Başak Burcu Erkeği

Başak Burcu Erkeği

İnsanlar başak erkeğini soğuk sanırlar, ama hiç öyle değildir. O sadece mantıklı hareket eder, çünkü o duygularla bir evin inşa edilmediğini düşünür. Zeka düzeyi çok yüksektir. Tertip ve düzeni en yüksek mertebededir. Kimse onun gibi düzenli olamaz. Ancak bu fazla titizliğinden dolayı aklı zarar görür. Dolayısıyla da, çoğu "üstünden" zekaca daha üstün olmasına karşın fazla yükselemez.

Güvenilir bir dosttur, fazla konuşmaz ve yardımını esirgemez. Çoğu başak erkeği bekardır, çünkü çok seçici ve birazda soğuktur, asla ateşli bir sevgili olamazlar. Duygularını ifade eder, evleneceği kadinda aradığı ilk özellik karakterinin sağlam olmasıdır. Çok iyi bir sevgili değildir, ama severse sabırla bekler. Seks mevzu edilmez, asıl önem verdiği husus birlikte ev kurulmasıdır.

Parayla arasındaki bağ çok gerçekçidir. Bazıları ona cimri der, oysa o tutumludur. Değdiğine inanırsa bazen son kuruşuna kadar arkadaşlarına yardımı çok görmez.

Başak erkeği iyi bir kocadır. Ancak titizliği karısını bazen çıldırtır. O çok iyi bir ev kadını olmalıdır. Başak erkeği ortak hesaptan anlamaz. Para konusunda herkese karşı biraz güvensizdir. Biraz kenara koymak ve biriktirmek şarttır ona göre, ama yine de eşinin şikayet etmemesi gerek, çünkü verilen harçlık o kadar da kısıtlı değildir.

Onun boşandığı zaman çok nadir görülür, çünkü onlar çok pahalı işlemlerdir, mesela eşini aldatmak demek para harcamak demektir. Bunları yapmaz, hele çocukları varsa boşanmak daha da zorlaşır. Çocuklarına iyi bir babadır, onlara bol harçlık verir ve ödevlerini yapmalarına yardımcı olur.

Başak erkeği belki de diğer burçların erkeklerinden daha iyidir, bir de çok eleştiren yani olmasa. O uyanık gözlerinden hiçbir şey kaçmaz, olumsuz şeyleri hemen görür. Eşi onun bu eleştirilerine gülerek cevap verse ve umursamazsa, biraz frenlenir. O eleştirmeye gelemez. Zekaları korkunçtur, çoğu şeyi unutmazlar, telefon numaraları, doğum günleri vb. Çalıştığı yerde huzur verir, dikkati ve düzeni de firması için hayli faydalı olur.

Şef olmayı pek istemez, ama olursa da çok çalışır ve her şeyini ortaya koyar. Çok çalışanı ödüllendirir ve böylece paranın karşılığında bazı değerlerin verilmesi gerektiğini öğretir.

Başak Burcu Erkeği. Başak burcu erkeği özellikleri, Başak burcu erkeği nelerden hoşlanır, Başak burcu erkeğini etkilemenin yolları.