Kova Burcu 2014

Kova Burcu 2014

Hayatın güzel tarafı, bu kadar uzun zamandır karşılaştığınız sorunların asla değişmeyeceğinden korkmaya başladığınızda değişmeleri ve bu değişimin de oldukça ani olmasıdır. O kadar uzun bir süredir finansal sorunlarla boğuşuyordunuz ki büyük ihtimalle işlerin daha iyiye gideceğinden umudunuzu kestiniz, ama iyiye gidecek; hem de bu yıl! Bu harika bir haber!

Yıl başlar başlamaz, 4 Ocak’ta, iki gezegenin -Jüpiter (iyi şans ve cömertlik) ve Uranüs (sürprizler)- kazanılmış gelir evinizde nadir ve bir daha tekrarlanmayacak buluşması sayesinde heyecan verici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu gezegenler o kadar yavaş hareket ederler ki, dikkat çekici bir biçimde, bu iki gezegenin nadir buluşması, hayatınız boyunca bu evdeki son buluşma olacak. Bunu duyduğunuza üzülmeyin, çünkü nadir buluşmalar güçlü ve oldukça akılda kalıcı olaylar meydana getirme eğilimindedirler. Tam da umduğunuz gibi özeller. Ama çıkıp piyango bileti de almayın, çünkü beklenmeyen bu fırsatınız kazandığınız ganimetler ya da ödüllerle değil, kazandığınız gelirle ilgili olacak, ama bu daha iyi! Eğer cömert bir miktar kazanırsanız, bu iyi bir iş başardığınız ve ileride bunun gibi başka kazançları da amaçlayabileceğiniz anlamına gelir. Umalım ki kolaylıkla ulaşılabileceğiniz bir yerde olun, tatilde olmayın! Eğer uzakta olacaksanız, telefonunuzu ve e-postanızı sıklıkla kontrol edin.

Bu tarih, 4 Ocak, yeni fırsatlara ve ortaklıklara yol açtığı bilinen bir Güneş tutulmasının gerçekleşeceği tarih olacak. Bu tutulma gizli konularla ilgili evinize düşerken, konular üzerinde konuşup düzenlemeleri sağlamlaştırma fırsatı bulana kadar aldığınız haberleri gizli tutmanız gerekecek.

Uranüs Kariyerinize Yardımcı Olacak!

Uranüs’ün yedi yıl kalmak üzere haritanızın yazma ve konuşma becerilerinizle ilgili bölümüne girmesiyle, bu yıl bu alanda daha da büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Bu, topu kaleye göndereceğiniz anlamına geliyor, sevgili Kova! Gol vuruşu yapacağınız kesin! Uranüs, bilimsel araştırma ve yüksek teknolojili yenilikleri teşvik eden gezegen olmanın yanı sıra, özgünlüğün temsili olan gezegendir. Astrologların, elektriği temsil eden Uranüs’e zekâ gezegeni demelerinin bir nedeni var.

Uranüs yönetici gezegeniniz ve şu andan itibaren sizi desteklemek için çokça zahmete girecek. Bu nevi şahsına münhasır gezegen yedi yıl boyunca, derin ve parlak entelektüel düşünceyi, deneyi ve şimşek gibi çakıveren buluşları cesaretlendirmek için çok uygun bir yer olan düşünme, algı, çalışma ve bilgi paylaşımıyla ilgili üçüncü evde olacak. Harika! Daha önce dediğim gibi, Uranüs yöneticiniz olduğundan, haritanızdaki ağırlığı ve etkisi iki katına çıkıyor.

Eğer bu kısmı okuyunca kafanız karıştıysa cevabını, büyük ölçüde, Uranüs’ün ilerleyeceği burçta bulabiliriz. Uranüs yıllardır bir su burcu olan Balık’taydı ve bir Kova olarak hava burcu olduğunuzdan, bu burç sizin için pek de kolay değildi. (Birçok insan sembolünün “kova” olması nedeniyle Kova burcunun bir su burcu olduğunu düşünür. Bu doğru değildir. Kova su değil, yeryüzünü çevreleyen gökyüzüne bilgi akıtır. Bunu bilmemiz iyi oldu! Uranüs bir ateş burcu olan Koç burcunda bulunacağından, Koç, onu mümkün olan en iyi şekilde besleyerek, hava elementinizle kolayca ve heyecan verici bir şekilde çalışacak!)

Yıl Boyunca Geçireceğiniz Harika Günler Kariyerinizi Canlandıracak!

Kariyerinizin genel görünümü muhteşem. 1 Temmuzdaki tutulma günlük iş ortamınızı sarsabilecekse de (bu çok da hoş bir tutulma olmadığı için diğer burçlarda da bu duruma düşenler olacak.), yılın çeşitli noktalarında yeni ve daha önce ulaşılmamış bir başarı seviyesine tırmanmak için mümkün olan en iyi açılardan bazılarını elde edeceksiniz.

