanızı isteyecek. Bazen sizden fedakârlık yapmanızı isteyecek, o yüzden sevgiliniz çok seyahat ediyorsa ya da örneğin yüksek lisans yapıyorsa uzun, mecburi ayrılıklara katlanmanız gerekebilir. Biriyle beraberseniz ya da evliyseniz, çocuklarınızdan biri ya da birkaçına gerekli yardımı verebilmek için bir fedakârlık yapabilirsiniz. Durum sonsuza kadar böyle olmayacak, ama Ekim 2015’e kadar böyle devam edecek.

Neyse ki Satürn Güneşinizle mükemmel bir açıda; bu durumda sabrınız ödüllendirilecek gibi görünüyor. Bu zor aşk gezegeni, aşk ilişkileriniz boyunca size hayat dersleri verme eğiliminde oldu ve Satürn, Ekim 2015’de ayrılacağından, şimdi aşkla ilgili evinizdeki ziyaretini yarıladı. Eylül 2007’de haritanızın aşkla ilgili bu kısmına ilk girdiğinden beri çok şey öğrendiniz, o yüzden 2014’de bütün öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz.

Eğer sizi heyecanlandıracak yeni biriyle tanışamadığınız için hüsrana uğradıysanız, Satürn’ün konumunun da gösterdiği gibi bunun nedeni çok utangaç olmanız olabilir. Bu durumda, Jüpiter 22 Ocak’tan 4 Haziran’a kadar arkadaşlıkla ilgili on birinci evinizdeyken, en iyisi birileriyle tanışmaya çıktığınızda arkadaşlarınızla birlikte çalışmak olacaktır. Yeni arkadaşlarınız olacak, bu nedenle izlediğiniz yol değişecek; bu yeni biriyle tanışmanızda oldukça etkili olabilir. Nedeni ne olursa olsun, sevgili İkizler, umudunuzu kaybetmeyin, çünkü 2014’ün başlarında sonunda istediğinizi elde etme şansını yakalayacaksınız!

Arkadaşlarınızın sizi birileriyle tanıştırma tekliflerini kabul edin. Miktarı değil niteliklerini göz önüne alın; tek bir kişi hayatınızı sonsuza kadar değiştirebilir. Ev bölgeniz bu kadar güzel parıldıyorken hayatınızı burada mutlu hâle getirmek isteyeceksiniz; sonrasında, örneğin, sakin mum ışığında akşam yemekleriyle aşkı da evinize dâhil edebileceksiniz.

Son olarak, Jüpiter’in ocak ayının sonundan haziranın başlangıcına kadar bulunacağı yer, umut ve dilekler evi olacak. Dikkat çekici olan, Jüpiter’in 1999’dan ve 2000’in bir kısmından beri haritanızın bu kısmına gelmemiş olması; bu durumda önümüzdeki yıl çok değerli bir dileğinizin sonunda gerçekleştiğini görebilirsiniz. Haritanın bu kısmı, arzuyla ilişkilendirilen peri masalı kısmı olup, sizin için önemli, maddi (Kendi evim olsun istiyorum) ya da manevi (Bebek istiyorum) bir hayalin gerçekleşmesi yüksek ihtimal dâhilinde görünüyor.

Sağlık Konuları

Sağlığınızı koruyun, çünkü bir tutulma, vücudunuzdaki bir zayıflığı ortaya çıkarabilir. Semptomları göz ardı etmeyin ve yanlış giden herhangi bir şey olduğunu görürseniz yardım isteyin. Tetikte olur ve kendinize dikkat ederseniz, büyük ihtimalle çok iyi durumda kalacaksınız. Tutulmalar dostlarınızdır; tavsiyelerine kulak verin. Eğer kötü bir alışkanlığa boyun eğmeye bir son vermek istiyorsanız, Jüpiter hazirandan itibaren size yardım edecek. Geçmişte sonuçlardan memnun kalmamış bile olsanız, kendinizi göreve adayın. Bu yıl geçmiş yıllara benzemeyecek.

İlginizi çekebilir: İkizler Burcu Günlük
İkizler Burcu 2014. Burçlar İkizler 2014, İkizler burcu 2014 falı.