Koç Burcu 2014

Koç Burcu 2014

Ne kadar şanslısınız! En ayrıcalıklı burç unvanı için 12 yıl beklediniz ve işte şimdi sabrınız 2014’de ödüllendiriliyor. Armağan ve şans dağıtan gezegen Jüpiter, sizi gökyüzünün en ayrıcalıklısı ilan etmek üzere. Size kapıları açacak, sizi amaçlarınızı gerçekleştirmenizi sağlayacak güçlü insanlarla tanıştıracak ve eğer bekarsanız size yeni bir aşk bulmanızda yardımcı da olacak. Hayatınıza yeni insanlar girecek ve zamanla bazıları yakın arkadaşlarınız olacak; size gerçekten inanan ve size iyi davranılması için her şeyi yapan arkadaşlar.

20-23 Mart arasında doğmuş Koçlar 6 Haziran’dan 9 Eylül 2013'e kadar çok özel bir dönem yaşadılar. Jüpiter Koç burcundaydı, sonra oradaki işini bitirmek üzere Balık’a döndü, ama 22 Ocak tan 4 Haziran a kadar yine sizin için var gücüyle çalışıyor olacak. Zamanınızı iyi kullanın, çünkü 1999’dan beri böyle bir kozmik avantajınız yoktu.

Uranüs Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarıyor!

Bu yıl sıra dışı başka şeyler de olacak ve bu durum, değişim, bireysellik ve isyanın gezegeni Uranüs’ün 1927-1935 yıllarından beri ilk defa Koç burcuna girmesiyle ilgili. 2019'a kadar, Uranüs sizin burcunuzda olacak ve bu gezegen size benzeri görülmemiş bir yaratıcılık dönemi sunacak. Ayrıca çok güçlü bir bağımsızlık ihtiyacı duyacaksınız. Önümüzdeki yıllarda, sahip olduğunuzu hiç bilmediğiniz güçlü yönleriniz ve yetenekleriniz olduğunu keşfedeceksiniz.

Büyük bir gezegen yeni bir burca ilerlediğinde, bu durum zamanın fikirlerini, politikasını ve modalarını etkiler, dönemin kültürüne tamamen yeni bir arka plan sunar. Uranüs’ün bir önceki hareketi 2003 yılında Balık burcuna doğruydu. Bu kez Uranüs Koç’ta ilerleyecek, yani içinde bulunduğumuz döneme tarzını Koç burcu verecek. Doğal olarak, döneme ayak uydurduğunuzu hissedeceksiniz. Sonuçta herkes sizin ne düşündüğünüzü bilmek isteyecek ve sizi takip edecek. Doğal bir lidersiniz, o yüzden evrenin size sunacaklarına bayılacaksınız!

Yılın ilk üç ayında Uranüs ve Jüpiter birbirine bu kadar yakın ilerlerken dikkati elden bırakıp kendinize aşırı güvenmeniz işten bile değil. İşte bu yüzden bu yıl Satürn’ün Güneşinize olan karşıtlığı sizin için bir lütuf, çünkü Satürn sizi sağlama alacak ve pratik düşünmenizi sağlayacak. Zaman zaman şartların sizi kıstırdığını düşünebilirsiniz, oysa ki daha sonra bu şartların aslında sonradan sizin için iyi olmayacak bazı riskli ve düşüncesiz hamleleri yapmanızı engellediğini -ve sizi kurtardığını- göreceksiniz.

Bir tarafta vahşi, yaratıcı, asi Uranüs’ün, diğer taraftaysa sorumluluk sahibi, pratik öğretmen Satürn’ün olduğu bir tahterevalli düşünün. En azından Ekim 2015’e kadar ikisi de birbirini dengeleyecek. Ondan sonra Uranüs size kalacak, ama o zamana kadar, iki yıl boyunca Satürn tarafından ayaklarınızın yere basması için eğitilmiş olacaksınız ve bu, yolunuza çıkacak enerji topuyla başa çıkmanızda size yardımcı olacak.