Ün ve itibarla ilgili onuncu eviniz Plüton tarafından yönetilir ve Jüpiter’in 7 Temmuz’da Plüton’a altın bir ışın göndermesiyle, bu dönem profesyonel çıkarlarınız için bir dönüm noktası olabilir. Öncesinde, 25 Şubat’ta, Jüpiter ve Plüton zorlayıcı konumlarda olacak, bu nedenle bir durumu yeniden değerlendirmeniz ve düzeltmeniz gerekebilir. Yine de ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın, çünkü gelecek parlak görünüyor. Plüton ve Jüpiter ilerliyor olacağından 7 Temmuz’u gerçekten çok seviyorum. Bu, dört yıldızlı bir gün!

Bu yıldız kümesiyle daha sonra, 28 Ekim’de, bir şansınız daha olacak, ama bu ileri tarihte Jüpiter gerilemede olacağı için o kadar güçlü olmayacak. (Yine de, sesi biraz kısılmış olsa bile, iyi bir açı iyi bir açıdır.)

Ekimden bahsetmişken, 26 Ekim’deki yeni ay (ve onu takip eden iki hafta), başarı merdiveninde büyük bir sıçrama yapmanız için en gözde tarihlerimden biri olacak. Bu, büyük hamlenizi yapmanız ve sürüden ayrılmanız için yılın en iyi dönemi olacak. 26 Ekim’deki yeni ay sırasında, Mars da yedinci evinizdeyken, bir yetenek avcısı işinize yarayabilir. Eğer yaratıcıysanız, kendinizi iki kişilik bir takım olarak da pazarlayabilirsiniz. Örneğin, diyelim ki sanat yönetmenliği hizmetinizi yazarınızla birlikte sunarsanız; bu işe yarayabilir. Rekabetin zorlu olacağını kabul ediyorum, ama o dönemde avantaj sizde olacak, o yüzden bu durumdan en ufak bir endişe dahi duymayın.

Daha öncesinde, 17 Mayıs’taki yeni aya yakın bir tarihte, işle ilgili bir konuda başarı elde edebilirsiniz, ama bu fırsat penceresi küçük olacak ve görüşmelerin başlangıcını değil, sonunu belirtecek; yani bu dönemde bir cevap alacaksınız. Bu dönemde evle ilgili konularda da neredeyse saplantılı olacaksınız; bu nedenle yüksek bir pozisyon için mücadele etmekte gerekli olan ruh hâline sahip olacağınızdan emin değilim, ama olabilirsiniz de. Eğer öyleyse, büyük ödül için yarışın, sevgili Kova. Ya da yeni bir pozisyona gelmek için harekete geçiyor olabilirsiniz ki bu da son derece uygun olur.

Şu ana kadar, kariyerinizde yüksek bir pozisyona gelmek için büyük bir adım atmaktan bahsettim, ama birçok nedenden ötürü herkes büyük sorumluluklar getiren bir iş istemez. Eğer Ağustos'un sonunda yarı zamanlı bir iş arıyor olursanız, kolaylıkla bulabilirsiniz. Fakat 28 Ağustos’tan önce aceleci davranmayın, çünkü her zaman harekete geçmeden önce yeni ayın ortaya çıkmasını beklemeniz gerekir. Ayrıca, 2-26 Ağustos arasında Merkür gerilemede olacağından, bu dönem başvuru yapmak ya da yeni bir iş girişiminde bulunmak için uygun bir zaman değil.

Tutulmalar Aşkı Öne Çıkarıyor!

Şimdi de aşk konusuna geçelim. Aşk hayatınız 2014 ve 2015’deki tutulmalardan güçlü bir biçimde etkilenecek. Bu alanda yaşanacak hızlı değişiklikler için emniyet kemerlerinizi bağlamanız gerekecek, ama aynı zamanda birçok heyecan verici fırsat da ortaya çıkabilir.

Tutulmaların her zaman uzun süreli sonuçlar yaratmak ve gerçeği açığa çıkarmak için acele ettiklerini aklınızda tutun. İlişkiler, genellikle iki insanın birlikte dans etmeyi öğrenmesi gibi “iki adım ileri, bir adım geri” gidilen bir süreçtir. Her zaman, birlikte olduğunuz kişiyle ilgili bir şeyler öğrendiğiniz ve birbirimize alıştığınız, yıllarca sürebilecek bir dönem vardır ve bu dönem genellikle en eğlenceli kısımdır. Bazen, beklentiler bir şekilde karşılanmadığında, bu durum aşk acısına da neden olur.

