Oğlak Burcu 2014

Oğlak Burcu 2014

Oğlaklar, son iki yılda, burcunuzdaki ve karşıt burcunuzdaki tutulmalar hayatınızı çarpıcı biçimde ters yüz ettiği için oldukça yorucu bir zaman geçirdiniz. Birçok koşul, alanınızın ötesinde ve kontrolünüz dışında seyrediyordu ve yine de dünyanızı sarstı. Hedeflerinizi gözden geçirmeye başladınız, çünkü geçmişte belirledikleriniz, aniden şu anki hayatınıza veya yeni imajınıza uymamaya başladı.

Olgunlaştınız, geliştiniz ve tutulmalar kendinizle ilgili bu yeni anlayışınızı ve idrakinizi şekillendirmenize yardımcı oluyorlar. Aynaya bakın, sevgili Oğlak; gördüğünüz kişi sadece birkaç yıl önce gerçek “siz” olarak tanıdığınız kişiden daha güçlü, daha akıllı ve çok daha olgun. Hayatın size gönderebileceği zorluklarla başa çıkmaya şimdi çok daha muktedirsiniz.

Aileniz Sizi Destekleyecek ve Siz de Onların Yanında Olacaksınız!

Kuvvetli bir aile desteği beklemelisiniz ve bu iki şekilde olabilir. Eğer borca ihtiyacınız varsa, mesela bir eve peşin ödeme yapmak için, ihtiyacınız olan sermayeyi elde etmek için ailenizden yardım isteyebilirsiniz. Eğer işten ayrıldıysanız vaziyetinizi son derece anlayışla karşılayacak gibi görünen annenize veya babanıza başvurabilirsiniz.

Olaylar bir de şöyle gelişebilir: Ebeveynlerinizden birinin refahından endişe duyuyorsanız, mesela anneniz pek iyi değilse veya babanız emekliliğe uyum sağlayamamışsa, herhangi bir sebepten bir ebeveynle ilgili olarak endişeleniyorsanız, 2014’ün ilk beş ayında, bilhassa mayıs başında, iyi haberler gelecektir. Ebeveynleriniz evle ilgili dördüncü evinize dâhil edilmiştir, çünkü burası hayatın beşiğini yöneten ev olarak adlandırılır. Evlat edinen ebeveynler de ayrıca haritanızın bu alanında olacaktır. Soyunuzun izini sürmeye ilgi duyuyorsanız, yılın ilk beş ayında etkileyici bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

Mayıs ayı pek çok nedenden dolayı sizin için çok özel olacak. 1 Mayıs’ta evle ilgili evinizin yöneticisi Mars, iyi talihli Jüpiter’le karşılaşacak; ev, mülkiyet ve aileyle ilgili her türlü girişim için beş yıldızlı, tamamen muhteşem bir gün. Sonra 11 Mayıs’ta yeniden, Merkür artık gerilemede değilken, evle ilgili evinizde, Koç burcunda, Jüpiter’le karşılaşacak; yazılı veya sözlü bir anlaşmayı, mühürlemek veya ev konusunu sonuçlandırmak için harika bir gün. Aşkı ve eğlenceyi yöneten Venüs ile Jüpiter de 11 Mayıs’ta karşılaşacaklar; bu da o günü evde parti vermek için heyecan verici bir zaman kılacak. Pek çok harika durum mayıs ayı başında gerçekleşmek üzere; öyleyse bu tarihleri takviminizde daire içine alın!

11 Ekim’deki dolunay civarında ev ve aileye ilişkin konulara daha fazla vurgu olacak, fakat yılın daha erken zamanında, nisan ve mayısta göreceğiniz parlak yararın daha azına sahip olacak. Ekim itibarıyla Jüpiter ev kısmınızdan bir başka kısma taşınmış olacak ve sizi hayatın bu alanında bu kadar güçlü bir biçimde desteklemeyecek. Yolunuz açık; ev, mülkiyet ve aileye yönelik en iyi şeyler yılın ilk kısmında gelecek. İşleri mayıs sonuna kadar bitirmeye çalışın, ama eğer bitiremezseniz de ekim başından ortasına kadar fırsatınız olacak.

Kariyeriniz İyi Yönde Değişmek Üzere!

Bu sene kariyerinizin bakıma ihtiyacı olduğuna şüphe olmadığından, şimdi kariyerinize bakalım. İş veya kişisel koşullar değiştikçe hayatın bir tarafından başka bir tarafına geçiyor gibi görünüyorsunuz. Bu, biraz uyum sağlama gerektirecektir. Satürn şeref, ödüller, başarı ve ün evinize, geçen yıl 21 Temmuz 2013’d3 geldi ve Ekim 2015'e kadar orada kalacak. Bu sırada, ün kazanmanız ve daha yükseğe, seçtiğiniz yepyeni bir alana tırmanırken yeni beceriler edinmeniz için size bir fırsat verilecek.