Uranüs size yaratıcılık armağan edecek ve yenilik için büyük bir arzu duymanıza neden olacak. Uranüs, insanlara kendi kararlarını dinlemenin değerini öğreten “mesafeli” gezegen olarak bilinir. Uranüs’ten aldığınız eğitimle toplumun her zaman olaylar karşısında doğru tepkiyi vermediğini, çünkü insanların geçmişten fazlaca etkilenip geleceğe yeterince yatırım yapmadıklarını göreceksiniz. Uranüs tamamen gelecekle ilgilidir. Önümüzdeki yıllarda kendi yolunuzda ilerleyeceksiniz ve diğerleri fikirlerinizi hemen anlamazsa bundan etkilenmeyeceksiniz. Sizin radikal fikirlerinize alışmaları için zamana ihtiyaçları olduğunu ve er ya da geç size yetişeceklerini bileceksiniz. O gün geldiğindeyse, Uranüs’ün yardımıyla, sizi bir rock yıldızıymışsınız gibi selamlayacaklar.

Kariyeriniz Kesinlikle Canlanıyor!

Ocak başka bir nedenden dolayı da kritik bir ay. Satürn, şöhret evinizin doğal yöneticisidir ve 26 Ocaksan 12 Haziran’a kadar gerilemesi -zayıflaması- bekleniyor. Bu nedenle, mümkünse, 26 Ocak’tan önce yeni bir pozisyona yerleşmeniz uygun görünüyor.

Nisan da birçok nedenle ve hayatınızın birçok alanında çok önemli bir ay olacak. Mars dâhil birçok gezegen burcunuzda toplanacak. Mars gibi Jüpiter de hâlâ Koç’ta olacak ve bu da tamamen yeni ve enerji dolu bir döngünün başlangıç noktası olacağınız anlamına geliyor. Yine de nisanda fazla hızlı sıçramayın, çünkü Merkür gerilemede olacak. Sunulan tüm kariyer tekliflerini dinleyin, ama acele etmeyin. Patlama yapan sadece kariyeriniz de değil; tüm hayatınıza adrenalin iğnesi yapılmış gibi hissedeceksiniz! Merkür 23 Nisanda döndüğünde, tercihlerinizi dillendirmek için yolunuz açılmış olacak. Eğer iş görüşmeleri yapıyorsanız, iyi işler üzerinde karara varmanın uzun zaman gerektirdiğini unutmayın; yani zaman sizin yanınızda.

3 Mayıs’ta maaşınız üzerine çok kazançlı görüşmeler yapacaksınız, o nedenle görüşmelerinizi tamamlamak için o tarihi beklemek isteyebilirsiniz. Üstünlük sizde, bunu kullanın. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, yeni ve yüksek ücret ödeyen bir müşteriyle anlaşma şansı yakalayacaksınız.

Hayret verici bir şekilde yılın sonlarına doğru 24 Aralıktaki yeni aydan hemen sonra ve onu takip eden iki haftada başka kariyer fırsatları da yakalayacaksınız. Satürn tüm hızıyla ilerliyor olacağından, bu dönemi seviyorum; kariyerle ilgili konuları sonuçlandırmak için en uygun dönem. Ayrıca hizmetlerinizin piyasa değeri de yüksek olacak; başkaları size teklifte bulunmak için yarışa girebilir. Tatiller her şeyden uzaklaşmak için tercih edilen zamanlar olabilir, fakat siz kış tatili sırasında çalışmayı planlarsanız akıllılık edersiniz, çünkü yine uzakta olduğunuz için altın bir fırsatı kaçırma riskine giremeyeceğiniz kadar fazla şey gerçekleşiyor olacak.

Eğer yaratıcı bir pozisyonda çalışıyorsanız, 30 Temmuz’daki yeni ay sırasında yeşil ışık yakılan bir projenizle zafer kazanmanız muhtemel. O dönemde, yapmaya başladıklarınızın sonucu olarak saygı göreceğiniz kesin ve bu projeden kazanacağınız paranın miktarı da büyük ihtimalle oldukça yüksek olacak.

