Yay Burcu 2014

Yay Burcu 2014

Kendinize dair eski düşünceleriniz solup tarih olurken, yine kendinize dair yeni bir vizyonun şekillenmesiyle bu yıl büyük bir yıl olacak. Bu yıl tutulmalar Yay ve karşıt burcunuz İkizler de; bu da sizi şu anda gerçekleşen olayların merkezine, 2004 sonu-2006 yılından beri yaşanmayan bir duruma sokuyor. Tutulmalar, evrenin değişim ve açıklık yaratmak için kullandığı en dramatik olaylardan bazılarıdır. Bizi zorlar, kışkırtırlar ve eğer karar vermek veya yeni bir görüş açısına sahip olmak için uygunsuz bir zaman olduğunu söylersek, evren bize kahkahayla güler ve yine de ilerlememiz için bizi ittirir.

Dokuz yıllık yokluğun ardından tutulmaların geri dönmesi, heyecanlı bir geçiş döneminde olduğunuzu ve bir ruh hâlinden diğerine geçmek ve muhtemelen hayat tarzınızı da değiştirmek üzere olduğunuzu gösterir. Hayatımızın gidişatını şekillendiren gerçekten büyük eylemlere odaklanmamızı sağladıklarından, tutulmalar genellikle dikkatlerini kariyer, evlilik, aşk, çocuk, önemli bir seyahat veya ev ve aile gibi konularda vereceğimiz önemli kararlara yoğunlaştırırlar.

Bu yıl yakın bir ilişki mercek altında olacak. Sağlığınızı da düşünüyor olabilirsiniz. Tutulmalar aynı zamanda kendi yeteneklerinize, deneyimlerinize ve becerilerinize bakış açınızı da tazelemenize ve -en önemli görevlerinden biri de bu olduğu için- yeni tavırlar ve algı biçimleri şekillendirmenize yardımcı olacak. Tutulmalar zamanı boşa harcamazlar; değişimleri görmek için uzun süre beklemeyeceksiniz.

Tutulmalar çift hâlinde gelirler -bu durumda İkizler ve Yay-; iki hafta arayla, dolunay (Ay tutulması) ve yeni ay (Güneş tutulması) olarak ve bir burç ailesine her beş buçuk ayda bir, 18 veya 24 aylığına gelirler. Yengeç - Oğlak serisinden bu yeni seriye geçiyoruz.

Sizin kontrolünüzde olmayan olaylar özel hayatınızı beklemediğiniz şekilde etkileyecek ve bazı gerçekleri aydınlatacak. Düşünceleriniz daha belirgin olacak ve bulmacanın gerekli bir parçasının size verilmesiyle, daha önce anlam veremediğiniz şeyler aniden anlam kazanacak. Bazı durumlarda harekete geçmekte tereddüt ettiyseniz veya bazı düşüncelerinizi dile getirmeye çekindiyseniz, tutulmalar size bunları yapmanız için cesaret verecek. İşler iyi yönde değişmek üzere.

Değişime direnmek veya geçmişe dönmek işe yaramayacağı için kendinizi akıntıya bırakmayı kabul etseniz iyi olur. Değişim olmadan büyüme de olmaz ve sürekli değişim, evrenin temelindeki sabit ilkelerden biridir. Siz uyumlu, esnek ve değişken bir burçsunuz; bu da bunun gibi dönemler geçirdiğinizde en güçlü taraflarınızın bir kısmını gösterdiğiniz anlamına geliyor. Eğer tamamen yeni ve gelişmiş bir şeye dönüşebilen biri varsa, bu sizsiniz!

2014 Aşk Hayatınız!

2014’de Yay ve İkizler burcunda yaşanacak tutulmalarla ilgili daha fazla detay vermeden önce, 2014’ün ilk kısımlarında aşk hayatınızın ne kadar mükemmel olacağını söylemek için sabırsızlanıyorum.

22 Ocak’ta yönetici gezegeniniz Jüpiter, 1999’dan beri ilk kez, gerçek aşkla ilgili beşinci Güneş evinize girecek! Jüpiter’in Güneş’in etrafında dolaşması on iki yıl sürer ve nadir yönelimler son derece unutulmazdır. Bu yönelimlere Jüpiter de dâhil olduğunda diyebileceğim tek şey: Vay canına!

