Yengeç Burcu 2014

Yengeç Burcu 2014

Son iki, üç yıldır hayatınızı tepeden tırnağa değiştiriyordunuz ve 2014’e girerken neredeyse sona geldiniz. Vadinin diğer kısmına geçmek üzeresiniz ve oraya vardığınızda farklı düşünüyor ve hissediyor olacaksınız. İki yıldır yıldız haritanızda güçlü kozmik fırtınalar esiyordu ve yerine sabitlenmemiş her şey bilinmeyen diyarlara uçup gidecekti. Zamana daha uygun bir yaşam tarzı belirlemekten başka çareniz yoktu.

Yengeçler değişimi sevmez. Burcunuzu ay yönetir ve buna bağlı olarak geçmişinizin herhangi bir kısmına, hatta hiç hoşunuza gitmeyen insanlara, uğraşlara ve zorunluluklara bile veda etmek sizi duygulandırabilir. Her şeyi “olduğu gibi” tutmayı tercih edersiniz ve yalnızca zorlandığınızda gitmelerine izin verirsiniz. Bunaltıcı koşullara veda ettikten sonra daha mutlu olacaksınız. Bunu biliyor gibisiniz, ama değişme fikri sizi ürpertiyor. Yöneticiniz ay, hatıraları, hayalleri ve duyguları yönetir; bu yüzden bir Yengeç olarak ayınız oldukça belirgin ve geçmişinize çok fazla bağlanıyorsunuz. Geçmişinizden vazgeçmek, size neredeyse kendinizden bir parçadan vazgeçmek gibi geliyor.

Fakat evren sürekli değişim ilkesi üzerine kuruludur ve kimse bundan muaf değildir. İstikrar yaratma çabalarınız, kötü koşullarda gereğinden fazla kalmanıza neden oluyor ve muhtemelen kendinizle ilgili bu gerçeği siz de biliyorsunuz. Tutulmalar bu noktada devreye giriyor; eğer sizi zayıflatmış bir durumu terk etmeye cesaret edemezseniz, tutulma sizin yerinize karar verecektir. At üstünde borazanlarını çalarak gelen süvariler gibi, tutulmalar sizi birdenbire bu tür durumlardan kurtaracak. Tutulmaları zayıf, eskimiş ya da sorunlu durumlarda atılan füzeler olarak düşünün. Görevleri bu durumları gerçeğin ışığıyla ortaya çıkarmaktır.

Hem Yengeç’te hem de karşıt burcunuz Oğlak’ta Temmuz 2009’dan beri altı ayda bir gerçekleşmekte olan tutulmalar, hayatınızdan hiç değişmeyeceğini düşündüğünüz demirbaşları alıp götürdü. Artık, eskiden olduğunuz insana değil şu an dönüştüğünüz insana daha uygun bir hayat tarzını destekleyecek yeni ve daha sağlam bir temel atabilirsiniz. Şimdi daha olgun, daha bilge ve daha güçlüsünüz. Bazı eski amaçlarınızı artık aştınız ve onları daha büyük bir görev için takas etmeye hazırsınız.

Yengeç - Oğlak serisindeki bu tutulmalar sizden fedakarlıklar ve düzenlemeler yapmanızı istedi ve süreç her zaman çok kolay olmadı. 2014'ün eşiğindeyken dönüşümünüzün en zor kısmını çoktan tamamladınız. 2014’de akıntının her şeyi alıp götüreceği korkusu olmadan, hayatınızı uygun gördüğünüz şekilde tasarlayacağınız yaratıcı sürecin tadını çıkarabilirsiniz.

Ne kadar ilerlediğinizi tekrar düşündüğünüzde, üç yılda on yıl yaşamış gibi hissedebilirsiniz. Hayatınızın birçok alanı ciddi şekilde test edildi. Yakın bir ilişkiniz bu baskıyı hissetmiş olabilir ve hâlâ partnerinizle birlikteyseniz, birçok kozmik sıkıntıyı atlattığına göre artık ilişkinizin güçlü olduğunu biliyorsunuz. Eğer ayrılırsanız, mantıklı düşünün, çünkü artık sizin için daha iyi birini bulmakta özgürsünüz. İş ilişkileri de mercek altındaydı ve eğer bir iş ilişkisi zayıfsa, o ortaktan aniden ayrılmış olabilirsiniz.

Aşk ya da iş ilişkileri dışında sağlığınız, kariyeriniz ve para durumunuz hakkında da endişeleriniz olmuş olabilir. Eğer güveninizi yitirdiyseniz, bu anlaşılabilir bir durum. Bu endişeleri tamamen ardınızda bırakmak üzeresiniz, sevgili Yengeç. Tuvalinizi temizlediniz ve şimdi önünüzde birçok ihtimal var!