Sağlığınızı Korumak İçin Önlem Alın!

Satürn Güneşinize karşıt olacak, o yüzden tüm yıl aşırı çalışmaktan sakınmalısınız. Satürn, çok hızlı ilerleyecek ve Terazi’nin 10-28 dereceleri arasındaki hemen hemen tüm derecelerden geçecek ve bu özellikle 30 Mart-17 Nisan arası doğan Koçları etkileyecek. Daha sonra doğmuş olan Koçlar, Satürn’e onun yorucu etkilerini hissedebilecek kadar yakın olacaklar ve 30 Mart’tan önce doğmuş olan Koçlar zaten 2013’de Satürn’ün en güçlü titreşimlerini hissettiler.

Satürn, Güneşinize karşıtken aynı zamanda sağlığınızı da korumanız gerekecek, çünkü önünüzde oldukça aktif bir yıl var ve uykunuzdan, egzersizlerinizden ve beslenmenizden feragat etmeyi düşünebilirsiniz. Bunu yapmayın. Ocak ayının sonundan haziranın başına kadar Jüpiter’in iyileştirici etkileri sizinle olacak, ama haziranın başında Jüpiter Boğa’ya ilerlemeye başladığında artık onun koruyucu kalkanına sahip olmayacaksınız.

Eğer kötü huylar edindiyseniz, Satürn yıl boyunca Güneşinize karşıt olacağından, göz ardı ettiğiniz her şey etkilerini göstermeye başlayacak. Özellikle dişlerinize, kemiklerinize ve belinize dikkat edin. Ayrıca, eğer gözlük takıyorsanız -bunlar okuma gözlüğü bile olsa- göz muayenesine gidin, çünkü gözlük numaralarınızda değişiklik olabilir.

Demek ki hazirandan itibaren yeterli beslenmeyi, uykunuzu almayı ve egzersiz yapmayı görev edinmeniz gerekecek. Eğer ameliyat olmanız gerekiyorsa tarihini Jüpiter’in Güneşinizde olduğu 4 Haziran’dan önceye (ama 22 Ocak’tan sonraya) ayarlayın ve Merkür’ün gerilemede olduğu dönemden ve tutulma tarihlerinden kaçının. Merkür’ün gerilemede olacağı dönemler 30 Mart-23 Nisan, 2-26 Ağustos ve 24 Kasım-23 Aralık 2014 olacak.

Estetik ameliyata mı ihtiyacınız var? Aslında yok, ama yaptırmaya kararlıysanız Jüpiter ve Venüs’ün (görünüş) yüzü yöneten Koç’ta güçlerini birleştirdikleri 11 Mayıs’ın oldukça uygun bir gün olduğunu düşünüyorum. Bu tarih, görüntünüzü değiştirmek için yalnızca bu yılın değil, muhtemelen on yılın en iyi günü olacak. Aşk ve para da o gün iyi anlaşacaklar; yalnızca bu durumun bile görüntünüze bir parlaklık kazandıracağı kesin!

Bu Yıl Aşk Göz Kamaştırıyor!

Bekâr Koçlar bu yılın ilk beş ayında, Jüpiter burçlarını ziyaret ettiği sırada aşk açısından harika bir dönem yaşayacaklar. Jüpiter’in Koç burcuna bu nadir görülen ziyareti, ruh eşinizle tanışacağınız yılın bu yıl olabileceğini gösteren en önemli işaret. Zengin ve tatmin edici bir özel hayat yaşamaya dair yeni ve ciddi ilginiz, aradığınız gerçek aşkı bulmanızda şansınızı artıracak. Nisan ve mayıs ayı inanılmaz açılarla dolu olacak.