Hediyelerin ve şansın bağışlayıcısı Jüpiter sizin gibi bir ateş burcu olan Koç burcunda geziyor olacak, dolayısıyla Jüpiter son derece uyumlu bir burçta bulunacak. Bu, Jüpiter’in sizin için iki kat fazla çalışıp yine iki kat fazla etkili olacağı anlamına gelir. Koç maceranın ve keşfin burcudur; öyleyse bu, konu aşka geldiğinde bu yıl ki ruh hâlinizi hakkıyla tarif edebilir: Heves ve yüksek enerji dolu, dünyanın -ve Aşk Tanrısı’nın- sizin için ne sakladığını görmeye istekli. Aşkı bulmak için 201’de sahip olmanız gereken gerçek ruh kesinlikle bu, çünkü geleceğe dair çocuksu inancınız size aşkı getirecek.

Doğrusu, 2014’ün ilk beş ayında, bir şekilde gerçek aşkınızla tanışabilir veya hamile kalabilirsiniz (veya her ikisi birden). Eğer zaten çocuk sahibiyseniz, çocuklarınız bu dönemde fevkalade şekilde korunacaklar ve siz, örneğin bir çocuğunuzun özel kabiliyeti için ders almasına yardımcı olarak veya çocuğunuzu harika bir okula ya da üniversiteye göndererek, onların refahını artıracak şeyler yapabileceksiniz. Oğlunuzla veya kızınızla birlikte, unutulmaz bir tatil için yabancı bir ülkeyi keşfe çıkabilir veya çocuğunuza (ya da çocuklarınıza) başka yollarla yardım edebilirsiniz. Pek çok olası örnek var!

Bu yönelim özellikle yalnız olan Yaylar için güçlü olacak. 22 Ocak ve 4 Haziran arasında, mümkün olduğunca aktif olmaya özen gösterin, çünkü sizin için doğru kişi olduğunu anında hissedeceğiniz biriyle karşılaşmak için böylesi harika bir fırsatla nadiren karşılaştınız. Şansınıza, Jüpiter on yıldan fazla süredir gördüğünüz en iyi romantik olasılıkları getirecek. Jüpiter’in aynı zamanda Yay burcunun yöneticisi olması, sadece bu yönelimin sizin için ne kadar güçlü olacağını vurguluyor! Size çok iyi bakmak Jüpiter’in işi ve bu yıl kendini aşacak!

Eğer hayatınızda biri varsa ve kendinizi aniden yalnız bulursanız (tutulmalardan birinin işi; ben ayrılacağınızı söylemiyorum, fakat eğer ki bu olursa) iyi bir durumda olacaksınız. Flört dönemine yeniden gireceksiniz ve seveceğiniz kişiyi muhtemelen düşündüğünüzden daha erken bulacaksınız.

Sağlığınız Konusunda Tedbirli Davranın!

Ocak, haziran, kasım ve aralık aylarında sağlığınızı korumak için çok dikkatli olun, fark ettiğiniz herhangi yanlış bir şeyi ve hatta önemsiz olduğunu düşündüğünüz bir şeyi bile doktorunuza iletmelisiniz. Kural şudur: Tutulmada veya civarında, tıbbi olarak dikkatinizi çeken herhangi bir şeyi daima ciddiye alın, çünkü Ay’la ilgili bu olaylar zaman zaman dikkat gerektiren konuları meydana çıkarabilir. Ben ocak ayını da ilave ettim, çünkü bu serideki ilk tutulma geçen yıl 21 Aralık’ta gelmişti. Büyük olasılıkla, eğer hemen doktora giderseniz yakın zamanda iyi hissedeceksiniz.

Sağlığınıza gelince, büyük şifacı Jüpiter bu yılın ilk beş ayında, 22 Ocak-4 Haziran arasında Güneşinizle ideal açıda olacağı için çok şanslısınız. Bu zamanı güç ve sağlık kazanmak ve tüm rutin tıbbi ve diş kontrollerinizi programlamak için kullanın. Tutulmalar sizin dostunuz; onların görevi sizi zihnen, bedenen ve ruhen daha güçlü kılmak; dolayısıyla 2014’ün sonunda, resmen durdurulamaz olacaksınız. Bunun ardından, durumunuz parlaklığını koruyacak, fakat bir dizi farklı sebepten ötürü!