2014 'de Kariyer Gelişimi!

Yılın en önemli özelliklerinden biri 2014'ün ilk beş ayında yaşayacağınız sıra dışı kariyer gelişimi olacak. Bu durum evrenin bu yıl size sunacağı yegâne armağanlardan biri. Bu aylar o kadar önemli olacak ki, on yıldan uzun süredir bunun gibi bir şey görmediniz. Eğer motivasyonunuz varsa -ki var gibi görünüyor- önümüzdeki aylarda, armağan şans dağıtan gezegen Jüpiter, ün ve itibarla ilgili onuncu evinizdeyken, profesyonel konumunuzda büyük bir sıçrama yapabilirsiniz.

Yeni konumunuz için atış yaparken hedefiniz mükemmel olmalı, çünkü ödülünüzü almak için çok fazla zamanınız olmayacak. Jüpiter bu yıl olağandışı bir hızda ilerliyor, ama işin iyi tarafı, aynı zamanda olağandışı bir güce de sahip ve bu da zamanınızın yansında iki katı başarı elde edebileceğiniz anlamına geliyor. Ocak ayının sonundan haziranın başına kadar kariyeriniz mükemmel olacak.

2014’de elde edeceğiniz pozisyon kısa sürede size asıl mesleğinizi getirecek, çünkü yeteneklerinizi maksimum avantaj getirecek şekilde kullanmanızı sağlayacak fırsatı yakalayabileceksiniz. Birden işiniz size o kadar da zahmetli gelmemeye başlayacak; doğal yeteneklerinizi kullanarak, daha kolay ve önceki yıllarda yaşanan düzensizlikleri yaşamadan başarı sağlayabildiğinizi göreceksiniz. Zaman içinde çok şey öğrendiniz ve deneyiminizin derinliği yalnızca dikkat çekici değil, aynı zamanda kârlı bir ödül de getirecek.

Yurt dışında ya da ülkenizde bulunan uluslararası müşterilerle çalışma şansınız, özellikle ocak ayının ilk haftasında (4 Ocak’a yakın bir tarihte) ve 4 Mart’ı takip eden iki haftada yüksek olacak.

Mars, mart ayında dokuzuncu evinizdeyken, o ay içinde işinizle ilgili olarak yabancı bir ülkeye seyahat etmeniz gerekebilir. Eğer bu gerçekleşirse, toplantılarınızın oldukça kârlı bir potansiyeli olacak; imzalanmış bir siparişle geri dönebilirsiniz. Bu yıl zevk için hem yakın hem de uzak bir yere seyahat etmeniz muhtemel; böyle bir değişiklik sizi tazeleyecektir.

Eğer medya ve yayıncılık alanında çalışıyorsanız, mart her zaman istediğiniz türden projeler almak için yılın en iyi ayı olacak. O dönemde yaptığınız iş sayesinde de kıskanılacak şekilde adınızı duyurabilirsiniz.

Yaratıcılık, sürpriz ve aynı zamanda ivecenliğin gezegeni Uranüs, 84 yıldan sonra ilk kez mart ayında, 2019 yılına kadar orada kalmak üzere kariyer bölgenize ilerlerken, detaylara yeterince dikkat etmeden yeni pozisyona balıklama atlama konusunda baştan çıkarılma tehlikeniz var. Bu yeni iş sizin için yeni bir alanda olabilir ve bu alanda geçmişiniz olmadığından detayları ayırt etmek zor olabilir. Teklifi kabul ettiğiniz sırada fark etmediğiniz ya da anlamadığınız bir şey sonradan sizi rahatsız edebilir; işte bu yüzden yavaşlamalı ve işi kabul etmeden önce birçok soru sormalısınız. Çok fazla teklif alacaksınız gibi görünüyor, o yüzden şu anki tekliflerin azlığından dolayı üzülmeyin. Aksine, tüm dünya kapınızı aşındırıyor olacak!

Sağlık: Kendinize İyi Bakın!

Sağlık açısından 2014’de kendinize iyi bakmanız şart, çünkü ocak ve temmuzun başlangıcında Yengeç ve Oğlak’ta meydana gelecek tutulmalar zorluklara neden olabilir ve dikkat edilmesi gereken, dişle ilgili ya da tıbbi bir sorun ortaya çıkabilir. Herhangi bir şey fark ederseniz, derhâl yardım alın. Kemiklerinizi ve dizlerinizi koruyun, diş, göz, cilt kontrollerinizi yaptırın ve eğer gerekirse sindirim sisteminiz için de bir doktora görünün. Kadınlar mamografi yaptırmalı. Bu alanlardan birinde sorun çıkma ihtimali oldukça az, o yüzden endişelenmeye gerek yok.