İlk olarak, yılın en talihli günü kabul edilen 6 Nisan’da, Jüpiter Güneşinizle birleşecek. Mars, 1 Nisan’dan 11 Mayısa kadar Koç’ta olacak ve size bir tavır ve cazibe kazandıracak. Bu dönemde sizin için doğru kişiyi kolaylıkla etkileyeceksiniz ve dikkat çekici bir şekilde, aşkı yöneten gezegen Venüs aynı dönemde, 20 Nisan’dan 15 Mayıs’a kadar sevgilisi Mars’la birlikte Koç’ta olacak. Mars ve Venüs, kariyeriniz için çok fazla zaman harcarken özlemiş olabileceğiniz rahatlık ve eğlenceyi de geri getirecek.

30 Temmuz’daki yeni ay da, Venüs bu yeni aya çok yakın olacağından, hayatınıza daha fazla aşk getirecek. Bu yeni ay Uranüs’le çok uygun bir açıda Koç’ta bulunacağından, oldukça şaşırtıcı ve beklenmedik şekilde bir buluşma gerçekleşebilir.

Eğer bu dönemde “o kişi”yle tanışmamayı becerirseniz (inanması zor, ama olursa), Mars 18 Eylül ve 10 Kasım arasında romantik Aslan’a doğru kayarak (ve gerçek aşkla ilgili beşinci evinizi doldurarak) size yardıma gelecek. Bu, gerçek aşkı bulmak için ikinci şansınız olacak, o yüzden dışarı çıkıp göz kamaştırıcı görünmeye çalışın. Bebek isteyen Koçlar için de bu dönem hamile kalmak için uygun bir zaman olacak.

Satürn, bu yıl Güneşinize karşıt olacağından, sizden yaşça büyük -muhtemelen 10 yaş ya da daha fazla- birine bağlanabilirsiniz. Ya da kontrolünüz dışında gelişen, iş ya da eğitimle ilgili bazı durumlardan dolayı bir süre ayrı kalabilirsiniz. Bu durum değişene kadar sabırlı olmalısınız, fakat bu değişimin Ekim 2015’den önce olma ihtimali var gibi görünmüyor.

Birine bağlıysanız, tahminler istikrara çok fazla ihtiyaç duyacağınızı ve ilişkinizde yakınlaşmak için işin derin kısmına artık hazır olabileceğinizi gösteriyor. Aşkın pek çok seviyesi vardır; tasasız olanları yaşadınız ve şimdi daha derin bağlar kurmanın zamanı geldi. Aşkın zevkleri olduğu gibi sorumlulukları da vardır ve ilişkinizin iyi gitmesini istiyorsanız partnerinizin ihtiyaçlarına daha fazla dikkat etmek zorundasınız.

Tam bağımsızlık ve mesafeye duyduğunuz ihtiyaçla buna karşılık gelen yakınlık ve bağlılık ihtiyacı arasında bir çatışma yaşayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız zaman zaman değişebilir, bu yüzden umut edelim ki istediğiniz psikolojik mesafeyi, buna ihtiyacınız olduğu zaman arzuladığınız sıcaklıkla birlikte size veren biriyle birlikte olun. Bağlanmak konusunda sorun yaşamayacaksınız, ama ne kadar tuhaf gelse de bağlanmak düşüncesiyle bir sorununuz olabilir.

Uyumsuz olduğunuzu düşündüğünüz birine bağlanırsanız zor zaman geçirebilirsiniz, çünkü Satürn ilişkinize ne kadar bağlı olduğunuzu sorgulayacaktır. Çocuğu olan ve evliliklerini sürdürmek isteyen Koçlar, ilişkilerini canlandırmanın yollarını bulmak için daha sıkı çalışmak zorunda olacaklar. Hiçbir şey imkânsız değil, sevgili Koç. Ayrılmak istiyorsanız, tabii ki her zaman bu seçeneğe de sahip olacaksınız. Nasıl hissettiğinizi gözden geçirin. Bu kolay bir açı değil, ama Satürn, her ilişkinin doğasındaki karşılıklı özveri konusunda daha becerikli olmayı öğrenmenizi istiyor.

İlginizi çekebilir: Koç Burcu Günlük
Koç Burcu 2014. Burçlar Koç 2014, Koç burcu 2014 falı.