Eğer bir tür kriz veya beklenmedik bir aksilikle karşılaşırsanız, Satürn’ün bu evdeki varlığı size eski yöntemleri sürdürmenin artık işe yaramayacağını öneriyor. Geçmişte kullandığınız eski çözümler gelecekte uygulanmayacak ve yeni bir yaklaşım ileri sürmek zorunda kalacaksınız. Şimdi karşınıza çıkan şartlar veya tekliflerle daha önce karşılaşmadığınız için, güvenecek geçmiş deneyiminiz olmayacak.

Bu, sadece her 29 yılda bir, iki seneliğine gelen, son derece nadir Satürn döngüsüdür. Buna hayatımızda sadece iki veya üç defa rastlarız, dolayısıyla meslek hayatınızda şu an devam eden her neyse, muhtemelen yenidir; ancak iyi haber şu ki, başladığınız herhangi bir şey muhtemelen gelecekte on yıllar boyu hayatınızda kalacak.

Kabul edilmelidir ki, kariyerinizi kapsadığı zaman yeni bir şey denemek zordur. Kariyeriniz ününüzü ve güvenliğinizi temsil eder ve her ikisi de sizin için paha biçilmezdir. Tutulmanın zor etkilerinden dolayı, yer ayaklarınızın altıdan kaymaya başladığında ilk önce itiraz edebilir ve kendi kendinize, “Bu olamaz,” diyebilirsiniz. Kökten değişen koşullarla karşılaştığı zaman herkes böyle hisseder. Yine de, Oğlaklar değişimi sever ve gerekli olmadığı zaman bile sık sık değişim yaratır; Satürn’ün taleplerine uyum sağlayabilecek biri varsa o sizsiniz.

Önceleri, belki de eskiden işinize yaramış bir formülü kullanarak güvenli, muhafazakâr bir yaklaşım takınma isteği uyanabilir. Gerçi bu işe yaramayacaktır. Satürn haritanızın en yüksek noktasında ve gelişen kariyeriniz için nasıl yeni bir temel inşa edeceğinizi size öğretmek için orada duruyor. Yeniden geçmişe koşmak yanıt değil. Aslında en güvenli yol, her ne kadar mantıksız görünse de, en yenilikçi ve denenmemiş yaklaşımda bulunmak olacaktır. İşler her zaman bu şekilde gitmeyecek, ama en azından Ekim 2015’e kadar böyle olacak.

Siz birkaç makul risk alıp yeni bir yöne gider gitmez, Satürn çabalarınızı gördüğüne memnun olacak ve o da size yardım etmek için çaba gösterecek. Satürn eğer eski formüllere döndüğünüzü görürse, siz, “Tamam, tamam, anladım; değişmenin ve yeni bir yaklaşım denemenin zamanı geldi,” diyene kadar sizi zorlayacak. O zaman da kaybedecek bir şeyiniz olmayacak, sadece kazanacaksınız. Geçen yıl bunun gerçekliğini görmeye başladınız, fakat bu yıl daha inandırıcı olacak.

Mükemmel çözümü bulmayı denemeye takılıp kalmayın, çünkü denenmemiş bir şeye doğru gidiyorsunuz. Bir süre ilerlemeden mükemmel çözümün neye benzediğini bilemezsiniz; öyleyse bu hedefle kendinize işkence etmeyin. İşe yarayabileceğini düşündüğünüz yöne doğru gidin. İleride daha fazla değişiklik yapma seçeneğiniz olacak.

Doğru cevaplara değil, doğru sorulara ihtiyacınız var. Bunlara odaklanın. Diğerleri ihtiyacınız olduğunda size cevapları verecek; Satürn bunu sağlayacak. İnanın!

Kariyerle ilgili büyük bir karar ocak, nisan, mayıs, eylül sonu veya ekimde gelebilir. Size nedenini söyleyeyim: Ocak, başlarında Mars’ın Oğlak burcunda olacağı, yoğun bir ay olacak.

Yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız, 2014’ün ikinci yarısı elmas gibi parlayacak. Orada sorun yok! Eğer başka bir alandaysanız, yaptığınız her şeye yaratıcı bir düşünce uygulama konusunda kararlı olun, yeter.

Aşkta ve Romantizmde Herkes Sizin Yerinizde Olmak İstiyor!