Haziranda solunum yolu sorunlarına dikkat edin ve ayrıca ellerinizi, bileklerinizi (muhtemel karpal tünel sendromuna karşı), omuzlarınızı ve kollarınızı koruyun. Eğer yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yardım alın; kısa sürede işinizin başına dönmüş, mutlu bir şarkı mırıldanıyor olacaksınız. Dediğim gibi, yalnızca çok az sayıda Yengeç bir sorunla karşılaşacak, ama ben herkese yardım etmek istiyorum.

Aşk ve Eğlence!

Venüs ve Mars’ın eğlence ve sosyal aktiviteler evinizde ilerleyeceği mayıs ayı en mutlu aylarınızdan biri olacak. Bu gezegenler beraber olduklarında görevleri aşk kıvılcımını ateşlemektir.

Venüs ve Mars’ın umut ve dilek evinizde bir araya geleceği, sosyal açıdan en iyi gününüz olan 22 Mayıs’ta bir şeyler yapmayı planlayın. Etkisini büyük ihtimalle, sizin için gerçekten muhteşem olacak olan tüm hafta sonu, 21-22 Mayıs, boyunca hissedebilirsiniz. Tüm mayıs ayı sizin için özel ve oldukça romantik geçecek, o yüzden normalde olduğundan daha çok dışarıda olmayı planlayın.

Gerçek aşkla ilgili beşinci evinizin yöneticisi Plüton şimdi 2024 yılına kadar bağlılık bölgenizde. Bu durum, evlilikte ya da işte, önemli ve uzun süreli bir ilişki kurmak konusunda ne kadar ciddi olduğunuzu gösteriyor. Büyük yardımsever Jüpiter hazirandan itibaren Plüton’la mükemmel bir uyum içinde olacağından, bu yıl şanslısınız.

İşte Jüpiter’in Plüton’la nadir ve özel bir şekilde çalışacağı tarihler: 7 Temmuz ve 28 Ekim. Her iki tarih de o dönemde kurduğunuz bir ortalık ya da evlilik yoluyla hayatınızı dönüştürebilecek kadar güçlü. Güneş’te pırlanta gibi parlayacak olan bu iki günde neler olacağına dikkat edin.

Haziranda Jüpiter, arkadaşlıklarınızda size yardımcı olmak üzere kariyer bölgenizden ayrılacak. Hayatınıza, hatırlayabildiğiniz herhangi bir dönemdekinden çok daha fazla yeni insan girecek. Sosyal hayatınız da yeni bir canlılık kazanacak ve sonuçta bu oldukça iyi karşılayacağınız bir değişiklik olacak!

Aşkla ilgili özellikleriniz 26 Ekim’deki yeni aydan hemen sonra, kasımda çok güçlü olacak, o yüzden bu dönemde dışarı çıkıp insanlarla tanışmayı planlamalısınız. Güneş, yeni ay, Venüs ve Merkür, gerçek aşkla ilgili evinizi dolduruyorken o kaçınılmaz ilk buluşmaya gitmek ya da sürmekte olan ve öngörülebilir ilişkinizi şarj etmek için heyecan verici bir şansınız olacak. Plüton bu yeni ayla mükemmel bir açıda bulunarak size yardım edecek ve Jüpiter umut ve dilek evinizde ayla birlikte olacak. Bu, uzun zamandır aldığınız en iyi, en güçlü yardım; o yüzden kasım ayında, yılsonu tatili için tam zamanında, hak ettiğiniz aşkı bulacağınıza dair iyimser olun.

Boğa burcuna (4 Haziran’dan başlayarak) giren Jüpiter sosyal hayatınıza büyük bir avantaj sağlayacak. Daha çok yeni arkadaş edindikçe, daha çok partiye katılacak ve arkadaşlarınız tarafından daha çok kişiyle tanıştırılacaksınız. Ayrıca Mars, 3 Ağustos’tan 18 Eylül’e kadar Yengeç’te olacak ve bu dönemde ateşli, son derece çekici olacak ve istediğiniz herkesin dikkatini çekebileceksiniz!

İlginizi çekebilir: Yengeç Burcu Günlük
Yengeç Burcu 2014. Burçlar Yengeç 2014, Yengeç burcu 2014 falı.