Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak Burcu Erkeği

O burçların içinde en çalışkanı en azimlisidir. Hep önüne bakar ve geçmmişten ders çıkarır. Çok dikkatlidir, çıktığı tepeleri adım adım ve ihtiyatla çıkar, böylece emniyetle yükselir.

Bazıları hemen tepeden başlamak isterler, bunların sayıları azdır ve kendilerinden başka dostları yoktur. Neyse ki bunların sayısı azdır. Diğer tarafta öbürleri kendi hallerinde, küçük dost çemberinde var olan, geniş çevrede ise kaybolan insanlardır. Böylece yalnız kalırlar ve kimseye itimat etmezler. Zamanla insanlara güvenlerini yitirirler ve hayattan umduklarını bulamazlarsa, sükutu hayale uğrarlar. Bu arada işte egoizmleri büyür ise, hiçte yadırganmamalı.

Bu karakterde bir eş bulmakta zorlanır, oğlak erkeği. Kendine layık olduğunu tespit edene kadar, o kadın bir başkası ile evlenir. Çok az oğlak erkeği çabuk kadar verir ve mutlu evlilik yapar. Halbuki kadınlar konusunda şanslıdırlar. Genç yaşta varlıklı, yine de çekingen olan bu erkeklere ilgi duyulur. Oysa onun istediği kendini anlayacak, dertlerini dinleyecek, düzenine uyduracak bir kadındır.

Bu seçiciliğine karşın, oğlak erkeği bekar kalmaz. Katı görüntüsünün arkasında ne kadar yumuşak kalpli olduğunu göstermek ister.

Oğlak erkeğini nikah masasına götüren kadın onun malıdır artık. Onu özgür bırakıyor gibi görünse de sürekli takip eder, en iyi evlilikte bile biraz güvensizlik olur. Diğer tarafda sadakatinden şüphe duyulmaz, çok meşgul olduğu için aklına bile gelmez eşini aldatmak. Halbuki oğlak erkeği deli gibi çalışmaktan hislerine zaman ayıramaz. Yinede bu yarış atı ile seneler geçer ve başkalarına örnek olur.

Her şeyi elde edince karısı onun değişimini fark eder ve onun ilgisi ve sevgisi şaşırtır. Çünkü o böyle ateşli bir aşığı ömrü boyunca görmemiştir, işte geç gelen mutluluk. O realisttir, ilk önce maddiyat sonra eğlence.

Her meslekte başarı elde eder, çünkü pratiktir. Altlarda hiç işi olmaz, mutlaka yüksekte olur, organize etmek ve yetkili olmak ister. Çok çalışır, azimle, hiçbir iş onlara fazla gelmez. Yeter ki verimli olsun, ama karşılığını da söke söke alır. Şef olunca da iş değiştirmez, yinede çok çalışır ve işçilerinden de aynı verimi bekler. Karşılığını iyi verir, disiplinlidir ve her an her şeyin yolunda gitmesini ister (Satürn Oğlak burcunun hükmedicisidir).

Oğlak Burcu Erkeği. Oğlak burcu erkeği özellikleri, Oğlak burcu erkeği nelerden hoşlanır, Oğlak burcu erkeğini etkilemenin yolları.