21 Aralık 2013’de (yeni yılın başlangıcından önce) İkizler ve Yay’da başlayan ve 1 Haziran, 15 Haziran, 25 Kasım ve 10 Aralık’ta bu burç grubunda devam eden tutulmalarla, aşk ve ilişkiler size birçok haber ve belki birkaç hızlı değişiklik getirecek. Haber almak için dikkatlice izlemeniz gereken tutulmalar, 21 Aralık 2013 (2014’den hemen önce) ve sonra da 1 Haziran ve 10 Aralık’ta gelenler olacak. İkizler ve Yay’daki tutulmaların hava ve ateş burçlarında olduğunu ve bunların sizin elementinizle iyi uyuştuğunu unutmayın. Bu durum, siz ilk başta bunun doğru olduğunu görmeseniz de, tutulmaların yararınıza olacağı anlamına geliyor.

Eğer bir ilişkide çok çabuk ilerlerseniz, tutulmalar sizi geri çekecek. Eğer gerçekliği görmüyorsanız, tutulmalar sizi sisin içinden çıkarıp gerçek hayata getirecek. Birlikte olduğunuz kişi şeffaf davranmıyorsa, tutulmalar gerçeği ortaya çıkaracak. Biriniz diğerini cepte görüyorsa, bu dengesizlik düzeltilecek. Eğer ayrılırsanız, tutulmalar size yeni ve daha iyi birini getirecek. Biriyle görüşüyorsanız ve âşıksanız, ama bir sonraki adımı atmak konusunda tereddütlüyseniz, tutulma size sevgilinizle daha yakın ve derin bir bağ kurmanız için gerekli cesareti verecek. Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, hamilelik düşündüğünüzden erken gelebilir, çünkü bu yıl ve önümüzdeki yıl oldukça ön planda olan beşinci ev, hamileliği, doğumu ve şu an sahip olunan çocukların bakımını yönetir.

Tutulmalar, evrenin bir sonuca varmak için kullandığı en dramatik araçlardandır. Aşkın çeşitli evrelerinde oldukça hızlı ilerleyeceksiniz ve bunun gerçekleşmesine de çok uzun bir zaman kalmadı. Eğer birlikte olduğunuz kişi sizin için doğru kişiyse, ilişki kendi gücünü ve ivmesini yaratacaktır; buna yetişmeye çalışırken nefesiniz kesilecek. Zaman zaman siz ilişkiyi yönlendirmeyeceksiniz, ilişki sizi yönlendirecek! Eğer bir ilişkiniz yoksa, bir daha âşık olmayacağınızı düşünüyor dahi olsanız, 2014 tutulmaları size yepyeni bir ilişki sunacak.

Çılgınca şeyler de olabilir. Bir kişiye âşıkken ve sizin için doğru kişi olduğunu düşünüyorken, kafanızı karıştıracak ikinci bir kişiyle tanışabilir ve bu nedenle sonunda ilk kişiden ayrılarak ikinci kişiye âşık olabilirsiniz. Ya da bir daha asla görmek istemediğinizi düşündüğünüz bir kişiyle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Size birçok ihtimal sunuyorum, ama sonuçta bunlar sadece düşünmenizi sağlayacak şeyler. Bir tutulma meydana geldikten sonra işler tersine dönebilir ya da geri gidebilir, ama bütün bunların heyecan verici yanı, her zaman bir deviniminiz ve haberlerinizin olacak olması; sıkıcı olmayacak!

Güneş ve yeni ay tutulması (üç tane yeni ay değerinde) istikrarın gezegeni Satürn’le mükemmel bir açıda olacağından, ı Haziran’daki tutulmadan sizin adınıza memnunum. Merkür Venüs’e yakın bir yörüngede olacak ve Merkür gerçek aşk evinizi yönetir. En iyi tarafıysa, kozmik âşıklar Venüs ve Mars’ın ev ve aile bölgenize çok yakın bir yörüngede bulunacak olması; bu durum, eğer biriyle görüşüyorsanız beraber yaşamaya karar verebileceğiniz anlamına geliyor. Eğer biriyle görüşmüyorsanız, bu tutulma yeni biriyle uzun sürecek bir aşkın yolunu açabilir ve Venüs’le Mars, Boğa burcunda birbirlerine bu kadar yakınken, sizi bu kişiyle tanıştıracak olan da ailenizden biri olabilir. Güneş tutulması çok güçlü bir yeni aydır ve yeni aylar yepyeni fırsatlar ortaya çıkarırlar; bu durumdaysa fırsatlar duygusal konularla ilgili.

Sevgili Kova, önünüzde dopdolu bir yıl var! Son zamanlarda yaşadığınız yıllardan çok daha iyi bir yıl olacak, o yüzden şampanyayı hazırlayın! Yaşanacakları kutlamak isteyeceksiniz!

İlginizi çekebilir: Kova Burcu Günlük
Kova Burcu 2014. Burçlar Kova 2014, Kova burcu 2014 falı.