Jüpiter, bedeninizin egzersiz ve beslenme yoluyla güzelce şekillenmesi için size şimdiye kadar ki en iyi şansı vererek, Haziran 2014’de, esgzersiz ve sağlıkla ilgili altıncı evinize girecek. Eğer isterseniz kilo vermek için etkin bir program da bulabilirsiniz. Bu yönelim, hayatınız boyunca sizinle kalacak olan tamamen yeni ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaratmanıza yetecek kadar uzun; 2014 ortasından 2015 ortasına kadar, tam 12 ay boyunca devam edecek.

Bu sene egzersiz programına başlamak için en iyi zamanlar, 3 Mayıs’taki yeni ay, 10 Kasım’daki dolunay, 25 Kasım veya 10 Aralık’taki tutulma, fakat ben kılı kırk yarıyorum! 3 Mayıs 2014’den 11 Haziran 2015’e kadar tüm sene harika geçecek! Yıl boyu kendinizi zorlamaya devam edin!

Kariyerinize Yardım Etmek İçin Her Şey Birlikte Çalışıyor!

Yeni bir seviyeye yükseldiğiniz için, bundan böyle bekleyeceğiniz çok daha fazla şey olacak. Yılın sonuna doğru, birazdan anlatacağım büyük ve çok parlak bir kariyer eğiliminiz olacak, fakat öncelikle yılınızı, kariyeriniz açısından kronolojik olarak inceleyelim.

İlk önce, 19 Mart’taki dolunayda, maaş da dâhil olmak üzere kariyer ilerlemelerinizle ilgili olarak, sizi o zaman için memnun etmeyebilecek sonuçlara varıyorsunuz. Belirli bazı şartları kabul etmeniz için baskı altında olduğunuzu hissedebilirsiniz, fakat iş görüşmesi veya iş girişimi olsa bile, şartları kabul edebilirsiniz. Söz konusu pozisyon (veya sizinle çalışmak isteyen müşteri) saygın olacak. Bir kez bu dolunaydan bilgi aldığınızda, ne yapmak istediğinizi bileceksiniz. Aynı zamanda bir sonraki kariyer girişiminiz için strateji geliştirebileceksiniz.

28 Ağustos’taki yeni ayın hemen ardından büyük bir pozisyona yönelik mülakat için daha iyi olan başka bir şansınız olacak. Bu yeni ay muhtemelen yılın en verimli yeni ayı ve kesinlikle diğer gezegenlerden özel bir destekle geliyor. Haritanızın en yüksek noktasında -şan ve şerefle ilgili onuncu eviniz- görünen Güneş, yeni ay ve her ikisinin Venüs’e yakın yörüngede olmasıyla, büyük hareketinizi yapmak için harika bir anınız var.

Şu ana kadar boğa burcunda olan Jüpiter, görev ve yeni işle ilgili altıncı evinizden, Güneş’in geçişini destekleyecek. Aynı zamanda Plüton da gelirle ilgili ikinci evinizden, Güneş ve yeni ayı destekleyecek. Vay canına! Para, ün ve projeler; hepsi birden, her bir gezegenin diğerini desteklemesiyle, olabilecek en iyi şekilde, altın bir üçgenle birbirine bağlı olacak! Yeni pozisyonunuza veya yeni işinize atılmak için iki haftanız olacak.

Kasım da harika bir ay olacak, çünkü bu dönemde Mars oldukça uzun bir süreliğine, Haziran 2015’e kadar (8 ay) size daha fazla yardım etmeye gelecek. Mars’ı, güç ve sorumluluk konumuna doğru hızla yükselişinize devam etmenize olanak veren saf enerji gezegeni olarak düşünün. Çoğu zaman Mars bir evde yalnızca yedi hafta kalır, fakat sekiz ay boyunca Mars'a sadece kendiniz için, işinizdeki tanınırlığınızı artırmanıza yardımcı olması için sahip olmak mı? Bu son derece alışılmadık bir durum! Hepimiz size gıpta edeceğiz, sevgili Yay!

Mars sizi gözüpek, kararlı, son derece rekabetçi ve ikramiye ödülünü almaya istekli kılacak, ki bu yüzden alacaksınız da! Bu dönemde, sevdiğiniz bir konumda olsanız bile, sizin için başka olasılıkların neler olduğuna bakmalısınız. Söz konusu kariyeriniz olunca, 2014’ün ikinci yarısında, yapabileceklerinizin sınırı yok!

İlginizi çekebilir: Yay Burcu Günlük
Yay Burcu 2014. Burçlar Yay 2014, Yay burcu 2014 falı.