Haydi, şimdi en sevdiğiniz konulardan birinden, aşktan ve romantizmden bahsedelim. Haberler o kadar heyecan verici olacak ki, size anlattıklarımı yeniden okumak zorunda kalabilirsiniz, çünkü bunu öngöremeyebilir ve hatta söyleyeceklerime inanmayabilirsiniz!

Haziran başında, iyi talihli Jüpiter, 2000’den beri ilk kez toprak grubundaki Boğa burcuna geçecek ve haritanızın aşkla ilgili kısmınızı yıl boyunca göz alıcı ışığıyla dolduracak. Bu heyecan verici!

Eğer yalnızsanız ve aşk arıyorsanız (kim aramıyor ki?) Haziran 2014’den Haziran 2015’e kadar “diğer yarınız"la -her zaman tanışmayı umduğunuz kişi- tanışmak için harika bir şansınız olacak. Jüpiter’in tek amacı sizi mutlu etmektir. O, hayatı değiştiren olayları yaratmada en yetenekli gezegen sayılır ve sizin durumunuzda, Jüpiter aşk hayatınıza odaklanıyor. Aktif olarak ve farklı kişilere açık olarak üzerinize düşeni yapmalısınız. Gelecek aylarda biri mutlaka dikkatinizi çekecektir.

Eğer zaten birine bağlıysanız, daha fazla eğlence ve daha fazla yakınlık önünüzde uzanıyor. Kusursuz resminizi bir bebek tamamlayabilir. Haziran 2014 ve Haziran 2015 arasındaki zaman nefesinizi kesmesine rağmen, mayıs ayı da önemli olacaktır.

Jüpiter toprak grubundaki Boğa burcunda olacak ve 7 Temmuz’da ve 28 Ekim’de yine bir toprak grubu burcunda -sizin burcunuz Oğlak- bulunan Plüton’a güzel titreşimler gönderecek. Bunlar, önemli bir ilişkide yakınlığı artırmak için şaşırtıcı günlerdir. Bu günler, özellikle aşk, romantizm, hamilelik ve çocuklarla ilgili olayların ve yaratıcılığın sizi zihnen ve kalben yepyeni bir yere götürebileceği kuvvetli günler olacak. Ben 7 Temmuz’u seviyorum, çünkü bu zamanda Jüpiter doğrudan hareket ediyor olacak; dolayısıyla daha sonraki tarihten, 28 Ekim’den daha güçlü olacak.

Kuşkusuz, size 2014’de, muhtemelen romantik (işten ziyade) ilişkinizde zor anlar getirebilecek iki nokta olacak. Bunlardan biri, gezegenler gökyüzünde sıkı bir öncü dizilimi, tüm ilişkilere, hatta iş ve aile ilişkilerine bile çok gerilim yükleyecek bir düzen oluşturduğunda, yaklaşık 26 Mart ve 6 Nisan arasındaki iki haftalık sürede olacak. Uzlaşma ve uyuşma bulmak çok zor olacak. Çok daha zor bir noktaysa 1 Temmuz tutulması olacak, ki bu tarih bence birçok insan için yılın en zor günü.

Sağlık Konuları

Sağlığınızı koruyun; son derece gergin olacaksınız. Sizden beklenecek şeylerin tümüyle başa çıkabilmek için güçlü kalmanız gerekecek. Erken tıbbi tavsiye almanız hâlinde yardım edilebilecek, belirti göstermeyen bir sağlık durumuna işaret edebilir; dolayısıyla bir doktorla görüşmekte tereddüt etmeyin ve tıbbi herhangi bir şeyi önemsiz görmeyin. Yılın ikinci yansında (4 Haziran ve devamı) Jüpiter Güneş’le kusursuz bir açıda olacağı için çok talihlisiniz ve bu, mümkün olabilecek en iyi şifa veren enerjinin bir parçası sayılır, sevgili Oğlak!

Son yıllarda hayatınızdaki tüm örümcek ağlarını süpürüp attınız, sevgili Oğlak ve ne kaldıysa parlak ve güzel olacak. Son zamanlarda hayatınızı baştan yapmakla meşgul olduğunuz doğru; çabalarınızın bol bol ödüllendirileceğini yakında göreceksiniz. 2014’ü hevesli ve mutlu bir ruh hâliyle bekleyin. Özellikle aşk, ev ve aile konularında, 2014 inanılmaz derecede şanslı bir yıl olacak!

İlginizi çekebilir: Oğlak Burcu Günlük
Oğlak Burcu 2014. Burçlar Oğlak 2014, Oğlak burcu 2014 falı.